PDA

Zobacz pełną wersję : Błąd 14. Szarpie, muli, falujące obroty



tomekbrk
06-01-15, 14:01
Witam. Mam następujący problem. Hania ciężko pali, obroty falują i podczas jazdy szarpie a czasami nawet robi się coś takiego ze przestaje wogóle jechać. Dopiero po chwili da się jakoś jechać choć nie zawsze. Na kompie wywala błąd 14.
Pacjent to:
Ej9 99r
silnik d15b2
ssący i komp d15b7
przepustnica d16y7
Silniczek krokowy zmieniony razem z przepustnicą. Efektów nie ma.
Lewego powietrza raczej nie łapie. Przy zatkaniu dolotu gaśnie.
Po odłączeniu wtyczki krokowego nie ma żadnej zmiany.
Czasami przy próbie zapalania strzeli w któryś kolektor. Jak nie przytrzymam gazu po zapaleniu zgaśnie.
Czytałem już sporo na ten temat lecz żaden ze sposobów naprawy nie rozwiązłą mojego problemu albo nie było w nich opisanego rozwiązania.
Proszę o pomoc bo już nie mam pomysłów a i sensownego nic też nie znalazłem w internecie.

krzysiek93.3
06-01-15, 14:56
Wygląda na coś ze świecami, albo aparatem zapłonowym

dudix83
06-01-15, 15:07
Wygląda na coś ze świecami, albo aparatem zapłonowym


jak wyzej plus jeszcze czujnik polozenia przepustnicy

tomekbrk
06-01-15, 22:53
jak wyzej plus jeszcze czujnik polozenia przepustnicy

Przepustnica nie dawno zmieniona na tą od d16y7 i nic to nie zmieniło.


Wygląda na coś ze świecami, albo aparatem zapłonowym
Czy przez to wywalało by błąd krokowego ??

dudix83
07-01-15, 11:49
czy przy zmianie kolektora ssacego badz przepustnicy nie pomyliles wtyczek od tps i od map-a ?

jesli blad 14 wyskakuje to krokowy do przeczyszczenia i przy okazji mozna sprawdzic obwod wtyczka od krokowca->ecu jak jest obwod to krokowy do wymiany

tomekbrk
07-01-15, 18:42
A może to być wina tego że komp d15b7 nie obsługuje krokowego na obd2b ?? Wtyczki raczej nie zamienione ale jak by ktoś podał kolory kabli we wtyczkach będę wdzięczny bo sam już nie wiem :P I przy zamienionych wtyczkach pokazało by błąd krokowego ??

dudix83
08-01-15, 20:20
A może to być wina tego że komp d15b7 nie obsługuje krokowego na obd2b ??

no dokladnie take jest. obd 1 obsluguje krokowy na 2 piny a obd2 na 3 piny. Nie wiem skad u Ciebie krokowy na obd2 skoro napisales ze komp i ssacy jest z d15b7

tomekbrk
09-01-15, 12:40
no dokladnie take jest. obd 1 obsluguje krokowy na 2 piny a obd2 na 3 piny. Nie wiem skad u Ciebie krokowy na obd2 skoro napisales ze komp i ssacy jest z d15b7
A przeczytaj pod spodem jaką mam przepustnicę :)

dudix83
09-01-15, 12:54
sory zle skojarzylem - w d15b7 krokowy jest na kolekorze ssacym a przepustnica z d16y7 ma krokowy na sobie..... wiec jesli chcesz zachowac ssacy z d15b7 to przepustnica z silnika np d15b7 badz d16z6 lub d16z9 - jakakolwiek ktora chodzila pod obd1. Wtedy podlaczysz wtyczke do krokowego co masz na ssacym. zostaje jeszcze wtedy kwestia podlaczenia obiegu wody do FITV pod przepustnica jesli bedziesz mial ja np z d16z6

tomekbrk
09-01-15, 13:08
Mam właśnie przepustnicę od D15B7 ale podłączyłem tamtą bo kostki pasują. Z obiegiem wody sobie poradzę mam wzór w drugiej Hondzie :D Tylko wyczytałem jeszcze że jakieś przewody w przejściówce trzeba przekładać tylko nie wiem które, skąd i gdzie :P Wiem też że z wtyczki trzeba wyrzucić pomarańczowy przewód a dwa pozostałe podłączyć. Niestety chwilowo brak kostki pod krokowy na obd1 w mojej okolicy :/

dudix83
10-01-15, 16:01
jak masz przejsciowke do kompa to raczej nic nie powinno sie zmieniac....jesli mialbys cos zmieniac to te 2 piny z krokowego co jest na obd1 to jeden z nich ma isc do wtyczki A w ecu pin nr 9 a drugi drugi juz bedzie odpowiednio podlaczony pomimo ze to inna wiazka - musialbys tylko wiedziec w ktorym miejscu we wtyczce do krokowego ma isc ten kabelek co ma isc do ECU .