PDA

Zobacz pełną wersję : Hania szarpie przy ruszaniu



sublove
10-07-08, 14:23
Kiedy odpalam Hanię rano, po dłuższym czasie nie jeżdżenia, podczas rozruchu wyczuwam straszne trzęsienie pod maską, jakby podczas pracy rozrusznika trzęsł się cały silnik.
Problem trzęsienia jest również przy ruszaniu z miejsca, ruszając na półsprzęgle trzęsie silnikiem (objaw podobny jak przy wybitych poduszkach pod skrzynią w fiacie 126p :D )

I teraz pytanie,
Wymieniałem pół roku temu poduszkę pod silnikiem od strony skrzyni. Czy może być to wina drugiej? A może są jeszcze jakieś inne mocowania przy silniku które poleciały?

Mechanik ze słuchu powiedział mi kiedyś, że kończy sie łożysko sprzęgła bo słychać takie "ćwiergotanie" :) przy pracy silnika ale chyba nie powinno to mieć związku z trzęsieniem...?

Sławek
10-07-08, 20:41
Szarpanie przy odpalaniu nie jest od sprzęgła, stawiam na jakąś poduchę (skrzyni lub silnika). A co do świergotania ze skrzyni, to mogą być sprężynki tarczy sprzęgłowej.

rem1k
10-07-08, 23:45
Szarpanie przy odpalaniu nie jest od sprzęgła, stawiam na jakąś poduchę (skrzyni lub silnika). A co do świergotania ze skrzyni, to mogą być sprężynki tarczy sprzęgłowej.

jestem swiezo po wymianie sprzegla wiec sie wypowiem:D stara tarcza miala tak wyjechane sprezynki ze szok a niczego co przypominalo cwiergotanie nie slyszalem:) wydaje mi sie ze nie ma szans zeby slychac bylo te sprezynki. Jedyne co to szarpanie-z tym sie zgodze. W korku po zmianie na 2 bez gazu zaczynaly sie kangurki. Myslalem ze to od krokowca. Teraz taka sytucja nie wystepuje-jest plynnie i spokojnie. Na dzwieki z okolic skrzyni to bym bardziel lozysko obstawil.

Sławek
11-07-08, 07:29
wydaje mi sie ze nie ma szans zeby slychac bylo te sprezynki.
W mojej byłej świergotało- przyczyną była właśnie sprężynka- wyskoczyła sobie:p
Odpal auto na wciśniętym sprzęgle i sprawdź czy szarpie.