PDA

Zobacz pełną wersję : Eg wiele problemów d15z1



muodyone
07-01-15, 23:52
Witam,
chcialem przedstawic i poradzic sie u was przyczyn tych problemów:

1. na włączonych światłach mam normalnie ladnie 0.9-1 tys obrotow, natomiast gdy je wylacze mam juz mniej niz 600.

2. spalony bezpiecznik backup. w momencie wsadzenia dobrego same wlaczaja sie postojowki.

3. padajacy od czasu do czasu akumulator (nie chodzi o mrozy) aku nowy, alter tez dobrze laduje

4. slabe ogrzewanie, rury od chlodnicy bardzo cieple

5. szarpanie miedzy 2-3 tys obrotow przy malym gazie, doda sie wiecej idzie normalnie

6. przy ruszaniu na polsprzegle pyrkota strasznie :s tzn obroty sa rowne ale chodzi cos ala traktor

7. wariujacy predkosciomierz, raz dziala raz nie, czasem dziala wzorowo innym razem kiwa sie jak w autosanie :d

Pomocy, bo niedlugo mnei ta hanka wykonczy :<

esel
08-01-15, 00:05
1. łączy się z punktem 2. - wywala bezpiecznik, komp się resetuje i nie umie nauczyć się wolnych obrótów
2. Było kombinowane z instalacją / zwarcie.
3. Patrz punkt 2.
4. Zapchana nagrzewnica albo zawór na niej nie do końca się otwiera.
5. łączy się z 7. - aparat zapłonowy
6. Pyrkocze silnik, czy strzela sprzęgło?

Od dawna masz ten samochód? Brzmi strasznie, współczuję.

Tiga
08-01-15, 03:14
Ad. 6 i 7 sprawdz moduł zaplonowy w aparacie.

muodyone
08-01-15, 05:11
zaplon byl ustawiany przy wymianie uszczelki ;/

Skydiverek
08-01-15, 08:45
nr 5 możne tez być sonda lambda. U mnie w poprzednim samochodzie z tym silnikiem by taki problem i była to niesprawna lambda, ale komp nie notował błędów.

mirasek
08-01-15, 10:33
5. Do sprawdzenia EGR, przepustnica/krokowiec, świece, kable WN, aparat zapłonowy, sonda lambda.
7. Co ma prędkościomierz do aparatu zapłonowego? Sprawdź czujnik i obwód VSS (czujnik prędkości pojazdu, na skrzyni).

esel
08-01-15, 12:21
Późna pora, w punkcie 7. przeczytałem "obrotomierz" :D