PDA

Zobacz pełną wersję : po regulacji zaworów ???



kris1pl
10-07-08, 20:51
Witam ostatnio moja honda zaczeła dziwnie pracowac znaczy tak jakby podszarpywala miala nierówna prace na biegu jałowym wiec zrobilem regulacje zworów i jest jeszcze gozej teraz obroty spadaj prawie do zera i wracaja w okolice jedynki. Mechanik ktory mi regulowal zawory powiedzial ze gniazda zaworowe sa wypalone i jak nic sie nie zmieni to trzeba bedzie glowice planowac :( czy to moze byc wina gniazd czy moze trzeba obroty wyregolowac bo to sie dzieje tylko na biegu jałowym. dodam tylko ze silnik to 1.5 w automacie bez gazu.

KrzyChules
10-07-08, 21:48
mialem dosc podobnie. sprawdz czy chodzi na wszytstkich cylindrach

Lcfr
10-07-08, 23:31
Witam ostatnio moja honda zaczeła dziwnie pracowac znaczy tak jakby podszarpywala miala nierówna prace na biegu jałowym wiec zrobilem regulacje zworów i jest jeszcze gozej teraz obroty spadaj prawie do zera i wracaja w okolice jedynki. Mechanik ktory mi regulowal zawory powiedzial ze gniazda zaworowe sa wypalone i jak nic sie nie zmieni to trzeba bedzie glowice planowac :( czy to moze byc wina gniazd czy moze trzeba obroty wyregolowac bo to sie dzieje tylko na biegu jałowym. dodam tylko ze silnik to 1.5 w automacie bez gazu.

jak stwierdził podczas zwykłej regulacji, że gniazda zworowe są wypalone?
i

kris1pl
11-07-08, 17:27
jak wyciagam przewody od świec to na dwoch nie ma reakcji a na dwoch jest

olszes
11-07-08, 18:28
a czy nie sprawdzales bledy? ja mialem tak samo i byl blad 73 i 72 jak dobrze pamietam

olszes
11-07-08, 18:30
ps:
Code 72 Misfire detected cylinder 2
Code 73 Misfire detected cylinder 3

KrzyChules
11-07-08, 23:01
wykrec swiece i zobacz w jakim sa stanie

CIV85
12-07-08, 01:26
kable,swieczki,w najgorsyzm przypadku woda dostaje sie do cylin.czyli uszczelka pod glwoica.
PS kris1PL skad jestes??

kris1pl
13-07-08, 14:03
samodiagnostyke sie robi zwierjac dwa kable, a jak po samodiagnostyce sie robi reset kompa ?? bo szukałem i nie moge znalesc :(

jero11
13-07-08, 14:47
pod maską w skrzynce bezpieczników jest jeden 7.5 wyjmij go na 30 sek. i naucz kompa od początku na zimnym silniku. wszystko jest na forum opisane.

kris1pl
13-07-08, 20:21
zrobilem reset ale to nic nie dalo jest bez zmian trzeba sie bedzie wybrac do mechanika bo sam to chyba nic nie poradze :(

kris1pl
13-07-08, 20:45
sprawdzilem swiece daja iskre czyli i przewody ok, poza tym po regolacji zaworow wymienili mi uszczelke pokrywy i sprawdzilem w płynie chłodniczym nie ma oleju takrze to nie uszczelka.

jero11
13-07-08, 20:58
może masz przewody na kopułce przemienione??
albo mechanik tak się zna że źle ustawił zawory i teraz całkiem źle chodzi.

olszes
13-07-08, 22:42
ja tez mialem iskre na swiecy, ale wymienilem kable i swiece i nic to nie dalo, wiec nic innego (bo juz mnie h.. strzelal) wyskoczylem na autostrade i ostro na trójce az do odciecia i tak kilka razy i przeszlo :) i jak na razie juz miesiac jest ok. a sprawdzales kody bledów bo mi nie za kazdym razem wyskoczyly. dopiero jak sie czek engine zapalil to zrobilem samodiagnostyke i wykazalo wlasnie cod 72, 73. reset kompa tez nic nie dal

kris1pl
26-07-08, 15:00
Honda śmiga i pracuje jak należy, mechanik magic dotkna cos za gażnikiem i silniczek pracuje jak marzenie :D

_Z_I_K_
26-07-08, 15:03
heh moze jakis styki nie stykaly albo zasniedzialy:D