PDA

Zobacz pełną wersję : d16z6 potrzebna opinia



mx4ever
02-02-15, 18:36
witam planuje kupić słupek d16z6, niestety nie zabardzo mogę pojechać i obejrzeć go osobiście, koleś wysłał mi parę filmików jak to chodzi itd. na pewno nie jest to igła i nie oczekuje żeby była, cena tez niższa, tylko nie chce się odrazu pakować w remont, koleś pisze ze od wymiany do wymiany nie musi dolewać oleju w co za bardzo nie chce mi się wierzyć, prosiłbym żeby osoby które maja na ten temat pojecie pomogły mi podjąć decyzje i wypowiedziały się czy warto czy dać se spokój...


http://youtu.be/RMLSbo_C-24

z gory dzieki za wszelka pomoc
http://youtu.be/JEpkfn1tQlw
https://www.youtube.com/watch?v=-zofoGUaHUw

CRX1
02-02-15, 19:37
Nie wiele można powiedzieć . Przy odcinie nie puszcza czarnej chmury , czyli oleju nie pali . To dymienie to norma przy niskich temp. powietrza .
Żeby naprawde ocenić stan silnika , to trzeba oględzin dokonać w realu. Poszukaj kogoś z forum w okolicy kumatego z silników i niech oglądnie i sprawdzi .

mx4ever
02-02-15, 21:07
a oglądałeś wszystkie 3 filmiki bo sa jeszcze 2 pod spodem:) mnie zastanawia ze kopci po puszczeniu gazu ale nie wiem czy to zle:confused:

Michał102
03-02-15, 01:05
Przy odcinie nie puszcza czarnej chmury , czyli oleju nie pali
Dym z palonego oleju jest niebieskawy. Czarny by świadczył o zbyt bogatej w paliwo mieszance.

mnie zastanawia ze kopci po puszczeniu gazu ale nie wiem czy to zle
Prawdopodobnie puszczają uszczelniacze.

paweltdf
03-02-15, 09:22
Żeby nie zakładać nowego tematu to ja mam takie pytanie czy jest ktoś mi w stanie powiedzieć po tym filmiku:


https://www.youtube.com/watch?v=j2Zwt8I-V7s

czy mogą to być wyłącznie uszczelniacze zaworowe do wymiany? Kupiłem D16Z6 z tego samochodu na filmiku już jakiś czas temu i się zastanawiam czy nie wymienić samych uszczelniaczy zaworowych i go nie założyć. Moc wyszła 131KM i brało ok. 1l / 1000km. Dodam że też kopcił tylko po puszczeniu gazu.

Subtil
03-02-15, 21:48
Co do tej czerwonej w cp to ona na pierwszym rozbujaniu dymiła przy odcince jak i po puszczeniu gazu a za drugim razem od 1:00 mozna zauwazyc ze kopci juz w calym zakresie wiec obstawilbym w pierwszej kolejnosci pierscienie no i przy okazji uszczelniacze ;)

reaktor
03-02-15, 21:53
Nie wiele można powiedzieć . Przy odcinie nie puszcza czarnej chmury , czyli oleju nie pali . To dymienie to norma przy niskich temp. powietrza .
Żeby naprawde ocenić stan silnika , to trzeba oględzin dokonać w realu. Poszukaj kogoś z forum w okolicy kumatego z silników i niech oglądnie i sprawdzi .

albo poczekac do wiosny kiedy nei dymi jak jest sprawny :D

CRX1
04-02-15, 01:17
To luknij na stojące przed tobą auta na skrzyżowaniu geniuszu motoryzacyjny i w/g Ciebie wszystkie auta mają czekać do wiosny ? Wszystkie dymią podpowiem Ci .

reaktor
04-02-15, 01:18
To luknij na stojące przed tobą auta na skrzyżowaniu geniuszu motoryzacyjny i w/g Ciebie wszystkie auta mają czekać do wiosny ? Wszystkie dymią podpowiem Ci .

e?

poluzuj gume w majtach

i przeczytaj jeszcze raz na spokojnie

CRX1
04-02-15, 01:26
Nie muszę nic luzować . Wystarczy ja lukniesz na inne fury , które masz przed sobą . Podpowiem , że przy różnicy temp czyli niskiej otoczenia , każda fura dymi . To jest norma :-)

reaktor
04-02-15, 01:43
Nie muszę nic luzować . Wystarczy ja lukniesz na inne fury , które masz przed sobą . Podpowiem , że przy różnicy temp czyli niskiej otoczenia , każda fura dymi . To jest norma :-)

no to przeciez napisałem ze jak sie temp zwiekszy (czyli na wiosne) to beda dymić tylko te niesprawne bo pary juz nie bedzie widziec
i wtedy najlepsza pora na kupowanie silnika:D i wtdy wiadomo ze jak dymi to co jest nie tak

nie wim gdzie ty sie doszukałeś szydery czy czego tam

mx4ever
04-02-15, 09:07
kolega z czerwonej qp ma duużo większy problem to na pewno (w sumie to się dziwie ze kupiłeś ten silnik), wiadomo ze przy niskich temp wszystkie dymia ale pytanie czy to ten rodzaj dymka czy jak kolega michal102 napisał ze uszczelniacze podpadają, jak oglądałem inne filmiki to nie zauważyłem zęby po puszczeniu gazu tak kopciły chyba ze to rzeczywiście chodzi o niska temp:confused: a odnośnie drugiego filmiku to uważacie ze to idzie w miarę jak d16 czy raczej słabo???

Michał102
04-02-15, 11:45
Dziwną rzeczą jest też to, że po zapaleniu silnika kontrolka oleju gaśnie, a po chwili znów się zaświeca i znów gaśnie.
Być może to wina jakiegoś trefnego filtra oleju, ale warto taki silnik dobrze obadać by się nie władować na jakąś minę.

mx4ever
04-02-15, 20:52
Dziwną rzeczą jest też to, że po zapaleniu silnika kontrolka oleju gaśnie, a po chwili znów się zaświeca i znów gaśnie.
masz jakis pomysl jak to sprawdzic???

Michał102
04-02-15, 21:27
Pierwsza sprawa, to dobrze obsłuchać silnik.
Przydałby się też przyrząd do pomiaru ciśnienia oleju.
Jak po rozgrzaniu na biegu jałowym będzie poniżej 1,5 bara, to silnik może być śmietnikiem nie wartym remontu.

mx4ever
04-02-15, 22:26
dzieki kolego postaram sie to zbadac

CRX1
05-02-15, 01:42
reaktor niczego się nie doszukuje , dzisiaj tez miałem takiego nawiedzonego , bo silnik mu się kończy . Dymi z rury :-) Oczywiście wszystko sprawdziłem , nic nie znalazłem i pytam gościa czy chce remont robić za 4-5k, czy czeka na wiosnę i silnik sam się naprawi :-)