PDA

Zobacz pełną wersję : Sprawdzenie autentycznego przebiegu mozliwe?



najman
12-07-08, 09:49
Slyszalem ze mozna podpiac honde pod kompa (w ASO) i sprawdzic jej autentyczny przebieg, chodzi o to ze jak licznik byl krecony to raczej nikt nie "kreci" go tez na komputerze bo jest to nieoplacalne (tak slyszalem) Czy to prawda? Mozna gdzies indziej sprawdzic cos takiego? Bo w ASO to Bog wie ile oni beda chcili za taka przyjemnosc...

Kobra
12-07-08, 12:12
podobno mozna sprawdzic czy z tylu na zegarach w okolicach licznika nie bylo nic lutowane. Jesli bylo to prawdopodobnie krecony. Chociaz jesli twoja informacja byla by prawdziwa to bylo by to dobre bo moze wiadomo by bylo o ile zostal przekrecony ;p

Frydzio
12-07-08, 12:27
a nie chodzi Ci czasem o sprawdzenie po vinie?

koberone
12-07-08, 12:36
mozna podłączyc pod kompa i wszytsko wyjdzie, nie tylko w hondach zresztą. Ostatnio sprawdzilismy tak Volovo kumpla przekrecone o 60km ;p

najman
12-07-08, 12:36
No wlasnie a ktos wie gdzie to mozna zrobic tanio w warszawie? Bo w ASO to zedra ze mnie straszna kase pewnie.

piotrek-mi
12-07-08, 21:59
Można licznik tak cofnąć, że nawet ASO się nie kapnie... Jeśli koleś który cofa licznik elektronicznie jest kapitny i nie zrobi tego po najprostszej lini oporu to nikt nie dojdzie później prawdy... Po numerze VIN można sprawdzić jeśli auto było serwisowane w ASO bo każdy wpis jest u nich w komputerze. Mówimy oczywiście o licznikach cyfrowych, jeśli chodzi o analogowe to jestem trochę zielony, ale podpinając się pod kompa to niczego się nie dowiesz. Gdyby było inaczej to już sam bym pojechał ;)....

Bodzlo
12-07-08, 22:37
Zwykłego nie jesteś w stanie sprawdzić czy był cofany ,chyba ze sa ślady mechaniczne na nim .

jeśli chodzi o elektroniczne to większośc aut przebieg ma zapisany tylko w liczniku i jeśłi ktoś to dobrze zrobi to komp nic nie pokaże. Co innego w nowszych autach gdzy przebieg jest zapisany w kilku sterownikach i wykasowanie go wiązałoby sie z czyszczeniem każdego z nich a handlarz enajczęściej kasuja tylko wskażniki

rem1k
13-07-08, 12:20
chwile pracowalem w ASO co prawda nie Hondy ale zawsze:) w autach a elektronicznym wzkaznikiem przebiegu wystarczy podlaczyc komupter wywolac jakis konkretny blad na chodzacym silniku(odlaczyc aparat zaplonowy np) tak zeby zgasl. Komputer silnika rejestruje taki blad i zapisuje przy danym przebiegu a komp go zczytuje. Nie spotkalem sie zeby ta metoda nie zadziala:) chyba ze nie przyjezdzal do nas jakis dobry handlarz :D

Bodzlo
13-07-08, 12:52
Tak ale nie każde auto ma w diagnostyce czas i przebieg przy danym błedzie ,pozatym to akurat zawsze mozna wytłumaczyć wymiana kompa itd . Ja mam stycznąć z róznymi markami i z klikoma testerami i wierz mi ze nie wszędzie sa dane licznika zapisane a szkoda:( bo byłoby to bardzo przydatne

rem1k
13-07-08, 14:33
Tak ale nie każde auto ma w diagnostyce czas i przebieg przy danym błedzie ,pozatym to akurat zawsze mozna wytłumaczyć wymiana kompa itd . Ja mam stycznąć z róznymi markami i z klikoma testerami i wierz mi ze nie wszędzie sa dane licznika zapisane a szkoda:( bo byłoby to bardzo przydatne

czlowiek uczy sie cale zycie :) moj blad ze sie jedna marka zasugerowalem

Bodzlo
13-07-08, 14:41
a peugeot i citroen ma tak ż esam wpisujesz km jak kasujesz dane błedy więc mozna wpisac z kapelusza:D

Paula_WWA
17-10-08, 12:38
Dzisiaj w ASO mi powiedzieli, że nie da się tego sprawdzić (a szkoda). Tak samo podając numer VIN chciałam uzyskać info o dotychczasowym serwisowaniu mojej hondy w niemieckiej hondzie, niestety nie prowadzą takiej bazy danych.