PDA

Zobacz pełną wersję : Układ kierowniczy Civic IX - kierownica nie odbija do położenia 0



piotrmat79
11-01-15, 21:16
Witam
Od niedawna jestem posiadaczem Hondy Civic IX z silnikiem 1,4 (zakup u dealera). Podczas jazdy zauważyłem nieprecyzyjne działanie układu kierowniczego. Mianowicie podczas skręcania w prawo kierownica wraca do punktu 0, jednak podczas skręcania w lewo kierownica nie wraca do punktu 0 i pozostaje skręcona na ok 3-5 stopni - przez co auto nadal lekko skręca w lewo.
Może ten model tak ma ale pragnę zapytać o Wasze spostrzeżenia. Do tej pory jeździłem autami z hydraulicznym wspomaganiem tu zaś jest elektryczne. Podzielcie się wiedzą w tym temacie i wskazówkami.
Z góry dziękuję.

kolc
11-01-15, 21:22
Nic takiego nie zauważyłem w tym samochodzie. Może warto sprawdzić zbieżność? Po odbiorze od dealera zauważyłem, że jadąc prosto kierownica była lekko w lewo - po zwróceniu uwagi ASO skorygowało to w ramach gwarancji.

piotrmat79
30-01-15, 21:51
Za tydzień jadę na zgłoszenie gwarancyjne i mam nadzieję, że się z tym uporają. Sprawdź proszę czy po skręcie lewo i prawo kierownica wraca do położenia 0 czy jednak coś zostaje.

darq79
26-02-15, 08:35
Jak skończyła się historia z układem kierowniczym? Pytam bo zauważam podobny objaw u siebie to znaczy kierownica po skręcie w lewo nie wraca do końca tylko zostaje wychylona jakieś 15 stopni. Też planuje uderzyć z tym do ASO ale wolałbym wcześniej wiedzieć czego się spodziewać.

piotrmat79
26-02-15, 18:49
Po wizycie w ASO ustawili mi tylko zbieżność pod moje wskazanie. Niestety ster poprawił się tylko nieznacznie. Nadal po skręcie w lewo nie wraca do pozycji 0. Przetestowałem też CRV za 150tys i występuje tam ten sam problem. Wychodzi, że honda tak już ma albo wspomaganie elektryczne tak ma i niektórzy to zauważą a inni nie. Napisz co udało się załatwić w ASO jestem ciekaw. Obecnie jeżdżę i obserwuję.

darq79
27-02-15, 13:20
Dzięki za odpowiedź. Ja byłem dzisiaj w ASO, sprawdzili zbieżność i geometrię i nie było żadnych problemów. Powiedziano mi że takie zachowanie jest w granicach normy i z moim samochodem jest wszystko OK. Nie wiem czy jest to norma czy nie, ale wygląda na to, że będę się musiał przyzwyczaić bo raczej nic z tym już nie zamierzam robić. Niedługo zmieniam koła z 16 na letnie 17 więc zobaczę czy same koła mają jakiś wpływ na takie zachowanie.

piotrmat79
27-02-15, 22:04
Dzięki za info. Ciekawe jak będzie na 17-ach.

Thomas207
02-03-15, 21:08
U mnie ten sam efekt w 1,8. Przebieg 4k. Nie wraca do zera, ale nie zwrocilem nawet na to uwagi. Dopiero po postach na forum sprawdzilem :)

Moze ten typ tak ma :)