PDA

Zobacz pełną wersję : EJ9 D14A4 rano nie odpala



Lamus
01-02-15, 13:01
Witam wszystkich,

Jestem nowym członkiem tego klubu oraz długoletnim posiadaczem Civic'a VI HB.
Proszę was o pomoc, ponieważ moja Hondzinka rzuca rankiem palenie.
Wygląda to tak: gdy temperatura spada poniżej zera autko nie odpala, natomiast jak temperatura wzrośnie to pali z półobrotu i nie ma żadnego problemu z ponownym jego uruchomieniem oraz kulturą pracy silnika.
Profilaktycznie wymieniłem świece oraz przewody zapłonowe i nic to nie dało. Sprawdziłem też iskrę podczas nieodpalania samochodu i jest ona słaba, ale była na każdym cylindrze.
Próbowałem znaleźć post o podobnej tematyce, ale nie udało mi się.

Pozdrawiam,
Grzegorz

piotreek23
01-02-15, 16:27
Kiepsko szukasz..
http://www.civicklub.pl/forum/showthread.php?231180-Civic-1996-1-4i-s-problem-z-odpalaniem
http://www.civicklub.pl/forum/showthread.php?168832-Honda-Civic-1-4-1998-problem-z-odpalaniem&highlight=odpalanie

VirXar
01-02-15, 21:13
Wyczyść aparat zapłonowy wszystkie styki szczególnie te na kopułce od kabli zapłonowych (od wewnątrz) bardzo dobrym środkiem jest kontakt w sprayu potem wystarczy przetrzeć a następnie przedmuchać sprężonym powietrzem najlepiej zrobić to dwukrotnie jak są mocno brudne. Jeżeli nie masz sprężonego powietrza dostępny również w sprayu to poczekaj aż środek odparuje w internecie idzie znaleźć jak zdemontować aparat nie musisz wyjmować całego ani cewki ani modułu nie bierz na początku pod uwagę tylko przeczyść. Potem po złożeniu pozostanie ci już tylko próba w warunkach w których nie odpalał jeżeli nie pomogło to wtedy pozostaje cewka zapłonowa. Jeżeli jesteś jeszcze ciekawy to długo to nie trwa ale odkręć wąż od paliwa idący do wtryskiwaczy włóż do słoika mniej więcej 0,5l jak przy przekręceniu kluczyka pompka napompuje z 1/5 lub 1/4 słoika tzn że paliwo jest w porządku najlepsze miejsce do sprawdzenia bo wygodne i jest gdzie umiejscowić słoik tak by nikt nie musiał go trzymać

Lamus
03-02-15, 21:47
Dzięki Panowie za podesłanie linków i rad co do mojego maleństwa :)
Poczytałem , posprawdzałem i poczyściłem mam nadzieje że pomoże.
Zresetowałem jeszcze kompa i zaworki wyregulowałem, były dwa podparte .
Jak na razie jest wszystko ok.
Mam nadzieje że tak zostanie.

Pozdrawiam.
Grzegorz