PDA

Zobacz pełną wersję : Pomodzić coś przy silniku



smok
15-01-15, 19:14
Witam,
Posiadam seryjne ek4 bez żadnych modów, jedyne co to tłumik końcowy REMUS. Nawet filtr powietrza z cała obudową seryjny :) Po ogarnięciu blacharki (kupa czasu i pieniędzy), zawieszenia żeby wszystko było tak jak trzeba, hamulców itp. Myślę sobie co zrobić aby poprawić osiągi b16. Silnik trzyma kompresje, wycieki ogarnięte, na hamowni jeszcze nie byłem. Chciałbym się poradzić kolegów z większym doświadczeniem od czego zacząć, co robić? Ewentualnie jakie pieniądze? Blacharka pochłonęła spory budżet ale mam nadzieję, że warto. Czekam na propozycje :)

RRa
15-01-15, 22:01
strumienica, kibel rura i filtr Simoty to podstawa. nie zapomnij o magnetyzerze..

smok
15-01-15, 22:12
strumienica, kibel rura i filtr Simoty to podstawa. nie zapomnij o magnetyzerze..

Magnetyzer?

CRX1
15-01-15, 22:18
Zrobić porządny ukł wydechowy z kwasówki . Dolot , nie z allegro :-) poprawisz dynamikę b16 , potem dmuchnąć go na 0.6 i będziesz miał radochę . Ale to są koszty .Ostatnio w listopadzie budowałem układ na SKUNK2 2.5 cal i materiały z rob wyszły ok 2.5k Cały układ kwasówka łącznie ze spawem ,polerowane i trawione .
Magnetyzer wspaniały gadżet do wieśwagena

Karpiczek
15-01-15, 22:19
Nie sluchaj kolegi bo drwi z Ciebie. http://www.civicklub.pl/forum/forumdisplay.php?54-VI-gen
Poczytaj tematy innych i bedziesz sie mogl na nich wzorowac.

smok
16-01-15, 12:24
Nie chcę ani turbo ani kompresora dałoby radę odkręcić ją bez t
ego na gdzieś 190 km?

Michał102
16-01-15, 12:29
Dałoby, ale to już gruba robota.
Trzaby pewno doprężyć silnik tłokami, planem głowicy, do tego ostre wałki itd.

Na dobry początek ogarnij wydech i dobry dolot (po dolot wal do Fawora) i udaj się na strojenie (polecam Jogala).

smok
16-01-15, 12:50
Dałoby, ale to już gruba robota.
Trzaby pewno doprężyć silnik tłokami, planem głowicy, do tego ostre wałki itd.

Na dobry początek ogarnij wydech i dobry dolot (po dolot wal do Fawora) i udaj się na strojenie (polecam Jogala).

Ok, dzięki zrobie filtr powietrza, dolot i wydech i zobaczymy co z tego bedzie ;)

RRa
16-01-15, 17:46
wałki rozrządu z wyższymi krzywkami, regulowane kółka wałków, sportowe sprężynki i talerzyki , strojenie etc. a przy okazji uszczelniacze zaworowe itd itd itd. jest dużo projektów w necie, u Nas na Forum. czytaćczytaćczytać..

ma1ster
16-01-15, 19:09
Najpierw zrób sobie hamulce... A bawić się w takie modzenia silnika, to nie wszyscy lubią. Wielu poleciło by wymianę na b18c6, i masz święty spokój, nie grzebiesz później nic i nie boisz się dalej jechać, w przeciwieństwie do jazdy na podzespołach robionych w przysłowiowej stodole, czy w chinach...

Dodam również, że jak jeździsz autostradą to nie ma co zakładać filtra stożkowego, bo jadąc trasę z prędkością obrotową 5000 min^-1 można zwariować. Chyba że będzie w planie długa piątka...

smok
19-01-15, 08:36
Najpierw zrób sobie hamulce... A bawić się w takie modzenia silnika, to nie wszyscy lubią. Wielu poleciło by wymianę na b18c6, i masz święty spokój, nie grzebiesz później nic i nie boisz się dalej jechać, w przeciwieństwie do jazdy na podzespołach robionych w przysłowiowej stodole, czy w chinach...

Dodam również, że jak jeździsz autostradą to nie ma co zakładać filtra stożkowego, bo jadąc trasę z prędkością obrotową 5000 min^-1 można zwariować. Chyba że będzie w planie długa piątka...

Hamulce dopiero co po regeneracji :) Własnie myśle nad długą piatką po przy 120 4 tys to tak średnio...

Tomash89
19-01-15, 20:51
Ale jak podnosisz moc to i hamulce powinny być lepsze i powinny to wyhamować chyba że już nie chcesz nigdy pisać na ckpl:P 5 z accorda by sie przydała

smok
21-01-15, 00:43
Ale jak podnosisz moc to i hamulce powinny być lepsze i powinny to wyhamować chyba że już nie chcesz nigdy pisać na ckpl:P 5 z accorda by sie przydała

Oryginalne zadbane hamulce też nie są złe aczkolwiek jak budżet pozwoli to kto wie ;)