PDA

Zobacz pełną wersję : Lusterka manualne, a elektryczne



hyperek
08-07-08, 15:48
Witam,
pół roku temu bawiłem się w przerobienie manualnych szyb na elektryczne, było przy tym trochę problemów (m. in. dlatego, że sprzedający części zapomniał dodać 2-3 elementy, bez których montaż był niemożliwy), dlatego też wolałbym najpierw porozmawiać na temat zmiany lusterek z manualnych na elektryczne, zanim zdecyduję się to zrobić. W temacie szyb w sumie 3 razy podchodziłem do montowania, zanim się wreszcie udało.
Otóż został mi zaoferowany "komplet" do zrobienia przeróbki za 500 PLN, czy to jest dobra cena za taki komplet?:
1) 2 lusterka;
2) Zaślepki pod stare drążki ruchu szkłem;
3) Sterownik;
4) Kostka.
Czy byłoby jeszcze coś potrzebne, aby, jadąc do montera, na 100% nic już nie brakowało?
Czekam na informacje!
Pozdrawiam serdecznie.

P.S.
Temat dotyczy samochodu Honda Civic coupe 1,6 iLS, '98r.

hyperek
10-07-08, 15:13
Panowie doradźcie coś, proszę...

sublove
10-07-08, 15:39
doradzam położyć ciepły żur na taką ofertę.
Chcesz lusterka, wal do mnie na prv. Za 500 dostaniesz ode mnie orygianły z mojej fury, elektryczne oczywiście

hyperek
10-07-08, 17:01
Mam pytanko, bo tutaj jeden kolega na GG mi zaproponował komplet elektrycznych lusterek ale z wersji "anglik" - kierownica z prawej strony. Czy dla mnie jest jakaś różnica, czy kupiłbym z "anglika", czy "naszego"? Nie napotkam problemów z mocowaniem, podłączaniem itp. itd.? Same szkiełka w lusterku też są prawidłowe?

laciu
10-07-08, 23:34
Witam,
pół roku temu bawiłem się w przerobienie manualnych szyb na elektryczne, było przy tym trochę problemów (m. in. dlatego, że sprzedający części zapomniał dodać 2-3 elementy, bez których montaż był niemożliwy), dlatego też wolałbym najpierw porozmawiać na temat zmiany lusterek z manualnych na elektryczne, zanim zdecyduję się to zrobić. W temacie szyb w sumie 3 razy podchodziłem do montowania, zanim się wreszcie udało.
Otóż został mi zaoferowany "komplet" do zrobienia przeróbki za 500 PLN, czy to jest dobra cena za taki komplet?:
1) 2 lusterka;
2) Zaślepki pod stare drążki ruchu szkłem;
3) Sterownik;
4) Kostka.
Czy byłoby jeszcze coś potrzebne, aby, jadąc do montera, na 100% nic już nie brakowało?
Czekam na informacje!
Pozdrawiam serdecznie.

P.S.
Temat dotyczy samochodu Honda Civic coupe 1,6 iLS, '98r.

kolego, taki zestaw kupilem za 50zł więc masz to chyba z kosmosu albo prosto z kontenera od dżapońców...

hyperek
14-07-08, 12:59
Jakim cudem za 50 PLN? Samo lusterko chodzi po ok. 100 PLN przecież... Chyba że po znajomości od kogoś, no to co innego. Ja niestety nie znam nikogo handlującego częściami do Hondy...

marek44em
15-11-09, 19:11
A czy można przełożyc elektryczny mechanizm sterujący z lusterka elektrycznego do lusterka manualnego bo jakiś idiota złamał mi lusterko? Czy to da się zrobic plug&play? Czy najlepiej kupic lusterko elektryczne i po prostu wymienic.
Auto to coupe VI gen przedlift.

Nemereth
15-11-09, 19:37
po pierwsze caly komplecik mozna za max 300 dostac po drugie zapomniales o przyciskach na konsole :d

A najlepiej kolega zrobi jak wezmie telefon i zadzwoni do Ralfa lub na przyklad kolegi HondaCzesci ;] sprzet dostaniesz od nich w super stanie i poznasz realne ceny :)

Ralf
HondaCzesci
ich najczesciej widuje na forum innych wybacz nie pamietam nickow :D

marek44em
15-11-09, 19:42
Źle mnie zrozumiałeś
Mam elektryczne lusterka i ktoś złamał mi jedno. Chciałbym się dowiedziec czy można kupic ręcznie ustawiane i przełożyc szkło z silniczkiem do niego.

laciu
15-11-09, 20:37
Źle mnie zrozumiałeś
Mam elektryczne lusterka i ktoś złamał mi jedno. Chciałbym się dowiedziec czy można kupic ręcznie ustawiane i przełożyc szkło z silniczkiem do niego.

w EG mozna tak zrobic

marek44em
15-11-09, 20:50
No tak tylko że ja pytam o VI gen EJ, EK

karpik85
15-11-09, 22:42
w EG mozna tak zrobic

Tak przypadkiem to przeczytałem i mam prośbę czy ktoś może potwierdzić tą informację ?
Czy w EG można do obudowy manualnego lusterka wstawić elementy sterowania elektrycznego ?

Pytam bo moja Honda ma elektryczne lusterka ale jak ją kupiłem to prawe lusterko miała założone manualne, pewnie ktoś rozwalił elektryczne i założył tańsze. Nie chciałbym zmieniać całego lusterka, bo mam malowane pod kolor budy, więc potwierdźcie czy mogę kupić elektryczne lusterko i tylko jego elementy wstawić do obudopwy z manualnego, które mam u siebie ?
Bo czytałem na forum, że tak się nie da a tutaj news, że jednak to możliwe :D

laciu
15-11-09, 22:53
osobiscie przekładałem elektryke do obudowy z manuala

karpik85
15-11-09, 23:00
No to wchodzę na Allegro i zaczynam szukać sprawnego elektrycznego lusterka :D

marek44em
16-11-09, 08:43
osobiscie przekładałem elektryke do obudowy z manuala
w V czy w VI genie?

Dalej nikt nic nie wie.:confused:
Jak nie no to trudno kupię elektryczne i problem będzie z głowy.