PDA

Zobacz pełną wersję : stukające zawory



Thomas
10-07-08, 22:35
witam
w mojej hani eg3 d13b2 strasznie zaczęły stukać zawory tak na słuch drugi lub trzeci cylinder. postanowiłem je ustawić (wcześniej ustawiałem i było ok ale według czyjejś rozpiski od nas z forum nie z manuala) ustawiłem zawory cylindra 1,4,3 i pozostały zaworki z drugiego po obrocie wału znów o 180stopni nie dało się włożyć szczelinomierza nawet przy maxymalnym odkręceniu śruby regulującej. prawie jak zespawane :/ nigdy wcześniej o czymś takim nie słyszałem jest to możliwe? czy po prostu źle obrócony jest wał i zawory są w tej chwili zamknięte. może ktoś wie gdzie znaleźć instrukcje ustawienia zaworów ale nie manuala tylko coś w stylu "gdy mijają się zawory cylindra 1 regulujemy zawory w 3 itp"
z góry dzięki za info
osoby które mają wypowiedzieć się w stylu " jak się nie znasz jedź do mechanika" niech powstrzymają się od komentarzy :)

Mowad
11-07-08, 10:20
miales regulowac w kolejnosci 1342 a nie 1432

Thomas
11-07-08, 11:47
błąd w pisaniu były 1,3,4,2 ale to nie zmienia faktu ze zostałem na tym drugim :/

s3kawek
11-07-08, 14:34
błąd w pisaniu były 1,3,4,2 ale to nie zmienia faktu ze zostałem na tym drugim :/

Najprostrza i pewna metoda to obracanie wału co 90 stopni i sprawdzanie. Nie musisz wciskać szczelinomierze, wystarczy jak złapiesz za dźwigienki i poruszasz, powinny delikatnie się ruszać góra/dół.

javor
11-07-08, 14:59
albo zerknąć na krzywki wału ... "górka" musi być po drugiej stronie wału względem punktu styku z dźwignią zaworu

Thomas
11-07-08, 16:12
ok już wszystko w porządku:) całe szczęście. zrobiłem drastyczny błąd patrzyłem na koło zębate wałka rozrządu żeby obróciło się o 180stopni a nie na wał. mój błąd obrót wału o 180stopni to obrót koła zębatego o 90stopni już wszystko jest tak jak powinno:D