PDA

Zobacz pełną wersję : D15B7 Manual muli między 1000-3000 ob



AdiSli
12-01-15, 00:24
Witam

Na wstępie dodam iż korzystałem z wszelkiego rodzaju wyszukiwarek , poradników itp i nie znalazłem tej konkretnej przyczyny a mianowicie , posiadam civic coupe 5g D15b7 i autu brakuje mocy do 3000 obrotów potem idzie znakomicie , ciekawostką jest że jak wysprzęgle jakoś załapuje lepiej od dołu lecz ciągle muli miałem nie 1 civic-a lecz nie mam pojęcia co tu może dolegać

Wiem że auto nie jest takie jak powinno w fabryce wyjść gdyż posiada głowica od d13b2 z zaślepionym otworem na pompę paliwa (dzieło poprzedniego właściciela)

Od kupna poczyniłem:

zmieniony wałek na Z2 + kółko od Y7 (gdyż wałek w d13 jest słaby)ustawiony rozrząd prawidłowo na znaki i wymieniony aparat wraz ustawieniem lampę stroboskopową , krokowiec czyszczony , przepustnica również , sonda lambda nowa i sprawna , nie puszcza powietrza żaden wężyk , brak błędów , termostat nowy z płynem i odpowietrzony ,

Obstawiam:

Możliwe iż blok może być również z d13 (zamazany nr i oznaczenie flexem :kenshin: ) i komp zalewa go jak d15 , choć teorytycznie nie powinno być mulenie lecz na odwrót

Świece (choć wyglądają spoko , i w innym aucie chodzą normalnie)

Podmiane kompa

Proszę:

O wszelkie sugestie w szczególności osób które dokładały sobie MPFI do d13 , d14 i może mieli podobne objawy a także innych mających ori d15b7

AdiSli
14-01-15, 19:40
Nikt nic nie wie???

Stalker1943
14-01-15, 23:46
Ciężko cokolwiek podpowiedzieć bo według tego co napisałeś to taki składak że głowa mała. Nawet nie wiesz jaki masz silnik ! :rolleyes: To nie może chodzić dobrze, musiałabyś napisać nową mapę pod to co masz wsadzone i pewnie by jakoś jeździło.