PDA

Zobacz pełną wersję : Kilka pytan dt. ej1



admentoR
24-12-14, 01:07
Witam wszystkich. Kilka dni temu kupiłem civica ej1, i zaczynam w te wolne dni z grubsza go ogarnac, lecz jest kilka pytan i problemow. Brakuje mu mocy.. d16z9, teoretycznie 130km, a dynamike ma troche gorsza niz d16z2 w 4gen (wazylismy obie, moja 1064kg, 4gen 1020kg, takze uwzgledniajac masy kierowcow wyjdzie podobnie). Ogolnie silnik po remoncie 13tys km temu, wszystko ogolnie jest w porzadku lecz dynamiki brac, od czego zaczac poszukiwania?
Chce wymontowac klimatyzacje, i pytanie, po wyjeciu sprezarki klimy nie musze wymieniac paska rozrzadu?
Spalanie, ile powinno palic seryjne d16z9? W trasie pali okolo 7 przy bardzo spokojnej jezdzie (70-110). W miescie spalanie przy spokojnej jezdzie wychodzi jakos ponad 11, to normalne?
Mam zamiar kupic nowy dolot, kupic zwykly na chromowanej rurze czy dolozyc kilkadziesiat zl i kupic parowe? Jakas roznica w efekcie bedzie czy tylko roznica w wygladzie?
Jaki olej bedzie najodpowiedniejszy? Aktualnie zalany jest mobil 10w40 ale chce wymienic, motul polsyntetyk bedzie ok czy lac cos innego?
Pytania moze banalne, malo sprecyzowane, ale mam nadzieje ze wybaczycie :) Pozdrawiam

reaktor
25-12-14, 14:42
Witam wszystkich. Kilka dni temu kupiłem civica ej1, i zaczynam w te wolne dni z grubsza go ogarnac, lecz jest kilka pytan i problemow. Brakuje mu mocy.. d16z9, teoretycznie 130km, a dynamike ma troche gorsza niz d16z2 w 4gen (wazylismy obie, moja 1064kg, 4gen 1020kg, takze uwzgledniajac masy kierowcow wyjdzie podobnie). Ogolnie silnik po remoncie 13tys km temu, wszystko ogolnie jest w porzadku lecz dynamiki brac, od czego zaczac poszukiwania?

ja bym zaczął od hamowni

bediesz miał wykres w reku i bediesz wiedział czy faktycznie jest problem czy tylko ci sie tak wydaje



Chce wymontowac klimatyzacje, i pytanie, po wyjeciu sprezarki klimy nie musze wymieniac paska rozrzadu?

tylko po co to nic nie da

paska nie trzeba zmieniac



Spalanie, ile powinno palic seryjne d16z9? W trasie pali okolo 7 przy bardzo spokojnej jezdzie (70-110). W miescie spalanie przy spokojnej jezdzie wychodzi jakos ponad 11, to normalne?


raczej powinno być koło 10 w miescie

moze soda lambda walnieta ?

admentoR
25-12-14, 19:57
Dzieki bardzo za odpowiedz :) W takim razie w Warszawie poleca ktos dobra i nie zbyt droga hamownie? Klime chce wywalic, bo brakuje mi chlodnicy, a szkoda kasy mi na to bo i tak nigdy nie uzywam klimatyzacji w zadnym samochodzie ( po co wozic zbeda mase :D )
Postanowilem wymienic lambde, tylko jest dosc duzy wybor, i ktos poleci cos co napewno sie sprawdzi i w przystepnej cenie? (mam 4zylowa).
I jeszcze raz zapytam o ten dolot, brac zwykly dolot simoty czy dolozyc troche i wziac parowe? Jakas roznica poza wygladem?

reaktor
25-12-14, 20:13
z ta sonda to poczekaj na wyniki z hamowni:D

co do dolotu to parówa zdaje sie daje więcej momentu na średnich obrotach
u mnie np.po założeniu na pierwszej jeździe ukreciła sie pól oś ale to raczej zbieg okoliczności :D

admentoR
25-12-14, 20:55
Mysle ze moze chrzanic ta sonda, bo raczej od nowosci nie byla wymieniana, wiec ma 18 lat.. Parówa ukrecajaca pol os, ciekawie :D dzieki za odpowiedz :)
jeszcze jedno pytanie mi sie nasuwa, kolektor 4-2-1, chce do niego uspawac wydech 2.25 na jednym przelotowym tlumiku i na koncowym jakims tam ulter czy wm sport, nie bedzie za glosny?

reaktor
26-12-14, 00:19
Mysle ze moze chrzanic ta sonda, bo raczej od nowosci nie byla wymieniana, wiec ma 18 lat.. Parówa ukrecajaca pol os, ciekawie :D dzieki za odpowiedz :)
jeszcze jedno pytanie mi sie nasuwa, kolektor 4-2-1, chce do niego uspawac wydech 2.25 na jednym przelotowym tlumiku i na koncowym jakims tam ulter czy wm sport, nie bedzie za glosny?

na jednym przelotowym bdziesz miał na 90% metaliczny wkurzający rezonasn jak by jakas blacha obijała raczej musisz dac awg w miejsce katalizatora

a 2.25 przelotowy oczywiscie bedzie głosny czy za głosny to juz kwestia gustu ale na długie trasy raczej bym nie polecał wyjsciem był by twin loop

admentoR
26-12-14, 01:02
hmm masz na mysli awg cos takiego? (http://allegro.pl/awg-cobra-tlumik-przelotowy-dlugi-88cm-cz-wa-i4905811674.html) w miejsce kata czyli odrazu za kolektorem dac ten tlumik, pozniej rura 2.25 do tlumika koncowego?

reaktor
26-12-14, 01:31
najpierw awg za kolektorem w miejsce kata

potem środkowy
i końcowy ale nie martw sie i tak bedzie głosno
dla switego spokoju proponujeAWG który przypomina katalizator zawsze to mniejsza szansa ze sie przyjebia na przegladzie potem nie trzeba latac szukac takiego który pusci

cos jak tu


http://archiwumallegro.pl/tlumik_przelotowy_z_nierdzewki_awg_okragly-1476491187.html