PDA

Zobacz pełną wersję : CIVIC EJ6 d16y7, baaaaardzo niskie obroty na benzynie POMOCY



karolvgen
03-02-15, 22:59
Witam, pewnie temat powtarzany milion razy, ale opisze też co już zrobiłem. Otóż w moim ej6 na benzynie trzyma bardzo niskie obroty i przygasa. Wcześniej po depnięciu mocniej i wrzuceniu po tym depnięciu na luz, obroty spadaly od razu do zera i naturalnie gasł. Byłem z tym w narauto dzisiaj, przeczyścili silniczek krokowy, wymienili kopułkę aparatu zapłonowego i jego palec (tak przynajmniej twierdzili), i powiedzieli ze powinno byc dobrze, oczywiście było przez 5 minut. Były też troche niedokręcone klemy do aku, ale dociśnięcie ich i tak nie pomogło. Wcześniej po odpaleniu na zimnym silniku, bez wciśnięcia gazu bardzo się dławił, teraz przynajmniej odpala dobrze. Po wciśnięciu mocniej gazu i wrzuceniu teraz po tych "naprawach" na luz niby nie gaśnie, ale obroty spadają praktycznie do zera, aż chwilowo zapalają się kontrolki i przygasa wszelakie oświetlenie. Oczywiście mówie cały czas o jeździe na benzynie, na gazie trzyma WMIARE dobrze te obroty, chociaż minimalnie też czasami zafalują na poziomie 800/1100 obrotów na luzie. Gdy na benzynie te obroty spadają prawie do zera, też zafalują np do tych 800/900, ale albo opadną, albo minimalnie falują. Dodam też, że wydech gdzieś jest lekko dziurawy, ale "mechanik" twierdzi, że to nie ma nic wspólnego. Pomóżcie, bo nie ma sensu wymieniać tak wszystkiego niepotrzebnego i wydawać niepotrzebnie pieniądze.

karolvgen
05-02-15, 23:16
Pomóżcie, bo każdy mechanik rozklada ręce, wiem, że mają racje bo może byc milion powodów, ale może ktoś miał podobne problemy i podobne rzeczy powymieniał. Wykluczam lewe powietrze, bo po zatkaniu rury dolotowej momentalnie gaśnie silnik, więc chyba można to wykluczyć. Od siebie dodam, że zauważyłem jeszcze gubiące fale radia na wolnych obrotach, tzn oczywiście na tych 200-500 obrotach, oraz że samochód w sumie sprawdzałem to tylko na gazie bo na benzynie staram się w ogóle już nie jeździć, że do tych 2 tysięcy obrotów samochód w ogóle nie idzie. Nie to, że sie "dusi" i szarpie, poprostu jak by miał z 20 koni i to sie dzieje raczej na ciepłym silniku. Jak nie rusze z tych 2 tysięcy obrotów to naprawde ciężko sei zebrać.

CRX1
05-02-15, 23:43
Kiedy wymieniałeś filtr paliwa i powietrza?

karolvgen
05-02-15, 23:52
szczerze mówiąc to samochód mam od niedzieli, więc nie mam pojęcia. Jeżeli to filtr powietrza jest winowajcą, to np. po wyciągnięciu go na próbe powinien zacząć chodzić normalnie silnik? W sumie te dwa filtry kosztują grosze, więc można wymienić. Dodam jeszcze, że po odpaleniu tak jak pisałem kiedy zacznie się dusić i chce go troche przygazować to jak np. mocniej wcisne gaz to tak czuje między 3-4 tysiącami obrotów jak tak inaczej pochodzi w tym czasie. Niby wejdzie normalnie na te obroty i ciężko to nazwać podduszeniem.

Michał102
06-02-15, 00:21
z rzeczy, które warto zrobić:
- wymiana filtrów
- regulacja luzów zaworowych
- wymiana świec i ewentualnie przewodów WN
- wyczyszczenie przepustnicy oraz ustawienie wolnych obrotów jak manual nakazuje

nie pomoże, to będziemy szukać dalej.

karolvgen
08-02-15, 19:54
Możliwe, że do wymiany mam uszczelkę pod głowicą. Nie byłem jeszcze u żadnego mechanika, jutro podjade. Ale zauważyłem, że ubywa płyn chłodzący. Jakie jeszcze objawy pownny na to wskazywać? Czy ubywający płyn chłodniczy oznacza tylko to, gdy na 99% jest szczelny? Wiem, że też powinno kopcic na biało, ale przy tej pogodzie, na zimnym każdemu leci z rury, a jadąc już na ciepłym po depnięciu na gaz raczej nic nie widze w lusterku, żeby coś tam zostało za mną.

morcin123
08-02-15, 20:03
Bąbluje Ci w zbiorniku wyrównawczym ?

karolvgen
08-02-15, 20:50
Byłem teraz zobaczyć, nic nie zauważyłem. Nie ma tam już za bardzo tego płynu, tylko na końcówce tego zbiornika już coś zostało. Oleju w silniku bardziej mniej niż więcej, więc to w normie.

Jacek1983
08-02-15, 21:44
Upewnij się, czy płyn nie cieknie nigdzie, zerknij pod maskę lub pod spód auta, czasem cieknie z cybantów. Co do objawów, to proponuję wyregulować zawory, w dalszej kolejności wymienić świece i przy okazji sprawdzić kable omomierzem. Warto też zajrzeć do filtrów.

karolvgen
09-02-15, 14:58
dzisiaj po wróceniu z pracy po otwarciu maski, zauważyłem dym, który unosił się z okolicy chłodnicy. Nie była to żadna biała chmura, tylko coś na podobe lecącego dymu z czajnika jak sie gotuje woda, otworzyłem zbiornik wyrównawczy i tam nic sie nie działo. Czy to normalne przy takiej pogodzie?

And84
09-02-15, 15:07
Albo Ci nachlapało wody z zewnątrz gdzieś na ciepłą chłodnice i parowało albo masz nie szczelną chłodnicę z tym że rozgrzany płyn chłodniczy ma specyficzni zapach i powinieneś to wyczuć .

karolvgen
13-02-15, 14:41
Problem rozwiązany. Okazało się, że zawory były bardzo mocno rozlegulowane.