PDA

Zobacz pełną wersję : Stuki zawieszenia



kristo
05-02-15, 16:36
Po przejechaniu 16000km objawil sie pierwszy problem. Najczesciej przy przejezdzaniu przez progi zwalniajace, poprzeczne nierownosci, ale takze pare razy dalo sie zauwazyc w innych sytuacjach (np. dosc powolna jazda po luku na asfaltowej drodze), w samochodzie slychac bardzo wyrazne, glosne, pojedyncze pukniecie dochodzace z zawieszenia. Duze prawdopodobienstwo, ze chodzi o tyl, ale wystepuje na tyle rzadko, ze nie mam 100% pewnosci.
Dwa tygodnie temu bylem na przegladzie, gdzie stwierdzono, ze wszystko jest w jak najlepszym porzadku, nie ma zadnych luzow. Niestety problem wystepuje i choc nie jest to czeste zjawisko, baaardzo irytujace. Umowilem sie wiec na kolejna wizyte w serwisie.
Spotkal sie moze ktos z podobnym problemem? Czy jestem w stanie jakos nakierowac mechanika?
Podobno w 8gen wystepowal problem z gumami stabilizatora. Czy to moze dotyczyc take tego modelu? Co warto sprawdzic?
Z gory dzieki za sugestie!

Jaroszy
05-02-15, 23:30
polecam sprawdzic w pierwszej kolejnosci gasnice trojkat i zestaw do naprawy koł czy cos luzem nie biega w belgijskim serwisie jak cos stuka z tyłu w 90% to jest to.

kristo
06-02-15, 09:07
to byla tez moja pierwsza mysl, sprawdzilem tez czy przypadkiem nie tlucze sie kanapa, ale niestety to nie to. odglos wydaje sie byc jednak inny od tego spowodowanego obijajacymi sie przedmiotami w bagazniku.
jutro wybieram sie do serwisu. mam nadzieje, ze przynajmniej uda sie wygenerowac problem na jezdzie.

Jaroszy
06-02-15, 21:13
sprawdz jeszcze miejsce w ktorym zapina sie oparcie tylnej kanapy poprostu owin ten drut tasma izolacyjna i zapnij oparcie

kristo
07-02-15, 16:54
dzieki za sugestie, ale sprawa wyraznie dotyczy zawieszenia. dzis bylem w serwisie, odbylem jazde z mechanikiem i po 15min. krazenia po miescie problem wystapil! wrocilismy do serwisu, gdzie "podciagnieto sruby w zawieszeniu". odbylismy jeszcze jedna jazde, kolejne 15min., kocie lby, koleiny, progi zwalniajace, i cisza, gdy juz mialem podziekowac i pozegnac sie z serwisantem, 3 glosne stuki i mechanik rozlozyl rece. podejrzenie padlo na amortyzator, ale poproszono mnie, zebym jeszcze pojezdzil i poczekal az problem sie nasili, zeby latwiej mozna bylo dokladnie zdiagnozowac.
no coz, pozostaje jak na razie ze stukami. mam nadzieje, ze wkrotce sprawa zostanie rozwiazana.

niebyleco
13-02-15, 15:54
Ja miałem podobny problem,pojedyńczy stuk jakby gumowym młotkiem w podwozie przejeżdżając przez progi i dziury w momencie gdy koło opadało w dół , na szarpakach nic nie wykazało, problemem okazała się tuleja metalowo-gumowa w tylnej belce. Guma odkleiła się od zewnętrznego pierścienia pół roku i 7k km po wymianie. Może to ci pomoże

kristo
16-02-15, 09:30
To brzmi jak rozwiazanie mojego problemu! Super, dzieki za podpowiedz, uderzam z tym do serwisu :)

piotrmat79
22-02-16, 22:57
Ja zauważyłem u siebie podobny objaw ale wydaje mi się, że stuk dochodzi raczej z lewej przedniej strony. Obecnie jezdzę by zdiagnozować skąd to idzie. Głównie słyszalne na przejazdach przez tory i krótkich uskokach, ponadto słyszę skrzypienie gumy jakby ze stabilizatora. Muszę się pomęczyć i posłuchać. Kristo co ci stwierdzono ????

kristo
24-02-16, 16:54
zasugerowalem te tuleje, ale na poczatek wymienili gumy stabilizatora. bylo to gdzies w marcu 2015 i od tamtej pory cisza.
z tego co opisujesz to wyglada na ten sam problem :)