PDA

Zobacz pełną wersję : stuki na przekładni - maglownica?



satens
02-12-14, 23:15
Witam, mam pewien problem w moim Civicu VI gen, 3d, 1.4iS z 97 roku. Mianowicie, przy energicznych, krótkich ruchach kierownicą w lewo i w prawo słychać i czuć stukanie, dosyć głośne. Bardziej na postoju, bo dźwięk silnika zagłusza stukanie, lecz mimo wszystko jest słyszalne. Wlazłem pod samochód i wymacałem, że gumowa osłona w miejscu, gdzie drążek kierowniczy łączy się z maglownicą jest uszkodzona - tam też słychać ten stuk i czuć przeskakiwanie. Wiem, że końcówki drążka nie są w najlepszym stanie, ale bardziej martwi mnie ta maglownica. Na kierownicy jest delikatny luz, ale to chyba dopuszczalne, jednak stukanie przy energicznych ruchach jest dosyć głośne.

Myślicie, że ta maglownica "kończy się"? Czy może dać ją do regeneracji, albo poprostu podkręcić?

Pozdrawiam

morcin123
03-12-14, 05:16
Jak ulana to na bank maglownica.

rafal86
03-12-14, 10:55
mozesz podjechac na stacje diagnostyczna i za 2 dychy "przetrzepie" Ci cały zawias, nakieruj go tez na magiel zeby sprawdził...albo podnieś przód tak aby koła luźno wisiały i szarp za nie, ktoś niech świeci latarką i obserwuj gdzie ten luz.
Nie wiem jak w 6gen ale w preludzie miałem srubę do regulacji na listwie zębatej maglownicy. Możną nią było lekko skasować luz. oczywiscie jesli magiel nie cieknie.
Ewentualnie zostaje Ci regeneracja albo używka. Ale najpierw zdiagnozuj poprawnie :)

jedna_brew
03-12-14, 11:27
hej,
z tego co piszesz to masz luz na drążku kierowniczym. być może wystarczy zerwać starą uszkodzoną osłonę i dokręcić - w v genie jest tam taka duża nakrętka, którą zobaczysz po zdjęciu osłony gumowej - być może w VI jest tak samo. tak czy siak zeby potem założyć nową osłonę musisz przynajmniej odpiąć końcówkę drążka od zwrotnicy.

ale tak sobie myślę, że bez wyjęcia magla się nie obędzie...

Pixjava
04-12-14, 12:20
Jak cos to luzu nie sprawdza sie jak auto stoi na kołach. Jesli nie cieknie to mozna probowac dokrecic listwe jesli oczywiscie luz jest na maglu, tylko niech ktos siedzi w srodku i sprawdza co chwile czy kierownica jeszcze lekko chodzi. Jak za mocno skrecisz to kierownica Ci odbijac nie bedzie.