PDA

Zobacz pełną wersję : B18C4 Problem z wysokim spalaniem



Ravexus
18-01-15, 01:34
Witam, mój problem tyczy się spalania mojej Hondziny. Na wstępie dodam, że silnik był modzony na ok. 200 KM. Problem powstał po jakichś 2-3 dniach od kupna. Tzn. odpalam ją sobie z rana, a było w graniach 0 stopni (im zimniej tym gorzej) czekam parę sekund tj. 5-10 sek i ruszam, potem zauważyłem, że falują mi obroty, depnę bardziej pedał to zaczyna gasnąć. Teraz za każdym razem, gdy odpalam muszę odczekać z 2-3 min, aż się zagrzeje i jest ok. Kolejnym problemem jest to, że poniżej 11,5 L nie ma opcji zejść niżej, jeżdżę nawet maksymalnie 60-70 km/h, a spalanie nie chce zejść (droga: 60% trasa i 40% miasto bez korków, parę świateł). Sprawdzałem błędy ECU i wszystko było w porządku. Laczki na przód ma 225/45/15, tył 195/50/15. Nie jeżdżę nim jakoś szybko, a jednak spalanie ma dosyć wysokie, przy lekkiej budzie EG5. Jakieś propozycje?

Gorliś
18-01-15, 02:15
Jaki komp, jakie wtryski, skad te 200KM (jakie modyfikacje), strojone bylo?

reaktor
18-01-15, 03:32
Przy 200km czyli mocno pomodzonym b18c4 , 11,5 to chyba nie jest jakies wygorowane spalanie ale bez sondy w tylku sie nie dowiesz czy jest ok

Kriss91
18-01-15, 13:24
Co do problemów z obrotami na zimnym to czy miał wymienianą przepustnicę?

Ravexus
18-01-15, 18:11
Modyfikacje jakie były w nim to:
stożek+simota
regulowane kółka
przerobiony kolektor ssący
przerobiona przepustnica
silnik doprezony
SKRZYNIA:
S9B z lsd
przełożenia z ITR'a

UKŁAD WYDECHOWY:
przelot z nierdzewki 2,25" z tłumikiem końcowym
kolektor przerobiony na 4-2-1

Gorliś
18-01-15, 20:34
Te 200KM to nie wiem czy ulepisz z samego doprezenia. Regulowane kolka do seryjnych walkow?

Zadam ponownie pytanie: jaki komputer? Kto stroil?
Jesli masz seryjna przepustnice z C4 a zmieniles kompa na p28, to moze stad problemy z wolnymi obrotami - w P28 za wolne odpowiada zaworek FITV, ktorego w przepustnicy C$ nie ma.
Ogolnie spalanie rzedu 11,5L zima nie jest jakies kosmiczne, choc w trasie powinienes moc zejsc do tych 8-9l. Szeroki laczek (jakim jest 225) tez ma na to jakistam wplyw.

Ravexus
18-01-15, 20:57
No nie wiem, napisałem to co sprzedjący umieścił w aukcji. Szczegółów nie znam, podobno gość sam ją stroił. No właśnie spalanie nie schodzi niżej nawet te 10L nie ma opcji..

Gorliś
18-01-15, 21:15
Uuu no to jak sam stroil to ladnie. Tzn nie jest to jakas czarna magia, ale trzeba to jednak umiec, miec sprzet itd. Odegnij wykladzine w slupku od strony pasazera, i odczytaj jakiego masz kompa, to cos nam podpowie. (jak nie wiesz jak to sprawdzic - poszukaj w necie jak wygladaja oznaczenia kompow i gdzie sa)
Daj tez link do aukcji jesli masz.
Zobacz tez jak sa ustawione kolka rozrzadu - tak naprawde na seryjnych walkach powinny byc na 0 (o ile to sa seryjne walki)
Ogolnie w warszwie stroicieli nie brakuje, a przewiduje ze skonczy sie to wycieczka do jednego z nich ;).

Ravexus
18-01-15, 21:22
Rzucam linka archiwalnego :)
http://olx.pl/oferta/honda-civic-civic-200hp-CID5-ID6aDgH.html
Spróbuję jutro zajrzeć jaki komp i dam znać.

Karpiczek
18-01-15, 21:39
Najlepiej jakbyś zadzwonił do poprzedniego właściciela i się dopytał. On najlepiej będzie wiedział co tam jest.

Młody ŁDZ
19-01-15, 00:26
To auto bylo dlugo wystawiane na grupie na fejsbuku i byla wlasnie dyskusja na tematy tych 200km tam :)

reaktor
19-01-15, 02:36
tez mam powazne watpliwosci co do tych 200
jak by to bylo takie łatwe to nikt by c6 nie szukał:D

Ravexus
19-01-15, 16:14
Czyli sprzedajacy specjalnie napisal, ze ma 200 zeby go sprzedac mimo, ze pisal ze tyle bylo na haomwni ale ok. W takim razie powinien tymbardziej spalac mniej z tego co czytalem po forach i ma mniejsza mase niz w oryginale siedzial. Gdzie polecacie sprawdzic w Wawie czy wszystko jest ok wystrojone i pod wzgledem technicznym tez. Dodalbym tez, ze olej to pije chetnie.

Labed2007
19-01-15, 17:39
Czyli sprzedajacy specjalnie napisal, ze ma 200 zeby go sprzedac mimo, ze pisal ze tyle bylo na haomwni ale ok. W takim razie powinien tymbardziej spalac mniej z tego co czytalem po forach i ma mniejsza mase niz w oryginale siedzial. Gdzie polecacie sprawdzic w Wawie czy wszystko jest ok wystrojone i pod wzgledem technicznym tez. Dodalbym tez, ze olej to pije chetnie.

http://strojenia.pl/ ,wielu stroiło u Rysia i raczej nikt nie narzekał.
Przy pałowaniu B18 może wypić, ale jak jedziesz emerycko i oleju ubywa to dzwoniłbym do sprzedającego w celu wyjaśnienia - w ogłoszeniu nie ma nic o znacznym poborze oleju.
Dla pewności polecam to wystroić jak nie chcesz uszkodzenia silnika - B18 raczej nie kupiłeś do jazdy po bułki i do kościoła, a prawdopodobieństwo że coś prędzej lub później padnie przy złym składzie mieszanki jest duże.

Karpiczek
19-01-15, 21:00
Czyli sprzedajacy specjalnie napisal, ze ma 200 zeby go sprzedac mimo, ze pisal ze tyle bylo na haomwni ale ok. W takim razie powinien tymbardziej spalac mniej z tego co czytalem po forach i ma mniejsza mase niz w oryginale siedzial. Gdzie polecacie sprawdzic w Wawie czy wszystko jest ok wystrojone i pod wzgledem technicznym tez. Dodalbym tez, ze olej to pije chetnie.

To może warto wyciągnąć jakieś konsekwencje wobec sprzedającego? Wychodzi na to, że zrobił Ciebie w bambuko.
Wykres z hamowni widziałeś?

Ravexus
20-01-15, 00:29
Niestety nie. Tylko tyle co powiedzial na słowo. No i tyle co bylo w opisie aukcji, ale z tego co wynika to fizycznie bylo niemożliwe otrzymanie takiej mocy.

Karpiczek
20-01-15, 19:23
Niekoniecznie, w aukcji z olx.pl napisane jest, że silnik doprężony. Może tłoki wymienione? Nic zupełnie nie wiesz o tym aucie? Zadzwoń do poprzedniego właściciela.