PDA

Zobacz pełną wersję : D15Z8 - praca na 2-3 cylindrach tylko na wolnych obrotach.



bydle
23-01-15, 01:20
Witam, mam oto taki problem. Silnik D15Z8 sterowany P28. Problem jest dosc nietypowy poniewaz auto na wolnych obrotach nierowno pracuje - na 3 cylindrach - natomiast gdy je wkrecam na obroty - od 1500-2000 obrotow silnik zaczyna chodzic normalnie - pracuje wyraznie juz na 4 gary - moc jest - ogolnie jedzie - problem pojawia sie gdy znowu wrzucam na luz i obroty spadaja ponizej tych 1500. Z rzeczy ktore zrobilem to:
- podmieniany aparat
- podmieniane swiece
- podmieniane przewody WN
- podmieanien wtryski
- podmieniany komputer na inny P28 przerabiany jak i na P06
Komputer nie wyrzuca zadnego bledu.
Auto jest po swapie z d14z2 - wiazka byla przerabiana u E2rd'a pod D15Z8 z przejsciem na OBD1. Po montazu niestety od poczatku silnik tak wlasnie pracuje.
Obstawialem uszczelke pod glowica ale zrobione 250 km i zadnych jednoznacznych objawow uszczelki nie ma - olej w normlanie, nie babli, plyn nie ucieka...
Po wyciagniecu fajki slychac ze iskre podaje bo leci po sciance - to tak samo jak po odlaczeniu przy aparacie - lukiem podaje iskre.
Paliwo tez napewno podaje na wszystkie wtryski bo testowalem juz odlaczanie po kolei po jednej wtyczce od wtryskow i wyraznie czuc w pelnym zakresie obrotow ze chodzi na 3 cyl a gdy znowu podpiolem wszystkie na wyzszych obrotach nie czuc jak by mu brakowalo ktoregos cylindra.
Natomiast bardzo nietypowy jest obajw poniewaz przy wyciaganiu 3 i 4 fajki silnik tak jak by wogole nie reaguje - slychac ze iskra idzie ale silnik a nie sie nie dlawi, ani nie gasnie ( co przy pierwszych dwoch cylindrach jednoznacznie widac po wyciagnieciu przewodu ).
Ogolnie pomysly juz mi sie skonczyly...a w sumie ostatni jaki mam to uszczelka pod glowica...ale zanim zdejme glowice i bede ja wymieniac chce sie was poradzic zeby nie robic niepotrzebnych sobie kosztow.
Co jeszcze moge sprawdzic, jaka jeszcze moze byc przyczyna tak dziwnego zachowania sie silnika? No kur...na jalowym telepie i chodzic na 2-3 cyl a jak sie go wkreca to leci pieknie az do odeciecia, v-tec zalacza sie normalnie. Panowie pomozcie - prosze!

bydle
24-01-15, 15:51
Dzisiaj sprawdzone i wyregulowane luzy zaworowe - nieznaczna poprawa. Z wydechu czuc nieprzeplalona benzyne. Auto ewidetnie slychac ze pracuje tylko na dwoch cylindrach.

Kriss91
24-01-15, 17:43
Sprawdź kompresję na cylindrach.