PDA

Zobacz pełną wersję : Luzy na drążku zmiany biegów.



tomi344
12-01-15, 21:26
Witam. Zacznę od tego że jestem jeszcze zielony jeśli chodzi o sprawy techniczne i nazewnictwo. A teraz przechodząc do sedna sprawy, mam luzy znaczne luzy w gałce zmiany biegów, a mianowicie mogę kręcić kółko gałką na każdym biegu. Na kanale sposobem blaszka + młotek zniwelowałem część luzów nabijając blaszki w łączeniach drążków(o ile tak się to zwie), a teraz pytanie jak to naprawić?? iść z tym do tokarza czy kupić nowe drążki od gałki (te co idą pod podłogą do skrzyni - wszędzie luzy). Dodam że pacjent to Honda Civic V HB 95r..

Camellia Racing
14-01-15, 10:15
Tych drążków nie ruszasz nigdy w życiu! Luzy masz albo na samym drążku zmiany biegów (tam jest łożysko igiełkowe i podkładki po bokach do wymiany).

Tiga
14-01-15, 21:18
Jak dobrze zrozumiałem to mozez obracac lewarkiem zmiany biegow? Jak tak to najprawdopodobniej masz zamontowany tzw. Shortshifter domowego wyrobu, ktory pekl i trzyma sie jedynie na srubie wzmacniajacej w jego srodku. Oryginalnym lewarkiem nie obkrecilby nawet Pudzian za dobrych czasow :)
Dowiesz sie wszystkiego jak zdejmiesz srodkowy tunel, oraz odkrecisz jedna srube od spodu auta ktora trzyma wlasnie lewarek.

Simon_ses
17-01-15, 03:40
Koledze chyba nie chodzi o to, że gałka Mu się kręci, tylko że może całym lewarkiem "zataczać kręgi". Luzy te możesz zniwelować wymieniając gumową tuleje na końcu tego drążka, przy skrzyni oraz gumową kształtkę pod samym lewarkiem. Istnieją sztywniejsze poliuretanowe zamienniki.
http://zapodaj.net/images/39208f5455e38.jpg

kepa416
17-01-15, 07:25
Na 90% to tulejka w drążku która najtaniej zamienić łożyskami 5x8x16 chyba o ile pamiętam.

Camellia Racing
20-01-15, 02:25
Na 100% tuleja :)