PDA

Zobacz pełną wersję : Temperatura Pytanko D15 B2



pacha
06-07-08, 23:41
Witam Wszystkich pojawiam sie z pytankiem odnosnie tego że od wczoraj w moim civiczku dziwnie temperatura zaczeła wzrastać blisko Górnej granicyi Czerwonego pola ale dodam tez ze temperatura w trakcie jazdy siega powyrzej połowy ale co dziwne gdy docisne pedał gazu i troche pokrece na obrotach na biegu jałowym to temperatura sie obniża... Pomocy !! nie chce zeby znowu uszczelka pod głowicą poszła.. co mam robić ?? Pozdrawiam

KluH
07-07-08, 01:12
obstawiał bym termostat...
masz płyn w wyrównawczym?

pacha
07-07-08, 02:17
Tak mam Płyn...

poohcik
07-07-08, 02:42
...ale co dziwne gdy docisne pedał gazu i troche pokrece na obrotach na biegu jałowym to temperatura sie obniża...
mi to wygląda na pompę wody albo drożność przewodów. Zwiększasz obroty i tym samym zwiększa się przepływ płynu w układzie.

81saren
07-07-08, 03:19
Hmm ja sie dolacze
temp Ok zawsze nio pow 180 rosnie ale
Ile bym do wyroenawczego niedolewal tio zginie Hmmm

Uszczelka pod glowica zmieniana jezeli macie tio na mysli i nigdzie nie cieknie plyn

plakon83
07-07-08, 13:25
Hmm ja sie dolacze
temp Ok zawsze nio pow 180 rosnie ale
Ile bym do wyroenawczego niedolewal tio zginie Hmmm

Uszczelka pod glowica zmieniana jezeli macie tio na mysli i nigdzie nie cieknie plyn

gdzies musi cienkąć, nie uważasz chyba, że znika??:)

81saren
07-07-08, 13:39
gdzies musi cienkąć, nie uważasz chyba, że znika??:)

Tak nieuwazam .. lecz ciezko stwierdzic gdzie ucieka nigdzie niewidze nic mokrego zadej plamki itp
jazda po miescie i na parkingu sucho hmm... sam niewiem

moze korek w chlodnicy nieszczelny??

pacha
07-07-08, 16:59
Hej Panowie czyli co obstawiać Pompe wody?? czy drozność przewodów?? jaki jest koszt pompy w D15 B 2 i czy naprawa jest bardzo zagmatwana??

stashek
07-07-08, 21:34
pompa japonska 140zł, napedzana jest paskiem rozrządu. To juz zalezy od Twoich skillsów, ja się sam za to nie brałem

pacha
08-07-08, 19:24
Jesteście pewni ze to Pompa?? jak dodaje gazu temp spada po czym znowu po jakims czasie wraca ku górze..

Lcfr
08-07-08, 21:33
Jesteście pewni ze to Pompa?? jak dodaje gazu temp spada po czym znowu po jakims czasie wraca ku górze..

kolejno sprawdź:
- czy nie ma nieszczelności, czy płyn nie ubywa z układu i czy jest (piszesz, że jest ale sprawdź czy jest i w chłodnicy i w zbiorniczku, bo to wcale nie jest równoznaczne)
- termostat (sprawdz=wymien-koszt mały i roboty niedużo)

jezeli nie to to prawdopodobniemoże być pompa - choc pierwsze oznaki zuzywania sie pompy obserwujemy w takich sytuacjach właśnie:

Hmm ja sie dolacze
temp Ok zawsze nio pow 180 rosnie

zostaje potem jeszcze do wyeliminowania korek i uszczelka...


jaki jest koszt pompy w D15 B 2 i czy naprawa jest bardzo zagmatwana??
koszt pompy w seri D jest od 70zł do 150zł
osobiscie polecę zamiennik firmy AISIN (130zł)
problem w tym, że robocizna droga (chyba ze sam robisz) bo jak wymieniasz pompę to rozbierasz wszystko tak jakbys robił rozrząd.... Wiec przy okazji wymieniasz wszystko: czyli pompę+rozrząd bo jedna robota z rozbieraniem i nie oplaca sie zakładać starych czesci...

81saren
09-07-08, 00:28
czyli co Lcfr proponujesz wymianę pompy u mnie ??