PDA

Zobacz pełną wersję : wymiana sprzegla



Furious
11-10-05, 22:47
Co potrzeba z narzedzi aby wymienic sprzeglo w Civic`u D-seri?
Wlasciwie chodzi mi o ten wałek centrujacy czy jak on sie nazywa aby tarcze prosto zalozyc... skad to wziasc, gdzie kupic, czym zastąpić domowym sposobem, a moze ktos z was ma do pozyczenia? :)

Hycelius
12-10-05, 08:16
Z tego co pamiętam jedyny problem narzędziowy to był przykręcony docisk na takie parszywie głupie gwiazdkowe śrubki.

nick__t
12-10-05, 08:35
Z tego co pamiętam jedyny problem narzędziowy to był przykręcony docisk na takie parszywie głupie gwiazdkowe śrubki.

Te "parszywe głupawe śrubki" odkręca sie kluczem oczkowym :D (10 lub 11mm)
A co do centrowania tarczy z kołem pasowym to ja mam taki "knif" :
Układam dokładnie (symetrycznie) tarcze na kole zamachowym (uwaga - na kleju!!) 8)
Poprostu biore jakis klej szybkoschnący (najlepiej cyjanopan) i delikatnie robie kropeczke na tarczy w jednym miejscu (gdzieś na krawędzi) i drugą kropke w przeciwległym miejscu na okręgu. Trzeba tylko wcześniej odtłuścić koło zamachowe i tarcze i.... nieprzesadzić z klejem (mniej niż kropelka - ma być tylko wilgotno) Potem pozostaje tylko przykręcic docisk ( on sie sam centruje nakołkach ustalających koła zamachowego)
Cała operacja jest prosta. Największy problem to wytarganie skrzyni :P
Pozdr-Moni.

Ralf
13-10-05, 00:55
te śrubki tylko inaczej wyglądają ;) oczkowym 11mm do nich podchodzisz. Znajomy mechanik centruje tarcze "pokrętką" od zestawu kluczy nasadkowych tak na oko, składa i i tak po pierwszym naciśnięciu geja wszystko ładnie sie układa ;) Ja podeszłem do tematu inaczej. tata wytoczył mi wałek o 2 średnicach jakie tam występuja i była to zabawa jak z klockami LEGO :grin: ....jak sie kupuje sprzegło do jakiejstam renówki to sie dostaje plastikowy wałeczek do centrowania... Honda o tym zapomniała