Zobacz pełną wersję : Stukanie z silnika 1.6 v-tec
Witam, problem jak w temacie, wrzucam film bo ciężko opisać taki dźwięk. Dodatkowo słychać w kabinie coś ala bulgotanie czy coś takiego... silnik 1.6, przebieg ok 130.000, 2001r, zawory regulowane w marcu zeszłego roku.
https://www.youtube.com/watch?v=icWKhqalfxk&feature=youtu.be
straciła moc, czy jakieś inne objawy? sprawdź olej w pierwszej kolejności, ile jest i czy nie ma opiłków
Maciek 1991
20-02-15, 15:40
kolektor może dziurawy ?
MotoAutko_pl
02-03-15, 13:54
Może kolektor,ale dźwięk raczej na to nie wskazuje.. Bierze olej czy jakieś inne charakterystyczne objawy?
U mnie ten silnik pracuje prawie tak samo, nawet nie pomyślałem że coś jest nie tak. Przebieg 180 tys.Zawory były regulowane 3 miesiące temu. Byłbym wdzięczny za pomoc.
pasek wielorowkowy może tak świergotać, stukania to ja tam nie słysze
Bulgotanie ? Może zapowietrzony układ chłodzenia...
a znalazłem coś takiego jak kasowniki luzu vtec / LMA coś tam. Na zagranicznych forach piszą że pomaga wyczyszczenie tych sprężynek i stukot ustanie. Jeżeli to to, to można jeździć na stukających.
Powered by vBulletin® Version 4.2.2 Copyright © 2025 vBulletin Solutions, Inc. All rights reserved.