PDA

Zobacz pełną wersję : Luz na pedale sprzęgła



Czaras
07-02-15, 14:31
Mam taki problem, że na pedale sprzęgła jest spory luz... Zauważyłem wyciek z pompki sprzęgła i to wymieniłem, ale niestety po ponownym odpaleniu auta luz powrócił. Płyn wymieniłem Dot4 bo taki był dedykowany, układ był odpowietrzany itp. Biegi wchodzą niby normalnie ale pedał sprzęgła dopiero stawia opór jakieś ~5 cm przy podłodze. Sprzęgło się nie slizga ani nic z tych rzeczy, tylko niewiem co może być powodem takiego luzu?

KraWik
07-02-15, 14:41
patrzyles czy sprezyna przy pedale jest ok ?

Czaras
07-02-15, 16:55
Sprezyna jest ok . w sumie luz raz jest wiekszy a raz mniejszy i dzis juz dluzej sprzeglo trzymalem to nie chcial bieg sie zredukowac wiec juz nwm co jest

krzysiek50
07-02-15, 17:32
przeowdy elastyczne nie puchną? rzadko sie to zdarza, ale jest mozliwe. płynu ci nie ubywa?

Czaras
07-02-15, 22:49
Przewody są ok i płynu nie ubywa:P Odpowietrzyłem jeszcze raz porządnie cały układ i jest narazie dobrze, a jeśli znów się to powtórzy to chyba wymienię wysprzęglik bo to ostatni winowajca może być, choć licze ze problem już rozwiązany:p

Czaras
08-02-15, 19:32
Niestety dziś to samo.. z początku było wszystko dobrze ale luz znów coraz większy.. Czy może być to wina wysprzęglika a jeśli nie to co? łapie lewe powietrze widocznie i się zapowietrza ciągle.
Tak wg to wysprzęglik w Hondach jest w skrzyni czy gdzieś w widocznym miejscu by jej nie rozbierac? i Jaki koszt tego ?:P

Sheiva
08-02-15, 21:44
Ten luz miałeś już przed wymianą pompki ? Czy właśnie z jego powodu + wyciek postanowiłeś wymienić pompkę ? Jesteś pewien, że przewód odpowiednio przykręciłeś i się nic nie poci ?
Wysprzęglik w V genie jest na skrzyni, zaraz "za" wentylatorem chłodnicy, na dwóch śrubach na 12.

CRX1
08-02-15, 23:15
Wymień wysprzęglik , dobrze odpowietrz i będzie ok. Wymienia się pompkę i wysprzęglik jednocześnie jak mają naście lat . Nie sa to wieczne elementy hydrauliki w aucie :-)

Czaras
09-02-15, 16:50
Wymień wysprzęglik , dobrze odpowietrz i będzie ok. Wymienia się pompkę i wysprzęglik jednocześnie jak mają naście lat . Nie sa to wieczne elementy hydrauliki w aucie :-)

A to niewiedziałem ze trzeba jednocześnie ,bo za winnego uznałem pompke:D Ale już zamówione i tylko jutro wymienić i zobaczymy:P
Dzięki za pomoc, w razie czego dam znać jak poszło:P

A luz był już przed wymianą bo zaczeła się pocić i z początku odpowietrzyłem i przez msc był spokój, ale problem powrócił, dlatego wymieniłem pompke i nie cieknie już w tym miejscu i teraz czas na wysprzęglik:)

CRX1
09-02-15, 20:56
Oba elementy pracują w jednym układzie hydraulicznym i zużywają się w takim samym stopniu . Dlatego lepiej zrobić to za pierwszym razem .

Czaras
10-02-15, 20:19
Wysprzęglik wymieniony i narazie wszystko ok, ale zobaczymy jak będzie dalej:P i dzięki za rady:)