PDA

Zobacz pełną wersję : Clarion DB 358RMP czy Pioneer DEH-4700MP



vtecmatti
13-10-05, 20:50
Proszę o radę który z tych modeli
Clarion DB 358RMP czy Pioneer DEH-4700MP
jet lepszy. Chcę teraz kupić radio i nie wiem które.
Sprzedawca w Media Markcie powiedział mi że Clarion
jest dużo lepszy jak o jakość dżwięku i jak chodzi
o końcówkę mocy. Ale chcę się upewnić czy nie chciał mi
wcisnąć jego.

ppm702
13-10-05, 21:32
jak dla mnie to z tych dwóch tylko Clarion, ale u siebie założyłbym najchętniej Alpine albo Nakamichi

prz3mo
13-10-05, 21:44
Mam DEH-4700. Radio to nie ma moze zbyt wielu bajerow, ale jakosc dzwieku jest super. Tego Clariona nie slyszalem.

vtecmatti
14-10-05, 13:27
Zgadzam się.Alpine też bym najchętniej kupił, ale jest o 180 zł droższy od Clariona, a dla mnie to troch dużo. Clarion jest w Media za 580 zł i wziął bym go na 20 rat.

ppm702
14-10-05, 13:41
jeszcze jedno pytanie, czy myślisz w przyszłosci o rozbudowie instalacji, czy raczej nie :?: Ja Pioneera (co prawda tylko DEH 3700R) mam w służbówce i w połączeniu z głośnikami MacAudio (drzwi przygotowane do instalacji) nie jestem nim zachwycony... Ale jak to mówią - ile głów (a w tym przypadku uszu) tyle gustów :)

vtecmatti
14-10-05, 14:26
Racja, ile osób tyle gustów. Wprzyszłości raczej nie planuję jakiejś dalszej rozbudowy. Chcę tylko żeby w miarę dobrze grało, za nieduże pieniądze. Radio samo powinno mi wystarczyć, kupiłem luż elipsy na tył JBL es 396e 6x9. Może niezbyt dobry pomysł z tymi elipsami, ale były na promocji to kupiłem. Kiedyś to może bym wrzucił coś na przód i do bagarznika, ale niewiem jak będzie z kasą. :(

ppm702
14-10-05, 15:20
to jak będą na promocji buszmeny to tez proponuję kupić ;)

A tak na powaznie to szkoda, że tak zrobiłeś... z dobrym przodem z radia miałbyś o wiele lepszy efekt... Ale nie martw się - każdy się uczy na błędach. Szkoda tylko, że swoich ;)

vtecmatti
14-10-05, 15:30
Dokładnie to mi brat kupił te elipsy.
no cóż już trudno.


Może kiedyś coś na przód się da coś.

prz3mo
14-10-05, 16:43
heh.. no ja ostatnio zalozylem na tył te elipsy JBL CS396. Grają całkiem fajnie. A dałem 250pln (razem z przesyłką) z allegro (faktura i polska gwarancja). Tez nie chcialem wydawac sporo kasy na audio. Decydujac sie na porządny przód, wzmacnicz i pudło do bagaznika wydałbym spooooro wiecej kasy...

vtecmatti
14-10-05, 18:18
Dokładnie Prz3mo.
Ja też je kupiłem za 250 zł głośniki te.
W sumie, teraz jadę kupić Clariona, mam nadzieję że dobry wybór zrobię.
Kupił bym może radio na allegro (taniej by wyszło), ale nie mam kasy niestety aby zapłacić na raz i muszę wźąść go na raty,
A lipa jest bez radia w samochodzie :D

emg
14-10-05, 19:28
najchętniej Alpine albo Nakamichi
nakamyki bym odpuścił - alpine/clarion
Kiedys porównaliśmy bardzo wysoki model sony (nie xes :!: i nie xplod :D ) do nakamichi 700 i sony wypadło lepiej :shock:

vtecmatti
15-10-05, 10:47
Wczoraj kupiłem Clariona.
Tylko mam problem. Teraz nie wiem jak podłączyć to radio.
To radio ma wtyczkę jakąś ISO, a w hondzie mojej (honda civic 1.4i 5D '96) jest inna długa.
Niewiem, jest jakaś przejściówka żeby je spiąć razem czy muszę jakoś kable
"sztukować". Jak tak to czy mógł bi mi ktoś podać schemat instalacji radiowej w hondach lub wtyczki tej z hondy.

nightcrawler
15-10-05, 12:03
musisz kupic odpowiednie dwie koncowki euro (przejsciowki)
w sklepie CA ci doradza i znajda odpowiednie

wunat
15-10-05, 15:12
ppm702: czy pionek i clarion maja taka sama kostke ? bo jak tak to na spocie moglibysmy zrobic porownanie :> bo ja mam akurat clariona 558RMP
[edit] cholera, nie doczytalem ze pionka masz w sluzbowym. tymniemniej i tak bym posluchal mojego radia na Twojej instalacji bo do b. podobnej do Twojej sie przymiezam :>

nightcrawler
15-10-05, 17:20
ja mam Clariona DXZ 555MP i moge smialo polecic gra bardzo czysto w porownaniu z innymi, jak dla mnie brakuje mi w nm tylko paru regulacji
wyglada tak
http://images.cardomain.net/products/cla/CLADXZ555MP.jpg

vtecmatti
16-10-05, 15:32
Czy mógł by mi koś powiedzieć co ma Clariona lub poprostu wie, wczoraj wziąłęm się za podłączanie. Kupiłem tą przełączkę w MM, i mam problem:
idą do radia dwa kable prądowe, jeden gróby z bezpiecznikiem 15A (stały wg. instrukcji), a drógi cieńszy (dodatkowy wg. instrukcji). Po założeniu tej przełączki okazało się, że na kostke w hondzie one wypadają odwrotnie, tzn. kabel gróby z bezpiecznikiem od radia idzie (wypada) na kabel w kostce w hondzie na cienki, a zaś kabel cienki od radia idzie na kostke w hondzie na gróby kabel.
Pomyślałem sobie że chyba tak nie powinno być, to zamieniłem to tak na kablach od radia (jest taka możliwość) że teraz idą "gróby do gróbego", "cienki do cienkiego". Ale teraz sam nie wiem czy to tak ma być. Ten kabel gróby co idzie od instalacji w civic-u jest wyłączony gdy kluczyk nie jest przekręcony, a jak przekręce to pojawia się na nim prąd, zaś w tym cienkim prąd jest cały czas niezależnie od stacyjki.
Wdzięczny bym był, jak by mi ktoś powiedział jak to ma być podłączone. Czy ten gróby kabel od civic-a, w którym po przekręceniu kluczyka pojawia się prąd ma iść na kabel od radia na którym jest bezpiecznik?

nightcrawler
16-10-05, 17:47
niewiem czy ci sie przyda czy nie ale prosze
http://www.hondapodkarpacie.pl/files/kostkahonda_104.jpg
zrob jak w instrukcji u mnie jest podpiete na sztywno do zasilania tzn. radio chodzi bez kluczyka w stacyjce w pozycji zapłon.

nightcrawler
16-10-05, 17:47
niewiem czy ci sie przyda czy nie ale prosze
http://www.hondapodkarpacie.pl/files/kostkahonda_104.jpg
zrob jak w instrukcji u mnie jest podpiete na sztywno do zasilania tzn. radio chodzi bez kluczyka w stacyjce w pozycji zapłon.

vtecmatti
16-10-05, 19:16
nightcrawler:
Dzięki.
Mam rozumieć że twoje kable od podtrzymania i sterowania omijają stacyjkę.
Z tego schematu co podałeś,wynika że u mnie (+ 12V) podtrzymanie ma gróbszy kabel niż (+ 12V) zasilający (sprawdziłem) i to właśnie mnie martwi (chyba tak nie powinno być). Chyba że mam na odwród dane je, ale w końcu to jest 5D (anglik) i jest wszystko możliwe.
I niewiem właśnie, który z nich: (+ 12V) podtrzymujący czy (+ 12V) zasilający kabel od Clariona ma być wyłączany, a który cały czas pod napięciem fabrycznie.

vtecmatti
16-10-05, 19:16
nightcrawler:
Dzięki.
Mam rozumieć że twoje kable od podtrzymania i sterowania omijają stacyjkę.
Z tego schematu co podałeś,wynika że u mnie (+ 12V) podtrzymanie ma gróbszy kabel niż (+ 12V) zasilający (sprawdziłem) i to właśnie mnie martwi (chyba tak nie powinno być). Chyba że mam na odwród dane je, ale w końcu to jest 5D (anglik) i jest wszystko możliwe.
I niewiem właśnie, który z nich: (+ 12V) podtrzymujący czy (+ 12V) zasilający kabel od Clariona ma być wyłączany, a który cały czas pod napięciem fabrycznie.

nightcrawler
16-10-05, 20:49
dokladnie ze stacyjka nie mam nic wspolnego radio gra bez kluczyka, testuj, wydaje mi sie ze podtrzymywanie musi byc caly czas choc i tak clarki maja wlasne podtrzymywanie, jakies akumulatorki wbudowane

nightcrawler
16-10-05, 20:49
dokladnie ze stacyjka nie mam nic wspolnego radio gra bez kluczyka, testuj, wydaje mi sie ze podtrzymywanie musi byc caly czas choc i tak clarki maja wlasne podtrzymywanie, jakies akumulatorki wbudowane

wunat
16-10-05, 21:18
358RMP nie ma osobnego podtrzymania ...

wunat
16-10-05, 21:18
358RMP nie ma osobnego podtrzymania ...

ardiano
24-10-05, 10:24
Witam!
Jestem w fazie zmiany sterownika, i intersuja mnie 2 pozycje: Alpine CDA 9847 oraz Clarion DXZ 558. Ceny podobne (allegro) z tym ze clarion posiada pilota i pelny panel-te dwa dodatki nie sa konieczne. Moje pytanie jest nastepujace: ktore lepiej zagra i ktore jest lepeij wyposarzone nie liczac w/w. Przod to GMS 2600
Dzieki i pozdrawiam

emg
24-10-05, 11:32
szczerze to jeszcze wymień głośniki, albo najpierw :)

ppm702
24-10-05, 11:53
Alpine CDA 9847
tylko na tych głośnikach i tak powalającej różnicy nie będzie.

ardiano
24-10-05, 12:27
HEh co do glosnikow to narazie nie bedzie zmiany. Patrzac perspektywicznie chce w miare porzadna jednostke, bo byc moze jak pojawi sie nowe auto beda i wtedy beda nowe glosniki
Dzieki za odp

[ Dodano: Pon 24 Paź, 2005 ]
Ppm a mozesz uzasadnic swoj typ?
Dzieki