PDA

Zobacz pełną wersję : panele głośnikowe



nightcrawler
12-10-05, 15:56
Witam

Chce zrobic w mojej 2D 6gen Hani panele pod głosnik. Nie chce robić dystansów ktore kłade na oryginalny plastik i przykrecam do blachy bo po takim zabiegu rezonansowac bedzie jeszcze caly boczek od pierscienia na nim. Mam w głowie plan zeby wyciac naroznik calego boczka tam gdzie jest głosnik i wybudowac z MDF-u dokladnie o takim samym kształcie panel o odpowiedniej grubosci, nie koniecznie musi byc pod oryginalna maskownice. Mysle zrobic podstawe na mdf pozniej żywica szpachla ladnie obic i po wszystkim. Drzwi beda wygłuszone.
1.Jak sie do tego zabrać (jakie materiały potrzebuje) ?
2.Nie spowoduje to zmniejszenia siły przymocowania boczka do drzwi ?
3.Jak wzmocnic boczek zeby sie trzymał lepiej drzwi ?
4.Co zrobic zeby plastiki tylnie nie trzeszczały od basu ?
5.Wogole czy to dobry pomysł, moze ktos tak juz robił ?

ppm702
12-10-05, 16:05
można zrobić taki panel, ale w miejcu w którym chcesz go zamontować znajdują się wkręcty mocujące boczek do drzwi. Myślę, że w tym temacie Emg może służyć CI jak najpełniejszą wiedzą i poradą...

emg
12-10-05, 19:47
moze ktos tak juz robił ?
może ;)

nightcrawler
12-10-05, 19:56
rozumie ze robiłes :lol:
moze jakies fotki lub opis co jak i z czym to sie je ?

emg
13-10-05, 08:42
Nie jest to prosta sprawa zrobić panel w tym przypadku - dużo kombinacji z dopasowaniem do tapicerki i bez wyrzynarki, wkrętarki, szlifierki taśmowej, wiertarki, pistoletu klejowego, takera, ścisków, pilników i jeszcze paru innych pierdół będzie Ci zrobić ciężko.
Fotek nie mam :( , a u siebie jestem ciągle w trakcie. :)

AMD
13-10-05, 20:39
Strasznie żmudna praca ale cosik mozna osiągnąć..Tak wyglądaja moje do 6 gen. 3d htb..:)http://www.amdcaraudio.republika.pl/panel_01.jpg
http://www.amdcaraudio.republika.pl/panel_02.jpg
http://www.amdcaraudio.republika.pl/panel_04.jpg

emg
13-10-05, 20:45
no i masz ładne foty

ppm702
13-10-05, 21:24
ładne panele :D Jak je montujesz? Bo jakoś sobie tego nie wyobrażam :)

AMD
13-10-05, 22:35
Panele do 6 gen. bez ingerencji w cięcie tapicerki(boczka) poza oczywiscie wycięciem fabrycznego kosza itp. wymagajš idealnego dopasowania (wpusty, zagłebienia i inne tam). Mocowane sš do tapicerki wkrętami, a całoœć do przygotowanego wczesniej pierscienia mdf zamocowanego do blachy..także tworzy się fajna komora..Polecam ..dla bardziej wyraŸnego œrodka pasma oraz poprawy szybkoœci i precyzji kickbasu.

[ Dodano: Czw 13 Paź, 2005 ]
Wykonaywane sa prawie na wzór oryginalnej zaslepki...

nightcrawler
13-10-05, 23:51
dokladnie o cos takiego mi chodzi, tylko nadal jestem sklonny do wyciecia naroznika boczka i zastąpienie go panelem, bede myslal, znajde dluzsza chwile to sproboje cos wykombinowac 8)

AMD
14-10-05, 07:38
więc służę pomocą :).

[ Dodano: Pią 14 Paź, 2005 ]
służe pomocą..:))

ppm702
14-10-05, 09:56
troszkę Wam zazdroszczę, że możecie sobie pozwolić na panele... Też bym tak chciał, ale niestety trzymam auto na parkingu i nawet radio musiałem ukryć... Ale jak się kiedyś dorobię garażu to pobawię się z panelami :) Wygląd mimo wszytko perfekcyjny :D