Zaloguj się

Zobacz pełną wersję : Dziwny problem z odpalaniem d16a8



trzeciak
05-01-15, 11:10
Witam. Otóż mój problem z odpalaniem auta zaczął się nie dawno, przed montażem LPG auto paliło od strzała. Teraz jest różnie. Powiedzmy że auto postoi całą noc w garażu, przychodze rano, przekręcam na zapłon i od razu strzał zanim dobrze pompa obróci paliwo i auto pali. Potem jak już auto pracuje na lpg, jest ciepłe, gasze i żeby ponownie odpalić musze palić na dwa razy bo kręci ale nie chce złapać. Nie raz jak jest ciepły to też się uda że zaplani od strzała. Od czego to może zależeć? Dodam że auto zawsze pali na benzynie a potem przełącza sie na gaz. Czy problemy z paleniem mogą być winą krokowca? Bo obroty czasem troche świrują

Sheiva
05-01-15, 13:28
Mogą puszczać wtryski gazu. Przełącz na chwilę przed zgaszeniem na zasilanie benzyną i wtedy zgaś i sprawdź po podobnym czasie czy odpali normalnie "od strzała".

trzeciak
05-01-15, 16:38
Sheiva sprawdziłem i jest to samo. Dziś było w miarę ciepło więc postanowiłem chwile pogrzebać i wydawało się że znalazłem powód jednak po pojeżdzeniu chwile dalej to samo. Otóż najprawdopodobniej przy montażu lpg gazmaster utrącił dwa z trzech pinów przy samym TPSie a ja dokończyłem łamiąc ostani... po trzech godzinach walki udało się uratować sytuacje, podłączyć go z powrotem i auto kilka razy paliło od strzała a później znowu trzeba było kręcić na dwa razu żeby odpaliło więc to dalej nie jest przyczyna choć silnik teraz pracuje 100x lepiej, równo i nie faluje tak jak wcześniej

Duniek
05-01-15, 17:19
Na 99% winne są stare świece, polecam podmienić od kogoś na próbę.

trzeciak
06-01-15, 16:24
swiece wymieniane 2tys km temu na ngk bcpr6e-11. Dzieki za rady, problem odpalania rozwiązany ;) Przyczyna? Wpadłem na to przez przypadek, otóż wkurzał mnie migający przełacznik lpg/benz bo wlaczal sie po przekreceniu stacyjki na II, przelutowałem kabel zasilania sterownika na zaplon i... pozbyłem sie migajacego przelacznika i problemów z paleniem :D trudno mi to wytłumaczyć dlaczego tak sie działo bo nie jestem specem od gazu