PDA

Zobacz pełną wersję : Falujące obroty przy wciśniętym hamulcu



patrykk91
11-12-14, 21:03
Witam Forumowiczów!
Problem polega na tym że przy hamowaniu z dużej prędkości do zera obroty spadają niemal na 0, na luzie przy wciśniętym hamulcu obroty falują (pokazane na filmiku). Zjawisko falujących obrotów zauważyłem także przy włączeniu nawiewnicy ogrzewania na duży bieg. Ostatnio na przeglądzie mechanik powiedział, że mam zardzewiałe przewody hamulcowe, czy to może być przyczyna?
Dodam, że takie anomalie dzieją się tylko jak auto pracuje na instalacji LPG. Wcześniej przy hamowaniu auto nawet gasło ale po 1 (bezpłatnej) regulacji trochę się to poprawiło. Instalację LPG mam od 2 miesięcy.
Jeżeli nie mieliście takich problemów to proszę przynajmniej o wskazówkę czy zacząć od gazownika czy od mechanika (przewody hamulcowe).

Dane techniczne:
Model: Honda Civic 6 gen Fastback
Silnik: 1.4 (90 KM)
Rocznik: 1998
LPG: Sekwencja (jeżeli zajdzie potrzeba mogę podać dane szczegółowe)

https://www.youtube.com/watch?v=txlTt8f4y6g&feature=youtu.be

esel
11-12-14, 21:29
zacząć od gazownika czy od mechanika

Dodam, że takie anomalie dzieją się tylko jak auto pracuje na instalacji LPG.
Sam sobie odpowiedziałeś.


Przyczyn falujących obrotów może być co najmniej kilkanaście. Sam przerabiałem taki sam problem, ale u mnie obroty były nierówne na obu paliwach. Raz pomogła wymiana alternatora, innym razem regulacja luzów zaworowych.
Zaraz ci tu napiszą, żeby czyścić silniczek krokowy, wymienić świece, sprawdzić przewody WN itp. Jasne, można, nawet czasem trzeba - ale to zależy ile czasu masz ten samochód, jak dobrze go znasz.

No ale, skoro na LPG jest źle, kieruj się do gazowników.

patrykk91
11-12-14, 22:54
Dzięki za odpowiedź! Samochód mam od kwietnia więc nie aż tak długo. Trochę mnie to dziwi bo do Civica założenie instalacji nie jest chyba jakoś bardzo trudne a warsztat ma dobrą opinię. I tak muszę oddać samochód do mechanika z powodu przewodów hamulcowych więc zobaczę co on mi powie i napiszę na forum, może się komuś przyda.

PS. Wymieniałem wszystkie świecie, na niewiele to się zdało.