PDA

Zobacz pełną wersję : nie jedzie



warmplace
04-07-08, 10:51
Hej poczytalem troche posty i nie znalazlem podobnego tematu. Mam taki problem. Mam Honde civic 1.5 16v LSI. Auto nie przyspiesza tak jak powinno (odczucie paru osob w tym 3 hondziarzy ).
W aucie wymienilem wszystkie filtry swiece kable WN sa nowe, rozrzad nowy - wg 2 mechanikow ustawiony dobrze.
Kat niezapchany - sam patrzylem bielutki. analizator spalin pokazal ze wszystko jest ok.
Jesli chodzi o st sprezania to jest tak po kolei w cylindrach 12,8 12.0 12.0 11.5 troche roznice nie wiem czy az tak duze. oddalem auto na diagnostyke to powiedzieli ze wszystko jest niby ok ... ale nie jest :/
Co sie dzieje:
Auto nie przyspiesza, obrotomierz wariuje (nie idzie to w parze ze wzrostem i spadkiem obrotow - moze kwarc?). Ostatnio zatankowalem na fula przejechalem setke dziadkowym stylem zatankowalem i wlalo sie 11 litrow- 11 litrow na setke przy dziadkowej miejskiej jezdzie to chyba troche duzo :/ Zaden check sie nie swieci ni nic.

Juz nie wiem co to moze byc (mowia ze moze to byc modul aparatu zaplonowego, ale nie chce znowu wydawac kasy bez efektu).

Pomocy! dzieki

Cubus
04-07-08, 10:54
Sprawdź sondę Lambda. A sprzęgła nie masz spalonego?

warmplace
04-07-08, 10:57
sprzeglo sie nie slizga mechanik ocenil jako sprzeglo sprawne. sonda lambda chyba tez jest ok bo jak byl silnik na analizatorze spalin i przynajmniej po oddaniu na diagnostyke do firmy polecanej przez wroclawskich hondziarzy nikt nic nie wspomnial o niesprawnej sondzie lambda ani o niesprawnym sprzegle. Robili mi cala diagnostyke silnika. W pon znowu do nich jade poniewaz z powodu pracy i sesji nie dalem rady sam odebrac auta - odebral ojciec i nic mu nie powiedzieli. Mechanik tylko powiedzial ze wszystko jest ok. z tym ze nie jest wlasnie :/

stashek
04-07-08, 13:00
Ja bym sprawdził te wszystkie przewody elastyczne przy układzie wtrysków. W wielu przypadkach pomogło. Moze masz źle rozrzad ustawiony? Reset ECU był?

warmplace
04-07-08, 15:28
No wiec tak reset ECU byl rozrzad jest ustawiony dobrze wszystkie styki przeczyszczone... zatkany tlumik koncowy tez odpada bo na 2 to samo sie dzieje. a co powiecie na modul zaplonu ?

Skoti
04-07-08, 15:55
Sprawdz sondę i cewkę.

warmplace
04-07-08, 16:01
a jak sprawdzic sonde przez analizator spalin ? bo jesli tak to byla sprawdzona :) a cewka zaplonowa rozumiem ?

warmplace
05-07-08, 16:03
hej to co nie ma nikt pomyslu? :(

waw
05-07-08, 19:58
moze kwestia dolotu powietrza? wyjasnialoby zwiekszone zuzycie deuteru.

warmplace
05-07-08, 20:35
To co proponujesz z nim zrobic ?:)

waw
05-07-08, 20:41
sprawdz filtr powietrza i puszke przed, czy wszystko jest drozne. puchy nie mialem okazji w civicu ogladac, wiec szczegolowo nie pomoge. poprostu taka usterka moze byc spowodowana przytkanym dolotem, stad brak mocy i zwiekszone zuzycie paliwa.

warmplace
05-07-08, 20:42
ok dzieki sprawdze a dolot mam i stozek niezbyt seryjny ;)

waw
05-07-08, 20:44
wiec tu zostaje kwestia czystosci stozka, choc spadek mocy mialbys odczuwalny raczej na wysokich obrotach. w kazdym razie czystosc byc powinna ;) i lekka wilgoc ;)

warmplace
05-07-08, 20:58
ok sprawdze to. a to wystarczy woda przemyc ? czy lepiej specjalnym szamponem ?
a te swirowanie obrotomierza? ktos mi cos mowil o zaplonie. czy z*****y modul zaplonu moze powodowac zuzycie paliwa wieksze?

piotrek-mi
05-07-08, 21:55
sprawdzałeś zawory?

warmplace
05-07-08, 22:16
jasne zawory wyregulowane

cisoboy
06-07-08, 12:43
ok dzieki sprawdze a dolot mam i stozek niezbyt seryjny ;)

A nie łyka za dużo (za mało) powietrza przez ten stożek? - za uboga bądź za bogata mieszanka.
Możliwy też jest rozrząd - przeskok o 1 ząbek.
Aparat zapłonowy? - powinien wykazać błąd.

warmplace
06-07-08, 13:45
No nie wiem kurcze jesli chodzi o rozrzad to jest dobrze ustawiony bo sprawdzony zostal 2 razy przez osobe ktora go ustawiala i raz przez serwis diagnostyki silnika. Aparat zaplonowy ponoc nie zawsze pokazuje blad a to tlumaczyloby tez skoki obrotomierza - on bierze odczyt wlasnie z aparatu zaplonowego :) stozek musze sprawdzic niestety dopiero w poniedzialek.

waw
06-07-08, 16:43
stozek powinienes umyc czymkolwiek (jest specjalny plyn, mozesz umyc plynem do naczyn itd) najwaznejsze jest pozniej jego nawilzenie. powinien byc mokry, zeby dzialal jak nalezy - K&N nalewa takie srodki w butelki

cisoboy - duzo powietrza na dolocie - nie zaszkodzi;)

zakladajac, ze obroty i spadek mocy sa pochodnymi tej samej usterki, to rzeczywiscie moze to byc aparat.(moze lozysko siada, walek ma luz i iskra nie idzie jak powinna).. jesli lozysko, to powinny byc widoczne brzydkie bruzdy na stykach w kopulce.
jak masz mozliwosc, to przeloz aparat od kogos i zobacz czy dziala

icmen
09-07-08, 15:23
u mnie w d15z6 czyszczenie filtra pomoglo znacznie.A objawy takie same lacznie ze skakaniem obrotów i muleniem.

warmplace
10-07-08, 10:23
u mnie nie pomoglo :/ czyscilem filtr zestawem K&N najpierw delikatnie szczoteczka pozniej szamponem 10 minut zostawilem pozniej do wody dokladnie w misce pozniej oplukalem odczekalem az wyschnie i wtedy olejkiem spryskalem i nic nie dalo niestety... obrotomierz dalej wariuje. powiedzialbym ze modul, albo cos z aparatem ale kurna ponoc to nie ma wplywu na spalanie

waw
10-07-08, 19:00
imo aparat moze miec wplyw na spalanie i moze miec wplyw na obroty. najlepiej zamien sie z kims na 10min. przeloz aparat z kablami, pojdzie szybko i bedziesz wiedzial, czy usterka ma cos wspolnego z ukladem zaplonowym. bez kosztow, nie liczac piwka ;)

icmen
17-07-08, 11:13
u mnie nie pomoglo :/ czyscilem filtr zestawem K&N

U mnie jednak tez nie :(


imo aparat moze miec wplyw na spalanie i moze miec wplyw na obroty

ale co sie pozniej okazalo poluzowal mi sie aparat zaplonowy. Przykrecilem go i jest oki. Pojade jeszcze sprawdzic u mechaniora czy wszystko git

warmplace
18-07-08, 10:25
u mnie aparat nie jest poluzowany... mam za to mocne watpliwosci co do jego stanu
kupilem modul kopulke i palec.. w sumie troche w ciemno. kopulka jest u mnie troche zjechana co moze miec jakis wplyw..uj wie ;) palec ma luzy wiec kupilem lozysko (japonskie :P) no i palec wiadomo wymieniam a modul ... ludzie mowia ze jak wariuje obrotek to cos z modulem ... albo samo obrotomierz jest walniety... will see nie mam juz innych opcji. aaa i jakby cos to nastepne do wymiany idzie sprzeglo... gdyby to nie pomoglo. trzymajcie kciuki :)

warmplace
03-08-08, 23:41
okej wymienilem kopulke palec modul i mialem duze luzy na palcu wiec wymienilem lozysko... obroty przestaly skakac za to pali nadal bardzo duzo i muli. Na autobanie rozpedzilem go do 160 w sumie to nawet do 170 ale trwalo to wieki... sprzeglo ? w clio jak sie slizgalo to bylo wyraznie czuc u mnie lapie wysoko i raczej sie nie slizga (sam juz nie wiem mam jakies chore fazy) przypomne ze sprawdzone byly:
KAT
Sprezanie
tlumik
aparat
na komputerze byl i odczyty saplania w normie, lambda tez
kable nowe
swiece nowe
filtry nowe
filtr powietrza - stozek czyszczony i naoliwiony

Generalnie w serwisie mi powiedzieli ze z silnikiem jest wszystko ok...

Pomozcie. Juz nie wiem co to moze byc.