PDA

Zobacz pełną wersję : Problem z zapalaniem



piegus
13-10-05, 18:59
Witam

Jestem nowy na tym Forum.Od niedawna mam Honde Civic 1.5LSi, '92. Mam z nia taki problem, ze niekiedy nie zapala za pierwszym razem. Jak jest zimna to jest wszystko ok. Zapala za pierwszym i wszystkie kontrolki gasną. Jak juz jest trocha podgrzana i chce ją zapalic to po przekreceniu zapłonu kontrolki "olej silnikowy", "ładowanie akumulatora" oraz "sterowanie silknika" (ta żółta z narysowanym silnikiem) żarzą się. Po kilku probach autko odpala i niby jest wszystko ok. Wymieniane wyzej kokntrolki ani nie świeca sie ani nie żarzą sie. Nie wiem o co chodzi. PS. Akumulator jest dobry. Dzieki za rzetelne odpowiedzi. Pozdrawiam milosnikow Hondy:)

Rikoo
13-10-05, 19:07
uzyj opcji szukaj i bedziesz wszystko wiedzial

piegus
13-10-05, 20:13
Ok skorzystam z opcji "szukaj" tylko powiedz mi prosze pod jakim haslem mam tego szukac, bo cos nie bardzo umiem znalezc :/ Dzieki. Sorry za klopot

emg
13-10-05, 22:04
może być problem braku gdzieś masy jak kontrolki się żarzą, ale gdzie to nie wiem

cake84
19-10-05, 21:16
Widze że mam to samo i nie wiem o co chodzi, kiedys myslałem ze to moze coś z alarmem jeszcze bo jak włączyłem i wyłączyłem alerm to działało ale to nie alarm tylko jak troche odczekam to odpal. Jak jest zimny rano to też bez problemu odpala. Najczęsciej mam ten problem na stacji benzynowej jak na chwile go zgasze i po chwili chce odpalić to jest loteria czy odpali czy nieeee

RDK
20-10-05, 00:59
ej chlopaki ma ten sam problem, wymienilem swiece i nadal to gowno sie dzieje, tez mam problem na stacji z odpalaniem, to chyba jakies fatum nad tymi hondami bo moja tez jest z '92. niech ktos pomoze :wink:


edit
szukalem na wszystkie sposoby i znalesc zbytnio nie moge :?

mozes
20-10-05, 11:03
u mnie czasami tez sie to dzieje ale jak nie odpali za pierwszym raze to nie wyłączam zapłonu kluczyk pozostawiam w pozycji jak się kontrolki świecą i czeka az rozrusznik się zatrzyma i ponownie zaczynam uruchamiać silnik i wtedy zawsze zapala.
pozdr
P.s. U mnie jak na razie nie ma problemu z żarzącymi się kontrolkami.

RDK
20-10-05, 12:36
no ja tez niemam zarzacych kontrolek, ale u mnie niema roznicy, czy od razu zapalam czy czekam az zgasnie kontrolka rozrusznika, czy tak czy tak zdarza sie ze podjade gdziekowiek i nie moge odpalic po chwili, ostatnio meczylem sie z 10 min najdluzej w historii tego badziewia... geenrlanie niema na to lekarstwa, niekiedy krece bo sie w****ie i tak dlugo krece az zaskoczy, a niekiedy czekam wyluzowany i po chwili odpali jak pszczolka, niech ktos wkoncu pomoze

mozes
20-10-05, 13:14
CHECK ENGINE to jest kontrolka od pompy paliwa a nie od rozrusznika. Jeżeli włączasz zapłon to na chwilę włącza się kontrolka CE i słychać pompę paliwa prze 2 do 3 sekund. I jeżeli na rozgrzanym silniku nie chce ci zapalić to nie wyłączaj zapłonu bo po włączeniu pompa od nowa podniesie ciśnienie i bedzie zalewać świece - odpalaj na "sucho". Ja tak robie i nie mam z odpalaniem żadnego problemu chociaż wcześniej bywały. D15B2 poprostu tak ma i nic nie poradzicie.

RDK
20-10-05, 13:43
CHECK ENGINE to jest kontrolka od pompy paliwa a nie od rozrusznika. Jeżeli włączasz zapłon to na chwilę włącza się kontrolka CE i słychać pompę paliwa prze 2 do 3 sekund.
a to niewiedzialem :D zgadza sie tyle on sie swieci


I jeżeli na rozgrzanym silniku nie chce ci zapalić to nie wyłączaj zapłonu bo po włączeniu pompa od nowa podniesie ciśnienie i bedzie zalewać świece - odpalaj na "sucho". Ja tak robie i nie mam z odpalaniem żadnego problemu chociaż wcześniej bywały. D15B2 poprostu tak ma i nic nie poradzicie.

zebysm zrozumial - jak wylaczam samochod na stacji naprzyklad to nie wylaczac zaplonu? tak? czy jak? sorki ale troszke nie zrozumialem, jakbys mogl jasniej, co to znaczy na sucho?

dzieki z gory

mozes
20-10-05, 15:23
Wyjaśniam jak ja to robię.
Podjeżdżam na stację i wyłaczam silnik, wysiadam z samochodu itd. Wsiadam, uruchamiam silnik kręce rozrusznikiem a silnik nic wtedy nie cofam kluczyka do całkowitego zgaśnięcia kontrolek (olej, ako) tylko jak się rozrusznik zatrzyma zaczynam kręcić od nowa i wtedy zawsze zapala. (CHECK ENGINE) służy w naszych pojazdach również do samodiagnostyki z ilości mignięć można odczytać kod błędu)

RDK
21-10-05, 18:29
dzieki serdeczne jak odebiore furke od lakiernika to obadam twoj sposob :wink:

Juchy
31-10-05, 23:21
mam to samo co MOZES, czyli w D15B2, wsiadam z rana przekrecam raz nic,a za drugim odrazu odpala i to juz zaczyna sie po krotkiej chwili od zgaszenia sielnika, czyli jak wylacze silnik i zaraz probuje odpalac to idzie odrazu...
dziwne jest to ze wczesneij raczej za pierwszym razem odpalal ale jakies problemy z zaplonem mialem (chyba cewka bo zoastala wymieniona) i od tego czasu tak mam...

ja mam problem inny bo nie wiem jak zaplon ustawic, mam jakas prymitywna lampe stroboskopowa za 30zl z allegro i niby na tje lampie mi wychodzi ze zaplon jest rpzestawiony znacznie ale nie moge ustawic dobrze bo zakres sie konczy i cholerka wie czy cos zrabane w aucie czy ta lampa jakas dupna, chociaz ustawialem w nissanie i lampa spelniala swoje zadanie...

piegus
15-11-05, 23:22
Witam

Sorki, ze odnawiam znow temat, ale mam juz total metlik w glowie :neutral: Chodzi o to co napisalem w moim temacie na poczatku. Bylem z tym w ASO i chlopcy z ASO powiedzieli, ze to przekaznik pompy paliwa wybija jak jest rozgrzany silnik. Bylem po wizycie w ASO u kilku mechanikow w moim miescie. Ku memu zdziwieniu wszyscy wrecz dawali glowe, ze to na pewno nie jest owy przekaznik,bo tlumaczyli to tym, ze jakby to byl on, to samochod nie odpalaby rowniez przy zimnym silniku. Koledzy pisali tutaj o tym przekazniku,ale ja raczej z moimi zdolnosciami manualnymi raczej sobie z tym nie poradze heh. Pytam Was,bo owa czesc w ASO kosztuje 380 zl,a inni mechanicy mnie wystraszyli,ze to nie jest to :sad: Z drugiej strony jesli to nie jest to,to nie chce wydawac 380 zl niepotrzebnie. Prosze Was o szybkie odpowiedzi, bo z ASO maja dzwonic jutro i sie mam umowic. Dzieki wielkie. Sorry, ze truje d... :)

Pozdrawiam Hondziarzy

tfidos
16-11-05, 00:01
wymontuj chama(przekaznik) otworz, bedzie plytka drukowana, lutownica w dlon+ cyna, przylutuj wszystkie styki i wloz do auta i zobacz czy pomoglo

niedawno przechodzilem to samo. u mnie pomoglo, zapomnialem o problemie z zapalaniem
a nie palil gdy postal dluzej (przez noc) gdy byl rozgrzany....wogole jak zapalil to byl cud, jak tankowalem to nie moglem odpalic i odjechac tylko musialem go spychac na parking i czekac az mu sie zachce;)

takze ziomie to przekaznik na 90%!! i nie kupuj nowego poki nie sprobujesz przelutowac swojego :!: :D

piegus
16-11-05, 00:40
dzieki Ziom

to jeszcze jakbys mogl okreslic dokladnie gdzie on sie znajduje, jaki ksztalt ma, jaki kolor?? Zebym nic nie pochrzanil ;) Raczkuje dopiero w tej dziedzinie :oops:

dzieki pozdro

RDK
16-11-05, 00:45
ja tez raczkuje ale mi pmogl znajomy, znajduje sie ten przekaznik pod schowkiem z przodu u pasazera, dokladnie jak pisal tfidos - znajomy przelutowal mi ten przekaznik (btw to jest chyba modul sterujący wtryskiem czy cos takiego) z tego co wiem to jest to wina wtryskarek, normlanie dzialaja ale przy odpalaniu na cieplym silniku zawodza, przy wlasnie tegot ypie usterki sa dwie mozliwosci (jest ich wiecej pewnie ale ja ich nie znam :P ) albo wtrysk do wymiany alebo przelutowanie, najpierw przelutuj i bedziemiodzio zaplacisz malutko w porownaniu do 300 ilus tam zlotych a samochodzik bedzie smigal

pzdr

hubiii
16-11-05, 01:14
nie wiem czy moja uwaga pomoze
rok temu mialem problemy z zapalaniem czsasaim krecil od razu a pozniej wiecej wiecej ..az pewnego dnia przestal krecic .. rozebralem aparat zaplonowy i wymienilem modul zaplonu na nowy ... ( stary sie stopil ..) i pieknie zaczal dzialac :) - z tymze jedna uwaga jesli tem modul sie pieprzy to od razu widac to po nie dzialajacym obrotomierzu ( w moim przypadku)

tfidos
16-11-05, 12:37
znajduje sie ten przekaznik pod schowkiem z przodu u pasazera
u mnie w 4gen znajduje sie pod schowkiem na monety po stronie kierowcy, a koszt naprawy - 45 minut :D (ciezko bylo sie tam dostac a potem odkrecic przekaznik (sruba), potem 10 minut na przelutowanie tego i zalozenie) SAMA RADOSC :D

piegus
16-11-05, 15:45
znajduje sie ten przekaznik pod schowkiem z przodu u pasazera


Ok RDK,ale moglbys jeszcze troche szczegolow napisac??;) Bo tam jest tych rzeczy troszke pod schowkiem. Dzieki :D

tfidos
16-11-05, 15:50
Ok RDK,ale moglbys jeszcze troche szczegolow napisac??n Bo tam jest tych rzeczy troszke pod schowkiem. Dzieki n
taka se kosteczka mniej wiecej 6cmX3cmX4cm
napisane powienno byc na niej cos z "fuel" albo "relay"
u mnie je napis "ass'y relay"
ot: uznalem ze to bardzo fajny przekaznik bo ma napis "ass" :P

piegus
16-11-05, 16:14
znajduje sie ten przekaznik pod schowkiem z przodu u pasazera
RDG ma EG4 D15B2 (wydaje mi się lata 92-95)

Wg "Sam naprawiam..."

"Modele od 1995: przekaźnik pompy paliwa znajduje się po stronie pasażera za
schowkiem.
Modele od 1987 do 1995: przekaźnik pompy paliwa jest umieszczony po stronie kierowcy z
lewej strony za tablicą rozdzielczą"

Juz nic nie wiem :sad:

tfidos
16-11-05, 16:18
moze powinno byc

"Modele od 1992: przekaźnik pompy paliwa znajduje się po stronie pasażera za
schowkiem.
Modele od 1987 do 1992: przekaźnik pompy paliwa jest umieszczony po stronie kierowcy z
lewej strony za tablicą rozdzielczą"
najlepiej samemu sprawdzic

RDK
16-11-05, 19:00
mi to robil znajomy ale kieruj sie wskazówkami tfidos'a bo wymiray takie jak podal sie zgadzaja mniej wiecej na oko ;) co do umieszczenia, ja ci mowie jak jest u mnie - czyli napewno po stronie pasazera i tak jak pisal tfidos - po stronie kierowcy moze byc do 92 roku, musisz sprobowac, a najlepiej jak ktos by ci pomogl kto kuma troszeczke

pozdrawiam

tfidos
16-11-05, 23:50
a ja sie upieram zebys ziom poszukal jakiegos takiego prostopadloscianu z napisami cos z "ass'y" albo "relay" jak nie z jednej to z drugiej strony, kto szuka ... znajduje :D

piegus
17-11-05, 00:21
ok dzieki Ziomy za zainteresownie i za helpa. Jutro z rana dzialam hehe 8)

cake84
17-11-05, 21:55
Ja też miałem ten problem z odpalaniem ale jakoś ostatnio (jakieś poł roku) mam wszystko OK, a kiedyś myslałem, ze szału z tym dostane. To jest ciekawe. Co samo się zrobiło???

tfidos
17-11-05, 22:27
o samo się zrobiło???
u mnie tez tak bylo, najpierw problemy z zapalaniem, potem sie naprawilo a pozniej znowu zepsuje i juz mnie to w****ilo i naprawilem sam :D

Żółtek
02-12-05, 02:43
Na 99% przyczyną jest przekaznik pompy paliwa,to samo jest w accordach IVGEN,tworzą się tak zwane zimne luty i kiedy przekaznik sie nagrzewa to nie przewodzi prądu,problem z odpaleniem silnika występuje po rozgrzaniu auta,to samo może sie dziać latem w upalne dni jak samochód stoi w samym słońcu,najłatwiejszym sposobem żeby sprawdzić czy to wina owego przekaznika jeżeli samochód nie chce odpalić w danym momencie to posluchac czy po włączeniu zapłonu pracuje przez chwile pompa paliwa i gaśnie kontrolka check engine,jezeli nie słychać pompy i kontrolka nie gaśnie to na pewno wina przekaznika,bo gdyby wina leżała po stronie wadliwej pompy nie miała by na to wpływu temperatura auta.Rozwiązanie tego problemu jest naprawde banalne (15 minut),a barany z ASO albo potrafią tylko naciągać więc chcą sprzedać przekaznik albo nie powinni mianować się pracownikami HONDY bo mają takie samo pojęcie o Hondach jak mechanik z garażu pod mostem specjalizujący sie w maluchach - wystarczy po prostu wyciągnąć przekaznik,zdjąć plastikową obudowę,wziąć lutownice i cyne,przelutować wszystkie luty,założyć obudowę spowrotem,zamontować przekaznik na swoim miejscu i przestać żyć w obawie wjeżdżając za każdym razem na stacje ,że samochód od razu nie zapali i będziemy blokować dystrybutor.

Ferdi
07-02-06, 14:41
Hej
Dzieki wielkie za wszystkie odpowiedzi.
Ja mam ta Honde od miesiaca i nigdy nie milem problemow z odpalaniem. A teraz jak przekrecam kluczyk słysze jak cos sie laduje pewnie pompa przekrecam go dalej zeby odpalici wlysze tylko takie wrrr i odrazu uzbraja mi sie imobilajzer, ale ten odglos spod maski to nie jest obracanie sie rozrusznika. Niewiem co mu jest!!! A imobilajzer ma podlączony pod elektryke tylko niewiem gdzie i jak go odlaczyc??
Ma ktos jakis pomysł??

hollek
05-03-06, 15:11
podłącze sie rowniez pod ten post i zapytam czy jezeli jade i silnik jest nagrzany i autko gasnie i swieca sie kontrolki (bez wzgledu czy na gazie czy na benzynie) i trzeba odczekac 15 min wtedy odpali i dalej mozna jechac czy to moze byc rowniez ten przekaznik czy bardziej stawiacie na modul lub cewke. Oczywiscie jak zgasnie i jak probuje odpalic to nie ma (cykniecia) i nie zapala sie dioda na przelaczniku gaz-benzyna. Pomozcie szanowni forumowicze.

booltazar
15-02-07, 13:13
POMOCY !
jak wyjac ta wtyczka zeby mi sie nie posypala w recach
?
ziomy napiszcie.

Pozdrawiam
booltazar

stasiek
15-02-07, 13:40
slysze tylko takie wrrr i odrazu uzbraja mi sie imobilajzer, ale ten odglos spod maski to nie jest obracanie sie rozrusznika. Niewiem co mu jest!!!
Naładuj akumulator i bedzie palić