PDA

Zobacz pełną wersję : tuning silnika B16A2.



przemo
12-10-05, 14:32
Cześć,mam pytanie czy ktoś z Was orientuje się które firmy tuningowe w warszawie zajmują się (profesjonalnie,uczciwie itd....czyli są godne polecenia) tuningiem silników?
Zależmi przede wszystkim na profesjonalizmie,fachowej i rzetelnej poradzie i co najważniejesze wykonaniu......dodam tylko że chodzi o modyfikacje B16A2.
Z góry bardzo dziękuje za podanie chociaż nazwy takowej firmy.
Pozdrawiam.

hcc
12-10-05, 14:43
Zależmi przede wszystkim na profesjonalizmie,fachowej i rzetelnej poradzie i co najważniejesze wykonaniu......
i jeszcze zeby bylo niedrogo ?
nie ma takiej firmy niestety.... powiedz mniej wiecej co chcesz dlubac w tym silniku ??? N/A czy turbo ? jakie ma byc zastosowanie auta ? ogolnie cos wiecej to moze cos Ci doradzimy

boomer
12-10-05, 15:18
Bylo miliardy razy. Okresl oczekiwania jak ci sie nie chce grzebac w archiwum

przemo
12-10-05, 16:48
napewno N/A a zastosowanie autka do jazdy na co dzień...

hcc
12-10-05, 18:09
a jaka +/- chcesz miec moc w ty aucie ?

Skrobek
12-10-05, 18:21
tak juz jest, ze cena czesto idzie w parze z jakoscia(niska cena, niska jakosc)

Nie wiem, czy w ten sposob Ci cos doradze, ale jesli kupisz porzadne graty, to takie cos jak wydech, czy dolot to sam sobie przelozysz. Mechanika silnika wyglada podobnie, sa czesci na ktore wydasz kase i masz prawie 100% gwarancji, ze cos pomoga, a w wiekszosci tych przypadków kazdy warsztat da sobie z nimi rade. Nie ma sensu na ulice grzebac w glowicy(tak mi sie wydaje). Kup wydech, dolot, delikatne walki(jakis Skunk2), kolka... i pozniej to wszystko trzeba zestroic elektronika. Twoj wybor gdzie oddasz auto na strojenie., bo na ten temat to bylo juz mnostwo pisane.

na ulice w zupełnosci wystarczy ;)

kosiniak
12-10-05, 18:50
dokladnie, wydech, dolot + http://www.civicklub.pl/fi/viewtopic.php?t=7262 , i juz jest fajnie :)

przemo
08-11-05, 17:45
cześć,nie chciałem zakładać kolejnego tematu ponieważ to,o co chciałbym Was spytać też dotyczy tuningu B16A2 :
Chciałem poprosić Was o opinie na ten temat,a mianowicie co myślicie o takim połączeniu :
wałki stage1 obx/lub z integry type-r + zawory omnipower + tłoki z także z Integry type-r
?
Chciałem Was spytać co może dać takie połączenie gdybym wrzucił to wszystko w B16A2 i może zestroij jakimś APEXI?
(do tego dojdzie kolektor DC lub SS i modyfikacja ukł.wydechowego) ale głównie zależy mi na waszej opini odnośnie tłoków,wałków oraz zaworów?
Zależy mi bardzo na poprawie mom.oborotowego,dolnych obrotów bo jak wiadomo w B16 start jest nie najlepszy...dodam że nie chodzi mi o wyścigi i inne takie...to wszystko ma służyć na ulice...Z góry dzięki za odpowiedź.
Pozdrawiam.

przemir
08-11-05, 17:52
dla poprawy dolu prosze pojezdzic TDI - przepraszam ale nie rozumiem takiego myslenia po to sie kupuje scigacza zeby *******alac a nie lansowac 90km/h w pelnym uzbrojeniu

takie jest przeznaczenie silnikow wysokoobrotowych zeby je krecic wysoko - z drugiej strony b16 wg mnie wcale nei ma takiego zlego dolu

jak walki to i cam geary - jak walki to i sprezynki i talezyki

tloki z C6 byly by chyba wydajniejsze w C4 /ale moge sie mylic/ w B16 ciutke moze dadza/ do tego dobra uszczelka

boomer
09-11-05, 10:15
Zamiast walkow z ITR poszukaj wlasnie czegos stage1 moim zdaniem

kosiniak
09-11-05, 13:20
Zamiast walkow z ITR poszukaj wlasnie czegos stage1 moim zdaniem
mozesz to rozwinąć???




wałki stage1 obx/lub z integry type-r.
OBX raczej kiepskie opinie na ich temat wiec chyba w tej sytuacji zdecydowalbym sie na te z ITR!!!

boomer
09-11-05, 13:51
boomer napisał/a:
Zamiast walkow z ITR poszukaj wlasnie czegos stage1 moim zdaniem

mozesz to rozwinąć???
Walki z ITR za swoje pieniadze nie sa jakies super, lepiej dolozyc troche kasy (czasami grosze, czasami ciut wiecej czasami wcale nie trzeba dokladac) i kupic jednak jeszcze ostrzejsze. Byle nie przesadzac (i miec swiadomosc ze oprocz samych walkow trzeba pomyslec nad innymi elementami) bo moze sie okazac ze zle dobralismy walki i dupa zbita a kasa wydana. Seryjne walki ITR nie sa takie super wypasne (choc sa dobre) i zamiast wydawac np. 1500-2000zl na walki z ITR wolalbym poszukac czegos o lepszych parametrach a przy odrobinie szczescia mozna trafic okazje albo ciekawa promocje. Sam widzialem kilka w dobrych cenach ale dupa zbita narazie kasy brak. Ja o OBXach nie slyszalem kiepskiej opini

LIO
09-11-05, 15:35
ITR to właśnie taki stage I

boomer
09-11-05, 15:40
Nie, bo w porownaniu z innymi walkami stage 1 okazuje sie ze ma slabsza charakterystyke. IMO wyglada to tak:
ITR - stage 1 - mala roznica na korzysc stage 1 za te same pieniadze lub niewiele wieksze
ITR - stage 1 - stage 2 - olbrzymia roznica miedzy ITR a stage 2, ciut mniejsza miedzy stage 1 a stage 2
Za cene walkow ITR osobiscie wole albo szukac albo dolozyc troche kasy i kupic cos lepszego jednak a roznica w cenie niewielka. Ale to moje zdanie.
Poza tym oprocz samych walkow trzeba jednak robic to:

jak walki to i cam geary - jak walki to i sprezynki i talezyki
Wtedy sie oplaca

kosiniak
09-11-05, 15:44
Poza tym oprocz samych walkow trzeba jednak robic to:

jak walki to i cam geary - jak walki to i sprezynki i talezyki
Wtedy sie oplaca
dokladnie tak!!!ale z tego co slyszalem o wałkach to jednak ten OBX stage I nie jest jednak polecany przez amerykanów i twierzda oni ze ITR jest lepszy, ale nie wiem nie wkladalem ani tych ani innych wiec sie jzu nie wypowiadam

boomer
09-11-05, 15:50
Hehe Kosiniak nie mialem na mysli ze konkretnie OBX stage 1 sa lepsze od ITR, chodzilo mi o to ze sa walki stage 1 lepsze od ITR za te same badz niewiele wieksze pieniadze. Jesli jednak chamerykance ktorzy maja jednak wiekszy dostep do wielkiego asortymentu twierdza ze ITR sa lepsze od OBX 1 to moga miec racje i sugerowalbym sie wlasnie ich opiniami :) Czyli krotko - albo stage 1 innej firmy albo ITR a najlepiej poszperac na zachodnich forach i wybadac temat bo to ze sie kupi jakis kosmos nie oznacza ze fura bedzie latac, moze byc gorzej niz w serii a i wszystko zdechnie w szybkim czasie :)

kosiniak
09-11-05, 15:53
:D zgadza sie