PDA

Zobacz pełną wersję : Gumowy hamulec civic ek4



damiano16
12-02-15, 10:32
Witam mam b duży problem z układem hamulcowym. Ok 4 tys km temu założyłem tarcze i klocki ATE. Auto hamowało rewelacja- delikatne muśnięcie hamulca i auto bardzo narwanie hamowało wręcz od razu bez żadnego wysiłku. Teraz chcący zachamować trzeba użyć dużej siły, za pierwszym razem najlepiej hamuje z kolejnym gorzej i gorzej ale nie znika całkiem. Jak cisne do spodu to obroty spadają o ok 150obr/min. Układ odpowietrzony- nic to nie dało.. Zrobiłem test i przy trzymaniu hamulca na zapalonym i zgaszonym hamulec jest twardy i nie schodzi. Na zgaszonym jak podpompuję i zapale hanke z wciśnietym hamulcem pedał od razu idzie na dół ale nie do spodu. Wiec raczej jest ok. Proszę pomóżcie co sprawdzić jeszcze. Wąż od podciśnienia od serwa do kolektora cały nie popękany. HELP :cry:

Archi
12-02-15, 11:06
Może pompa hamulcowa do regeneracji?

damiano16
12-02-15, 12:01
Ale jeszcze miesiąc temu było wszystko idealnie. Płyn hamulcowy tez czyściutki. Chyba że tak szybko by się przytarła..

Archi
12-02-15, 12:55
Wiesz, złośliwość rzeczy martwych :P

##50 Jubileuszowy post <tort i kiełbasa> :D

And84
12-02-15, 15:05
Teraz chcący zachamować trzeba użyć dużej siły, za pierwszym razem najlepiej hamuje z kolejnym gorzej i gorzej ale nie znika całkiem. Jak cisne do spodu to obroty spadają o ok 150obr/min.
To co opisujesz wygląda na problem z serwem

olekk2103
12-02-15, 21:46
pamietaj ze jest tez zawór w wężu od serwa do kolektora rzadko siada ale nigdy nie wiadomo

damiano16
12-02-15, 22:52
Przed chwila jak wracałem z pracy zaparkowałem auto i przysłuchałem się naciskając na hamulec. Słychać głośne syczenie jak bym pompką nożną pompował powietrze zamiast naciskać za hamulec. Słychać to dość głośno jak by zaraz przy pedale hamulca. Czyżby jakieś uszczelnienie pomiędzy pedałem hamulcowym a serwem? Jeśli takowe jest to da się go wymienić bez wymiany serwa?

Tiga
13-02-15, 06:46
Serwo lub jego przewody.

Rajan
13-02-15, 18:46
Czyżby jakieś uszczelnienie pomiędzy pedałem hamulcowym a serwem?

kup sobie piankę do wykrywania nieszczelności lub rozrób wody z płynem do mycia naczyń, popsikaj w okół serwa i pompy hamulcowej i obserwuj gdzie będą robić się bąbelki z piany podczas wciskania pedału, w taki sposób szybko zlokalizujesz z kąt ucieka ;)

damiano16
13-02-15, 23:07
Dzięki za podpowiedzi jutro sprawdzę :)

god2k
17-02-15, 00:13
Dziurawe serwo