PDA

Zobacz pełną wersję : Honda Civic V D15b2 mechanicy rozkładają rece



mod_y
31-01-15, 05:12
......

patrick1989
31-01-15, 13:06
Masz jakiegoś mechanika, który podmieni cewke, palec, kopułkę na nowe ? Można też podmienić kable zapłonowe. Nigdy nie wiesz w jakim stanie są używane.

Ewentualnie ustawienie zapłonu.

airman
31-01-15, 14:43
Zakładam, że aparaty zapłonowe które kupowałeś też były używane w nie wiadomo jakim stanie. Podstawa to sprawne kable zapłonowe i świece. Zamiast kupować cale aparaty wolalbym kupić nowy moduł i cewkę. Jak rozumiem masz teraz ze 3 aparaty na stanie, możesz zamieniać cewki i moduły, może któraś konfiguracja się sprawdzi. Wybierz też najzdrowiej wyglądającą kopułkę i palec rozdzielacza, oczyść styki papierkiem ściernym.

Tiga
31-01-15, 15:43
Nie posluchales rady. Kupiles aparaty zaplonowe w takim samym stanie jak masz obecnie... Wymien moduł, sprawdz cewke. Jak? Honda Civic Sam Naprawiam.

VirXar
01-02-15, 22:27
Cewka to koszt 50zł zamiast kupować najpierw oczyść dokładnie wszystkie styki w aparacie zainwestuj w kontakt w sprayu lub coś podobnego do czyszczeni styków najbardziej oczyść styki na kopułce najbardziej się brudzą u mnie pomogło jak nie to stawiał bym na cewkę możesz ją sam zmierzyć omomierzem cena uniwersalnego najtańszego miernika to góra 15zł wartość jaka powinna ci się pokazać znajdziesz tutaj:
http://http://www.civicklub.pl/forum/archive/index.php/t-47657.html (http://www.civicklub.pl/forum/archive/index.php/t-47657.html)

mod_y
02-02-15, 01:53
..........

Piotrek-LDZ
02-02-15, 22:57
Daj znać co jej było jak to ogarniesz :)

mod_y
03-02-15, 19:16
Na pewno napiszę, jak na razie jeszcze stoi nie tknięta u mechaniora :(

A tak przy okazji :)
http://olx.pl/oferta/aparat-zaplonowy-honda-civic-td-41u-5d25-CID5-ID8GBSf.html
Bardzo mi pomagacie dlatego osobie która kupi ten aparat i jest zarejestrowana tutaj rabat -10 zł czyli 80zł - 10zł = 70 zł

mod_y
05-02-15, 20:19
Honda na etapie :
Mechanik wspawał nowy wydech, ustawił zapłon, poregulował ją, postała w warsztacie odpaliła i jezdzila niby dobrze
Dali ją przed warsztat na plac, dzwonil ze mam odebrać a po 10 min dzwoni ze jednak nie mam po co przyjechać bo znowu nie chce odpalić, czyli jest to samo bo przed oddaniem miała identyczne ale spoko. Moje pytanie zasadnicze - co on kur*a mógł tam regulowac ? proszę wybaczyć moje słownictwo jednak z tego co wiem zapłonu się tam nie ustawia tylko są cechy na apracie. Nie chce dać się naciągnąć. Mówi też coś o tym że węże puchną z chłodnicy a jak dobrze pamiętam woda w chlodnicy przed oddaniem byla ok, trzymala temperatura, nie przegrzewała się i wszystko bylo ok.

krzysiek93.3
05-02-15, 23:28
Sprawdź jakie masz ciśnienie na pompie paliwa, jakie na cylindrach. Jak mi pompka padała to różne cuda sie działy. Silnik potrzebuje iskry, kompresji, paliwa, sprawnego rozrządu, jak czasami odpala i chodzi normalnie to rozrząd można odrzucić, pasowało by teraz zmierzyć ciśnienie paliwa, jak w normie to ciśnienie na cylindrach. Jak dymi z ssącego to może mieć przedmuchy na tłokach, albo na UPG.
Może też być woda w paliwie.
Daj znać co jej było.

mod_y
05-02-15, 23:39
Jest podejrzenie wody w paliwie, stało się to też w momeńcie tzw. "grubej rezerwy" że na szarpaniu z powodu braku paliwa zajechałem na stację. Aktualnie gdy oddawalem ją do mechanika zostało pół baku. Przedmuchy na tłokach lub UPG - można łopatologiczniej ? Dodam ze jak juz odpaliła i odechciało się jej przerywać na troche to szła jak przecinak

mod_y
07-02-15, 04:59
Witam. Dzisiaj dzwonił owy mechanik z wiadomością na którą czekałem już blisko miesiąc. " Honda do odbioru pali na pół obortu " Nalał denaturatu do baku żeby wytępić wodę jakieś tam małe plamki wody były, wyczyścił przepustnice, wymienił filtr paliwa i najważniejsze. POWÓD AWARII - Kopułka i palec. Byłem mega zaskoczony ponieważ wyglądały na prawdę przyzwoicie nic na to nie wskazywało już bardziej na moduł/cewkę, wymienili Kopułkę i palucha i mówi pali jak szalona równiutkie obroty itd dzisiaj byłem w dwóch pracach więc nie mogłem jej odebrać już nie umie się doczekać jutra żeby w końcu wsiąść do porządnego auta i pochłostać trochę Hankle <3

mod_y
07-02-15, 13:07
Honda odebrana odpala dosłownie na pół obrotu za każdym razem, nie paliła tak odkąd ją mam, jednak przy przekroczeniu 2,5 tyś obrotów przerwie idzie dalej i potrafi drugi raz przerwać, zatankowana do pełna mam nadzieje że się rozjeździ i nie bd tego w ogóle

VirXar
08-02-15, 18:56
Tak jak mówiłem warto sprawdzić takie rzeczy u mnie było tak samo wystarczyło wyczyścić jeżeli jeszcze przerywa rozkręć zapłon i wyczyść resztę styków których on mógł nie wyczyścić ewidentna wina zapłonu

mod_y
10-02-15, 02:17
AWARIA POWRÓCIŁA. Dwa Dni chodziła elegancko na wieczór zaczęła przerywać, do pracy kangurem spod pracy nie umiałem odjechać nawet odpalić nie chciała. Po 20 minutach krecenia kangurem do mechanika z powrotem załatwiłem moduł zapłonowy z innego aparatu i jest bajka. Obroty ktorych nigdy w tym aucie na biegu jałowym nie widziałem, płynna jazda, intensywniejsza reakcja na gaz. Autko już sprawne, w końcu. KOŃCOWY WNIOSEK USTERKI:
AUTO NIE PALI, DUSI SIĘ, OBROTOMIERZ SZALEJE - WYMIEŃ MODUŁ ZAPŁONOWY. W moim przypadku jeszcze kopułka + palec.Chłopaki znają się na rzeczy i dzięki Wam jest jak jest bo Ci mechanicy to chyba tylko od wymiany żarówek są :)

Tiga
10-02-15, 07:24
Proszę. Bylo posluchac rady, ja to przechodzilem, jechalem takim kangurkiem jak twoj, z za miedzy i sie przez to doksztalcilem. Nauka kosztuje. Szerokość :)

mod_y
11-02-15, 03:07
Moduł przerzucony z tego aparatu TD 41U. Oznaczenia te same tylko hmm, mialem oczekiwania jak narazie tylko takie żeby auto płynnie chodziło a po założeniu tego modułu i tej kopułki coś jej się stało, przed awarią chodziła dobrze i nieźle szła a po awarii i nowych częściach od dołu ciągnie nawet za kierowcy czuje jak w fotel ciągnie, osoby które ze mną jeździły mówią że też czuć jak by jej mocy przybyło. Powiem krótko BAJKA, chodzi na prawdę elegancko od niskich obrotów zbiera sie jak narwana nawet na dwójce potrafi przy wdepnięciu zamielić tak że zadziwiła mnie, ale w końcu dała mi popalić więc musi sie jakoś teraz odpłacić ;p przy okazji nabrałem doświadczenia i wiele czytałem o moim silniku spotykalem sie z ludzmi i jestem pewny że z nastepną usterką na 90 % poradzę sobie sam, jednak nastepnej usterki nie bedzie bo zwalczyłem główną awarię z która boryka sie wielu tak że światła awaryjne przez nastepne 20 lat beda służyły do " podziękowania " hehe :)

mod_y
12-02-15, 04:37
Aparat TD 41U Sprzedany użytkownikowi z forum, Pozdrawiam :)