Zaloguj się

Zobacz pełną wersję : Falowanie Obrotów Silinik d15z8



Okolice Brzeska
14-01-15, 00:48
Witam mam problem z moją Hanią a dokladnie :

Gdy odpalam samochod to wyskakuje mi na2.5 tysiaca obrotow lecz gdy sie zagrzeje faluje miedzy 1-2 tys obrotow

Wymienilem juz silniczek krokowy i dalej to samo

Wytarlem na polysk cala przepustnice i dalej to samo

esel
14-01-15, 01:15
Wymieniony krokowiec mam nadzieję, że czysty? Raz wymieniłem na INNY, ale... się nawet te ch^jostewko w nim nie ruszało, więc... też miałem takie obroty.

Świece, przewody, aparat, sonda, reset kompa (=uczenie się wolnych obrotów), styki masy - sprawdzone?

Okolice Brzeska
14-01-15, 01:51
Wymieniony byl juz 3 krotni i 2 byly czyszczone a jeden nowy a trzeci od kolegi i w 100% sprawny byl i nadal nic

Reset kompa czyli co wypieccie go i wpiecie?? bo ja jeszcze nie zbyt wtajemniczony
a sonda to mi sie caly czas swieci chodz jest podpieta i nawet gdy sie swiecila to wczesniej normalnie dzialalo :)

esel
14-01-15, 01:58
Czyli lenia odganiamy i ogarniamy sondę i prawidłowy reset kompa oraz uczenie wolnych obrotów.
Tak, tak, wszystko jest na forum. Linków nie dam, bo tak samo jak ci się nie chce szukać - tak samo mi też się nie chce.

Powodzenia.

Okolice Brzeska
14-01-15, 02:19
Nie ze mam lenia bo juz kilka dni szukam po necie rzeczy ktore by moglby pomuc
A to ze szukac mi sie nie chce to nie prawda tylko poprostu juz sam nie wiem gdzie mam szukac zeby to pomoglo poprostu !

esel
14-01-15, 02:33
Nie stresuj się moim postem. Dałem w pigułce to, co kolejni daliby w następnych odpowiedziach.
Przekalkuluj na chłodno wskazówki, które podsunąłem.

Mi na przykład one nic nie dały. Dopiero remont silnika :D
Tobie życzę lepiej. Pozdro!

Okolice Brzeska
14-01-15, 06:17
remont silnika czyli co bylo z nim ??

esel
14-01-15, 09:36
Był totalnie zjechany przez poprzedniego właściciela (auto z komisu). Silnik chlał olej na potęgę, przy okazji wyszła uszczelka pod głowicą.

Przypomniało mi się. Regulacja luzów zaworowych też może pomóc.

Okolice Brzeska
14-01-15, 14:31
No ja mam silnik zdrowy ani grama oleju nie bierze przy normalnej jezdzie a na ostrej to z 2setki

tomalacivic
14-01-15, 21:31
Nagle ci się to stało może grzebałeś przy czymś w siniku.

Okolice Brzeska
15-01-15, 14:44
no nagle samo :) nie grzebalem wlasnie nic :D jak byly mrozy to sie zaczolo :/

tomalacivic
15-01-15, 21:53
A działa ci radio gra,spróbuj zrobić reset kompa i naucz go od nowa.

Okolice Brzeska
17-01-15, 12:20
dziala radio :) a jak zrobic restet wypiac kompa i wpiąc??

Michał102
17-01-15, 12:36
Wystarczy klemę z aku odpiąć.

Sprawdzałeś stan uszczelek pod ssącym i przepustnicą?
Popsikaj w ich okolicach plakiem i patrz czy silnik jakoś na to zareaguje.

W tym silniku jest też chyba zawór EGR i może jego też warto sprawdzić, choć nie jestem do końca pewien czy to może mieć wpływ na falowanie.

tomalacivic
17-01-15, 13:29
Tak odepnij klemę lub wyjmij bezpiecznik 7,5 brązowy na 5 min w komorze silnika obok aku,posprawdzał wszystkie przewody podciśnieniowe czy nie są już poparciałe.
dziala radio :) a jak zrobic restet wypiac kompa i wpiąc??

Okolice Brzeska
17-01-15, 17:22
Wiedz tak dzis zostal znow wymieniony silniczek krokowy komp zresetowany kable posprawdzane i w przepustnicy wyczyszczone dojscie do silniczka podobno krokowego pod przepustnica

i pomoglo na dokladnie chwile byly obroty 1.5 a 1.7 jak sie zagrzewal a puzniej od nowa lipa

tomalacivic
17-01-15, 22:00
miałem takie objawy jak miałem przepalony bezpiecznik od kompa 7,5 weź jeszcze tak odpal niech się zagrzeje i po kolej odpinaj kostki od przepustnicy krokowy itp,ale przedtem zrób samodiagnostykie.

Okolice Brzeska
18-01-15, 17:56
ale bezpieznik ktory ten co jest kolo akumlatora??

tomalacivic
18-01-15, 21:13
Tak tam jest skrzynka z bezpiecznikami

Piter90
19-01-15, 12:03
Dziś znalazłem co powodowało u mnie falowanie obrotów na ciepłym silniku. Sparciały przewód podciśnieniowy się wypiął. Sprawdź u siebie podciśnienia w okolicy kolektora ssącego, czy są dobrze wpięte i czy któryś nie pękł ze starości.

Okolice Brzeska
19-01-15, 23:55
Udalo sie rozwiązac problem :D A problem byl taki iz wymienilem kompletną przepustnice na inną i przestalo falowac i wszystko jest super :P

Dziekuje jeszcze raz za pomoc :)