PDA

Zobacz pełną wersję : Czasami zgrzyta przy zmianie na 2 bieg - co to może być ?



kataklysm
19-02-15, 01:46
cześć zastanawia mnie przypadłość mojego civica. Generalnie ze 2 tygodnie temu zauważyłem, że 2 nagle nie chciała wejść a jak już weszła to z lekkim zgrzytem, ale problem się pojawiał tak szybko jak zniknął czyli ze 2 razy nie chciała wskoczyć po czym jej przeszło i znów wchodziła lekko i precyzyjnie bez żadnych dźwięków. Jeździłem tak kolejny tydzień i zero problemu ale dzisiaj znów się to stało czyli auto zabrałem spod bloku w ujemną temperaturę ujechałem z kilometr i znów lekki zgrzyt po którym w ogóle już ciężko było ją wbić. Ale znów ujechałem ze 2 skrzyżowania i wszystko wróciło do normy, dzieje się tak wyłącznie z drugim biegiem i nie wiem co o tym myśleć jak się "naprawiło" to sprawdzałem czy da się ja wrzucić np przy 4K obrotów i wchodzi jak w masło bez żadnych dźwięków...

co to może być ? Przychodzi na myśl, że skrzynia się sypie ale to chyba dziwne, że problem pojawia się tylko na chwilę i chyba tylko w ujemne temperatury... może popychacz wybieraka ? albo wysprzęglik się sypie ?

Tiga
19-02-15, 02:53
Kiedy wymieniales olej w skrzyni? Leca juz synchronizatory, najczesciej wlasnie 2'go biegu, a potem 3'go sie koncza przez energiczna zmiane biegow. Naprawa kosztowna, nawet kilkukrotnosc uzywanej skrzyni ze sprawnym synchro. Sprawdz na wyzszych obrotach jak wchodza poszczegolne biegi. Tylko nie przy 4k obr/min, tak to sie w dieslach zmienia... Mozliwe, ze MTF tutaj troche tymczasowo pomoze.

pol1.8t
19-02-15, 10:09
mozliwe ze cos z olejem

Michał102
19-02-15, 11:13
Mozliwe, ze MTF tutaj troche tymczasowo pomoze.

Albo i zaszkodzi :D
Moja S20 lepiej chodzi na tanim silnikowym GM 10W40 niż na MTF.
Na MTF synchro dwójki odzywało mi się raz na około 10 przepinek na wysokich obrotach. Na 10W40 jeszcze się nie zdarzyło ani razu.

kataklysm
19-02-15, 20:05
Kiedy wymieniales olej w skrzyni? Leca juz synchronizatory, najczesciej wlasnie 2'go biegu, a potem 3'go sie koncza przez energiczna zmiane biegow. Naprawa kosztowna, nawet kilkukrotnosc uzywanej skrzyni ze sprawnym synchro. Sprawdz na wyzszych obrotach jak wchodza poszczegolne biegi. Tylko nie przy 4k obr/min, tak to sie w dieslach zmienia... Mozliwe, ze MTF tutaj troche tymczasowo pomoze.


Na jakich obrotach sprawdzić ? Mnie się wydaje, że to nie sychronizator chociaż może się mylę ale to byłoby dziwne, że przez tydzień ani razu nic się nie działo żeby znów na chwile się pojawiło po ujemnych temperaturach. Obejrzę najpierw te metalowe popychacze które idą z wybieraka do skrzyni, miałem tak kiedyś w roverze 620 sdi, też 2 nie chciała wskakiwać bo luzy ten wybierak złapał

kozik1987
19-06-16, 15:31
Podepne się do tego tematu bo mam podobny problem od kilku dni w VII gen a mianowicie zgrzyta mi 2 bieg tylko przy zredukowaniu z 3 praktycznie za każdym razem, aż serce serce się kroi od tego dźwięku Przy zmianie z 1 na 2 jest wszystko ok. Zaznaczę że rok temu wymieniłem wszystkie łożyska w skrzyni
i synchronizatory były wszystkie ok skrzynia została zalana MTF. Pomóżcie co tu zrobić może to jest wina oleju?????

cienkibolek1990
19-06-16, 15:41
Kataklysm mialem ten sam problem co Ty. U mnie powdem problemu byla zapowietrzona skrzynia biegow po zalaniu MTFem. Troche za malo wlalem, a pozniej od razu zakrecilem i jezdzilem. Odpowietrzylem skrzynie i jak reka odjal przeszlo, ale u Ciebie moga to byc wlasnie synchronizatory.

mirasek
20-06-16, 11:57
Opowiedz mi jak odpowietrzyć skrzynie biegów?

Tiga
20-06-16, 19:20
Przy redukcji uzywaj tzw "REV MATCHING" ;p

cienkibolek1990
20-06-16, 23:47
Opowiedz mi jak odpowietrzyć skrzynie biegów?

Odkrecilem delikatnie korek spustu do mometu az nie przestaly wydobywac sie bable powietrza. Gdy juz przestaly i lecial sam olej zakrecilem korek.
Metoda odpowietrzania jest opisana w ksiazce Haynes "Sam Naprawiam".

Szczur[R]
25-06-16, 13:05
Odkrecilem delikatnie korek spustu do mometu az nie przestaly wydobywac sie bable powietrza. Gdy juz przestaly i lecial sam olej zakrecilem korek.
Metoda odpowietrzania jest opisana w ksiazce Haynes "Sam Naprawiam".

myślałem że już widziałem wszystko :)


Albo i zaszkodzi :D
Moja S20 lepiej chodzi na tanim silnikowym GM 10W40 niż na MTF.
Na MTF synchro dwójki odzywało mi się raz na około 10 przepinek na wysokich obrotach. Na 10W40 jeszcze się nie zdarzyło ani razu.

być może dlatego że kupiłeś MTF od forumowych sprzedawców, który jest znacznie rzadszy od tego w polskim ASO :) ten z ASO w ciemnej butelce ma konsystencje podobną do 10w40 a ten z ebay/allegro/forum/USA jest jak woda i moja skrzynia również na nim głośniej pracowała

rooter666
25-06-16, 15:36
jak bym w razie czego wlał do skrzyni 10w40 to co ile trzeba zmieniać?