PDA

Zobacz pełną wersję : check engine - concerto D16Z2



Schumacher
18-11-04, 19:05
Witam was
otoz hondka palila 7 litrow pomiescie przy normalnej jezdzie. Wiem ze cos sie dzieje z sonda bo tak pokazala samodiagnostyka i tylko gdy mi sie zapalil check engine gasilem i odpalalem silnik i bylo ok. Ostatnio jechalem i mi sie zapalil check ale niestety nie moglem zgasic silnika i bylem zmusozny jechac gdzies ok 6-8 km, mialem wrazenie ze cos paliwa zaczelo ubywac. no i dzisiaj kolejne zaskoczenie zamiast 110 km zrobionych za 30 zl zrobilem niecale 80 :(
czy mozliwe jest ze gdy zapali sie chekc engine silnik wchodzi w jakis tryb awaryjny i wtedy auto pali jak smok ?
chcialbym sie upewnic jak dobrze zbadac sonde lambda?
silnik D16Z2 honda concerto
pozdrawiam

TOMI 3D
18-11-04, 21:42
czy mozliwe jest ze gdy zapali sie chekc engine silnik wchodzi w jakis tryb awaryjny i wtedy auto pali jak smok ?


Możliwe , możliwe, tzn. po zapaleniu się check engine komp przestawia się na tryb awaryjny ( serwisowy ) i spalanie może się zwiększyć , a tym bardziej , że stwierdziłeś uszkodzoną sondę lambdę ( lub jej obwód ).

LIO
18-11-04, 21:46
tak tez wlasnie jest, nalezy, nie przekrecac kluczyk, tylko zlokalizowac blad i naprawic.
A swoja droga, zmienilbys nazwe tematu, bo chyba REGULAMIN, mówi inaczej, nalezy w temacie napisac o czym jest i jakiego samochodu, modelu dotyczy, a nie klopot i juz.

Schumacher
24-11-04, 20:05
witajcie
dzisiaj sobie przegladalem allegro i jest pare aukcji sond jedno przewodowych np do opla,daewoo swifta i mam pytanko czy do mojej hondy by pasowala bo tez mam jedno przewodową, i czy niewiecie czy mamy u nas w hondach sondy firmy NTK ??
jak najlepiej sprawdzic sonde miernikiem ?
pozdro

SAJENS
24-11-04, 20:47
Podczas sprawdzania miernikiem (nie wiem dokladnie tylko widzialem przez ramie elektryka). Podpina sie ten probnik elektroniczny zeby sprawdzal skoki napiecia do kabelka albo wtyczki i do masy na zgaszonym silniku potem przekreca sie stacyjke do pozycji zapalenia kontrolek powinno wskoczyc napiecie w obwod. Kolejny etap odpala sie silnik i soda powinna obracac napieciem tzn na wyswitlaczu miernika powinno pokazywac skoki napiecia w jakich zakresach w stosinku do obrotow. Na luzie bez cisniecia gazu na obrotach okolo 800 - 900 powinno napiecie skakac w malym zakresie i gdy dodamy gazu powinno byc widac skok monetalny w napieciu. Wtedy wiadomo ze sonda dziala. Teraz jest druga zecz czy dziala prawidlowo czy, czy wartosci napiesia sa odpowiedznie. Z tego co wiem to sonda zregoly sie poweisza czyli praktycznie wogole nie daje na wskazniku napiecia zadnego sygnalu.

Mysle ze troche pomoglem samemu mozna poprobowac ale najlepiej jechac do warsztatu poniewaz oni znaja wartosci.

Pozdrawiam SAJENS

GTBart
25-11-04, 10:09
Sajens dobrze to napisał :wink: a jak Ci mówiłem to nie wierzyłeś :D
szumi podjedz do jakiegos mechesa niech Ci to sprawdzi, bo ta sprawa ciągnie sie za Toba od dłuższego czasu :sad:

Schumacher
25-11-04, 12:07
witajcie
dzisiaj rano zmiertzylem napiecie na sondzie:
-honda rozgrzana temp silnika w polowie skali, podpinam miernik i napiecie jest 0,22 ale nie faluje tlyko jest clay czas takie samo, gazuje lekko rosnie do 0.30-0.33....
-potem odlaczylem miernik i zgasilem samochod
-reset ecu, przekrecam kluczyk patrze na diode nie mruga (wiec chyba sie udalo bo jak kiedys resetowalem do dalej mrugala)
- odpalilem silnik pojezdzilem chwile po dzialce, kilka razy gasilem odpalalem i patrzylem jak zachowuje sie dioda i narazie nie mruga

P.S pojezdze dzisiaj troche i poobserwuje ja
pozdro

merfi
24-06-05, 14:59
po resecie ecu zawsze sie kasuje licznik bledow az od wystapienia ponownego bledu (jazda kilka minut ze stala predkoscia na gracym silniku owocowala check engine i kodem nr 1)
gdy mialem zepsuta sonde na wolnych obrotach pokazywala ok 0,3V , po dodaniu gazu leciala w kierunku 0V wniosek: sonda byla uszkodzona.

nowa sonda miala wskazania:
cieply silnik wolne obroty 0,3-0,35
w miare dodawania gazu wartosci wzrastaly i sie zmienialy do 0,85V

ps. temat stary ale warto cos w nim dodac dla innych