PDA

Zobacz pełną wersję : Opinie na temat silnika D16Y8



Mareve
17-01-15, 00:09
Witam, czy posiada ktoś takowy silnik ? lub wie gdzie znajdę jakieś opinie na jego temat?
Przymierzam się do zakupu civica z tym silnikiem i mam kilka dylematów, może zna ktoś te auto ?

http://olx.pl/oferta/honda-civic-vtec-warta-uwagi-CID5-ID7st11.html#f376a6172c

Pozdrawiam!

misiek707
17-01-15, 01:40
silnik jak silnik :D jak nie zajechany to pojeździ, moc dupy nie urwie, ale jest się czym odepchnąć :P

reaktor
17-01-15, 02:48
ten silnik to takie minium zeby była jakas frajda z jazdy


na poczatek w sam raz jak masz ograniczony budzet

MM63
17-01-15, 03:05
ten silnik to takie minium zeby była jakas frajda z jazdy


Na prostej to nawet RB26DETT idzie jedynie "jako tako" ;)

CrazyArek
17-01-15, 06:58
Zdrowy solidnie daje rade ;) właśnie jestem po swapie na taki i robi mega robotę na drodze w jajku.. Na nocnej dzisiaj z 200 konnym Coltem się mierzył i na starcie wcale nie odstawal wiele, sam kierowca Colta przyznawał, że idzie :D a potem już sam jak jeździłem to miałem okazję mierzyć się z Clio RS 210 konnym, według kierowcy, który również przyznał, że solidnie idzie i na starcie to samo.. Autentycznie dawał radę pięknie, potem to już kwestia koni robiła swoje, ale co by nie było.. Ja jestem zadowolony ;))

Mareve
17-01-15, 08:49
Rozumiem, a zna ktoś te auto ?
I jak wygląda eksploatacja tego silnika ? Czy części są drogie, ma jakieś typowe mankamenty ?

Michał102
17-01-15, 12:10
Mankamentów nie ma żadnych. Jak silnik jest zdrowy i będziesz o niego dbać, to ciężko go zarżnąć.
Trzeba tylko pilnować oliwy, nie dopuszczać do jej niskiego stanu, nie pałować silnika na zimnym itd.

Ja zrobiłem swap na taki silnik i jestem z niego zadowolony. Wiadomo, że rajdówka to nie jest, ale pozwala dość sprawnie poruszać się po drodze.

Co do sprintów z 200-konnymi silnikami w budach o masie Colta, to jest to chyba lekka przesada.
O ile lekko pomodzone (dolot, wydech, strojenie, krótka skrzynia) D16 zrobi stówę w 7 sekund z małym haczykiem, tak powyżej tej prędkości zostanie przez takiego Colta wciągnięte dolotem i wyplute wydechem - na trasie nie ma z takim najmniejszych szans.

Piter90
17-01-15, 12:21
Miałem D16Y8 na przelocie 2", parówie simoty z filtrem fujita, skrzynią s20 z d16z6, strojeniu Jogala i jechało nieźle, ale 7 sekund do 100 km/h to nie było. Dało sie wiele samochodów ze świateł odstawić ale nie szalejmy :)
Silnik jak zadbany to nie sprawia problemów. Nie pałować na zimnym, sprawdzać olej, nie oszczędzać na uszczelkach i innych eksploatacyjnych gratach i będzie służyć paląc rozsądne ilości paliwa przy całkiem niezłych osiągach :)

Michał102
17-01-15, 12:35
Mierząc porządną aparaturą typu G-tech czy jak to się tam zwie, pewno będzie więcej, ale jak Jogal stroił mojego dezela, to udało nam się uzyskać 7,3 wg danych z jego kompa, a jechaliśmy we dwoje.
Fakt, że było wtedy dość zimno i przez to hanka jechała lepiej.
Ogólnie warunki atmosferyczne mają dużo do gadania i te silniki są na to wyczulone.

CrazyArek
17-01-15, 13:03
Michał, dlatego ja nie twierdzę że trzymałem się z Coltem do 150km/h, ale na starcie do momentu wrzucenia 3, dawało to radę ;))

Piter90
17-01-15, 15:37
Mierząc porządną aparaturą typu G-tech czy jak to się tam zwie, pewno będzie więcej, ale jak Jogal stroił mojego dezela, to udało nam się uzyskać 7,3 wg danych z jego kompa, a jechaliśmy we dwoje.
Fakt, że było wtedy dość zimno i przez to hanka jechała lepiej.
Ogólnie warunki atmosferyczne mają dużo do gadania i te silniki są na to wyczulone.

To ciekawe. Nie mierzyłem nigdy swojej, ale w porównaniu do np. BMW e46 z silnikiem 2.8 który miał 7 sekund do 100 km/h, moja honda jechała zdecydowaanie gorzej. Co do warunków atmosferycznych, to racja, mają duże znaczenie :)
Ten wynik 7,3 był mierzony jakoś z gps, czy danych podawanych z czujnika prędkości w civicu?
Sam bym sie chętnie zmierzył aktualnym samochodem :)

woPo
17-01-15, 15:47
Tu jest temat o silnikach:

http://www.civicklub.pl/forum/showthread.php?11737-Jaki-silnik-wybrac-Pom%F3%BFcie-w-wyborze!-(Poradnik)

A tu wklejamy prośbę o opinię o konkretny egzemplarz:

http://www.civicklub.pl/forum/showthread.php?11761-Chc%EA-kupi%E6-honde-zna-kto%B6-to-auto-Warto