PDA

Zobacz pełną wersję : B18c4 Zmula przy przełączaniu VTEC-a.



fełtek
01-12-14, 20:50
Siema. Moje C4 ma pewną bolączke.
Na każdym biegu gdy przyspieszam delikatnie i po załączeniu Vteca silnik poszarpuje jak by zmulał. A jak zalaczy się Iab to jest już ok.
Najlepsze w tym jest to,że jak trochę agresywnej jadę to tego nie czuć.
Autko trzyma moc, nic się dziwnego nie dzieje.
Wydech przelot, nowy stożek...

P.s jestem z działu. 5d, ale tam nikt mi nie pomógł dlatego tu pisze.
Mam nadzieje ze to nie robi problemu, w końcu też Civ :)

skolopendra
02-12-14, 20:46
wykres masz?

fełtek
02-12-14, 20:59
wykres masz?

Mam. Wkleilem w dziale aerodeck/5d. Tam mam taki sam temat już na drugiej stronie chyba. Zajrzyj tam, bo teraz jestem na telefonie i nie wkleje foto.

fełtek
13-12-14, 17:06
Więc tak. Nikt nic nie radzi to działam sam w miarę jak pogoda pozwoli i możliwości.
Dziś wyczyszczona przepustnica,palec i kopułka.
Zmieniłem na Ori puszkę dolotu...i dalej nic...Dalej zmułka jest przy wolnym przekraczaniu Vtec.

Zauważyłem na kablach zapłonowych że jest napis marki Japońskiej Musi....coś tam nie pamiętam i jest wybity rok 1997...To jest rok produkcji kabli? Czy powstania firmy?

Po za tym mam wrażenie że silnik jak się mocno nagrzeje to słabiej idzie. Bo gdy odpalę zimny,i już złapie temperaturę do pałowania to idzie jak szalony,ale zaraz jak się w pyte nagrzeje to już jak by słabnie.
Może mieć na to wpływ jakiś czujnik?

fełtek
18-12-14, 12:45
Dziś wyregulowałem zawory na zimnym silniku. Wykluczałem tą opcje bo poprzednik niby fachowiec od Hondy ustawił mi zawory na ciepłym silniki i twierdził że "będzie Pan zadowolony"
Zmułka na Vtecu poszła w zapomnienie po regulacji zaworów :)
Temat można zamknąć :)

kruczekvu
19-12-14, 11:50
Zauważyłem na kablach zapłonowych że jest napis marki Japońskiej Musi....coś tam nie pamiętam i jest wybity rok 1997...To jest rok produkcji kabli?
Data produkcji


Wykluczałem tą opcje bo poprzednik niby fachowiec od Hondy ustawił mi zawory na ciepłym silniki i twierdził że "będzie Pan zadowolony"
No nieźle ktoś poszedł
Najważniejsze że wsio ok ;)