PDA

Zobacz pełną wersję : Masa od pozycji przód, zwarcie miedzy pozycjami a świtałem stop Civic 6g



blow3
22-12-14, 23:45
Witam,

Od czasu gdy rano jadę do pracy i jest jeszcze ciemno na dworze zauważyłem, że przed odpaleniem silnika gdy nacisnę pedał hamulca zapala się podświetlenie zegarów, nawiewu, pozycje przód oraz buczek przy otwartych drzwiach (pozycje tył nie zapalają się). Trzymając dłużej wciśnięty pedał zaczynają pulsować i przestaje świecić. Sytuacja powtarza się po kilku minutach postoju ale na zgaszonym silniku. Jeśli postój jest zbyt krótki od razu przechodzi w pulsacje podświetlenia.
Ktoś miał podobny problem? Gdzie szukać masy od przednich pozycji ?
Ktoś ma jakieś pomysły ?

:confused:

siara87
23-12-14, 00:06
Masy masz podłączone na przednich fartuchach sa przykrecone w takich prostokątnych obudowach 3x3cm alebto chyba nie tego wina, moim zdaniem masz jakieś zwarcie miedzy przewodem czujnika stopu lub świateł stopu do przewodu podświetlania lub postoju( to wszystko co wymieniles jest na jednym bezpieczniku). Z tylu wszystkie światła masz ok nic się nie przepalilo?

blow3
23-12-14, 00:18
Wszystkie światła działają prawidłowo. Nie zauważyłem żadnych innych dziwnych rzeczy i nie wygląda żeby ktoś coś majstrował przy instalacji. Z ostatnich wymian żarówek to w 4 tys km temu światło stop a kilka dni temu jedna z pozycji ale myślę że to normalna sprawa eksploatacyjna.

siara87
23-12-14, 00:34
Pisales ze świeca ci się tez na postoju po z gaszeniu silnika , ale same z siebie czy tez z noga na hamulcu?

blow3
23-12-14, 06:12
Tylko po naciśnięciu hamulca. Mam wrażenie jakby gdzieś ładował się układ i do momentu rozładowania świecą. Tylko co tam się ma ładować ; )

siara87
23-12-14, 12:51
Mam wrazenie ze masz jakies zwarcie w tylnych lampach,odlacz z nich kostki i wtedy sprawdz.

blow3
28-12-14, 14:04
Ktoś jeszcze jakieś sugestie?

piroman
28-12-14, 14:12
posprawdzaj masy z tyłu pod plastikami i ewentualnie z przodu przy błotnikach za kierunkami

falek84
30-12-14, 00:24
podmień na inne żarówki od stopów i pozycji tylnych. Może to one szwankują i gdy włączasz stop dają przebicie na pozycję.