PDA

Zobacz pełną wersję : brak nawiewu na wszystkich biegach CIVIC 6g



hahash
25-12-14, 13:16
Witam . Mam problem . Otoz przetrząsnąłem cały internet na temat tej dmuchawy... Sprawdzilem rezystor, jest caly :) podlaczylem dmuchawe na krotko i dziala :) Czyli wszystko to co pisali w internecie jest okej, ale nadmuch dalej mi nie dziala :( nagrzewnica ladnie grzeje bo czuc jak sie przylozy ręke do nawiewu. Jest to bardzo uciązliwe szczegolnie teraz w te deszczowe dni. Jakies nowe pomysly ? Bo ja juz jestem teraz w kropce cojeszcze moze byc przyczyną . pozdrawiam.

HEG8
25-12-14, 13:37
Wymień rezystor na nowy, to że jest cały nie oznacza, że jest sprawny. Nie wiem jakim cudem nie znalazłeś info na ten temat, w ostatnim tygodniu kilka razy o tym czytałem (mimo, że nie byłem zainteresowany takim tematem).

hahash
25-12-14, 13:56
HEG8, no tak, tylko 4 tryb dmuchawy nie idzie przez rezystor. rezysotr jest sprawny bo druciki nie sa przepalone. 4 tryb idze bezposrednio i powinien dzialac, a nie dziala a wszystko zostalo sprawdzone...

hahash
25-12-14, 21:21
mial ktoś podobny problem ? jest to dosc uciązliwe w zime

Michał102
25-12-14, 22:16
A sterowanie nawiewem Ci działa?
Bo może padł bezpiecznik :)

hahash
26-12-14, 00:11
Bezpiecznik nawiewu ? Raczej sprawdzilem wszystkie bezpieczniki co by mialy wspolnego z nawiewem. Dokladnie który to jest ? Bo te pod maską są wszystkie całe. w pod kierownica nic nie wiedzalem wspolnego z nawiewem

rooter666
26-12-14, 11:04
pod maską numer 55 ,ściągnij sobie manual tam jest wszystko ;]

hahash
26-12-14, 13:14
wszystkie bezpieczniki wymienilem na nowe. dzis chcialem sprawdzic czy aby napewjo dochodzi napiecie do wtyczki wentylatora. zero napięcia. bezpieczniki wymienione . jakie jeszcze pomysly ? moze gdzies po drodze cos jest ?

Michał102
26-12-14, 13:28
Nie napisałeś, czy działa Ci to sterowanie nawiewem... dokładnie chodzi mi o przełączanie poszczególnych sekcji - szyby/kratki na środku deski/nogi itd.

PS. bezpiecznik odpowiedzialny za sterowanie nawiewem i wentylatorem znajduje się pod kierownicą, ale nie pamiętam teraz dokładnie który to jest.
Na zaślepce masz rozpiskę.

hahash
26-12-14, 14:13
sterowanie na nogi\szybe dziala. nie dziala mi tylko nadmuch na wszystkich pozycjach (1-4). nie wiem ktory to dokladnie bezpiecznik pod kierownica ale sprawdzilem wszystkiee i są cale.

jacek6664
26-12-14, 14:21
mogla sie kostka przetopic przy panelu nawiewu i nie ma styku jak bezpieczniki cale

hahash
26-12-14, 14:23
kostki są cale panel byl caly rozebrany.

hahash
27-12-14, 14:02
nikt niepomoze ? powiedzcie gdzie i czy jest przekaxnik wentylatora i ktore dokladnie bezpieczniki odpowiadaja za wentylator bo ja juz jestem glupi wszystko sprawdzilem i dalej dupa jest. dodam ze jest do civic 3d

kataklysm
28-12-14, 03:29
A sprawdzałeś ten przełącznik nawiewu ? nie wiem jak to tam wygląda od środka bo nie rozbierałem (jeszcze :D) ale jak nie ma napięcia to idź po linii i właściwie od niego bym zaczął może tam się coś rozłączyło. Czy jest jakiś przekaźnik wentylatora to nie wiem ale bezpiecznik na pewno, tylko skoro wymieniłeś i sprawdziłeś to tam bym nie szukał dalej.

U mnie brak 2 biegu wentylatora ale to zapewne przez rezystor, jeszcze się za to nie zabrałem

hemicuda83
29-12-14, 23:47
i jak opanowane?

chciałem odpalić samochód na chwilę bo ma `przerwe zimową` ..włączam wentylator 0-4 niedziała..na 4 biegu jest tylko obciążenie wieksze dla silnika odczuwalne po włączeniu..tak nagle z dnia na dzień..kutwa..niemam czasu, żeby to obadać..

SorryAleNiChu
03-01-15, 21:25
Jeśli sprawdziłeś już wszystko co podpowiadają koledzy w temacie to pozostało jeszcze wykluczyć przekaźnik i sam silnik dmuchawy