PDA

Zobacz pełną wersję : D16Y7 nie "dokręca" się do końca



BadElephant
12-01-15, 19:26
Witam
Mam problem z moim sedanem ci, mianowicie po remoncie silnika (tj. uszczelka głowicy, szlif prowadnice i gniazda głowicy, uszczelniacze, rozrząd, płyny, filtry)
w moim D16Y7 dzieje się coś niedobrego, łapie "muła" przy ok 5800-6000 jak by nie dochodziło paliwo czy coś,
odczucie jak bym puścił całkowicie gaz spada z 400-500 obrotów i znów trochę ciągnie i powtórka.
Pompa paliwa to raczej nie jest bo dzieje się tak niezależnie czy na gazie czy na benzynie,
na początku obstawiałem że gaz źle wyregulowany ale po przełączeniu na bene to samo.
Z rzeczy które sprawdziłem/zrobiłem to: ustawiony zapłon na 16 stopni, wymienione zużyte kopułka zapłonu i palec, zawory na 0,20Ssak/0,25Wydech.
Z rzeczy do zrobienia lub źle działających aktualnie to niedawno wywalało check katalizatora ale teraz zniknął (komp odczytał niesprawność)
Nie mam już pojęcia co mu może dolegać :mad:
Pozdrawiam

Michał102
12-01-15, 20:11
Obstawiałbym przestawiony rozrząd, ale skoro zapłon da się ustawić, to raczej jest OK.
Sprawdź jeszcze drożność wydechu. Może kat sie rozsypał i i przytkało układ.

PS. nie jestem pewien do końca (nie mam teraz manuala pod ręką), ale w tym silniku zapłon ustawia się bodaj na 12st.

BadElephant
12-01-15, 20:13
No zapłon jest na skrajnej pozycji aparatu (na maxa przesunięty w tej "fasolce") więc może faktycznie coś z tym rozrządem, musiał bym podjechać do tego gościa co mi robił i powiedzieć żeby to sprawdził :/

Michał102
12-01-15, 20:24
Nie wiem czemu, ale bardzo wielu mechaników źle ustawia rozrząd w Hondach i potem są tego tupu problemy.
Wystarczy, że będziesz mieć rozrząd przestawiony o 1 ząbek i auto nie będzie miało siły jechać.

Jeśli wszystko masz seryjne, to aparat powinien znajdować się mniej więcej na środku swojego zakresu regulacji gdy lampa strzela w środkową kreskę na kole pasowym.

BadElephant
12-01-15, 21:13
byłem przy ustawianiu zapłonu i gdy lampa strzelała na środek aparat jest na maksa przesunięty do przodu :/ czyli to jednak może być ten rozrząd, w takim razie muszę udać się do tego mechanika i niech mi to sprawdzi. Wydaje mi się że Sam Naprawiam HONDA CIVIC starczy :D

rooter666
12-01-15, 22:46
czy była wpięta zworka od samodiagnostyki na czas strzelania lampą? tak jak manual każe ;]

BadElephant
12-01-15, 23:02
oj raczej nie :D wiec najpierw fachman od rozrzadu potem od zaplonu... dzieki za info

Michał102
12-01-15, 23:32
Co do zworki, to bez jej użycia można się machnąć max o 2 stopnie (z tego co zaobserwowałem komp robi korekty nie przekraczające wyjścia poza sąsiednie kreski), więc nie miałoby to wpływu na to co jest opisanie w pierwszym poście. Jednak do dokładnego ustawienia zworkę oczywiście wpiąć trzeba.

Co do ustawienia rozrządu, to pierwszy tłok dajesz w GMP, znaczek UP na kółku rozrządu ma być u góry, a znaczki na bokach kółka rozrządu powinny pokrywać się z płaszczyzną głowicy.
Głowy jednak nie daje, bo różnie to w tych silnikach jest, a nie mam teraz dostępu do manuala by luknąć. Niech ktoś obeznany potwierdzi lub obali moje wywody.

U mnie np. jest wałek i klawiatura z silnika D16Y2 i kółko rozrządu się ustawia na ten wypustek w dolnej obudowie rozrządu, który jest ulokowany mniej więcej na godz. 7.

BadElephant
13-01-15, 13:59
tylko jak to jest w y7

Michał102
13-01-15, 14:58
Na 90% tak jak napisałem:


pierwszy tłok dajesz w GMP, znaczek UP na kółku rozrządu ma być u góry, a znaczki na bokach kółka rozrządu powinny pokrywać się z płaszczyzną głowicy.

BadElephant
19-01-15, 22:19
Temat do zamknięcia :D
Jakiś czujnik w aparacie zapłonowym u mnie był źle
No nie doszedł bym do tego nigdy na szczęście są jeszcze dobrzy mechanicy :D