PDA

Zobacz pełną wersję : Pompowanie kół azotem zamiast powietrza?



slafko
02-07-08, 15:15
Witam.
Czy ktos z Was moze pompowal kola azotem? Slyszalem ostatnio o takim sposobie pompowania. Czy ktos wie cos wiecej na ten temat? Jak to wplywa na trwalosc opon, spalanie paliwa?

plakon83
02-07-08, 15:34
Spalanie spada średnio o 10-15%, prędkość maksymalna zwiększa o 20% i przyspieszenie o 12%.
lol
nie ma praktycznie żadnej różnicy między pompowaniem azotem, a powietrzem, poza tym, że wyrzucasz $$$ w błoto, tak btw to o ile dobrze pamiętam w powietrzu jest ok 78% azotu, więc i tak pompujesz azotem z paroma dodatkami.

slafko
02-07-08, 15:54
Ok. Dziekuje za odpowiedz. Pozdrawiam

ygor
02-07-08, 15:58
azot jest obojętny na temperature - nie rozszerza sie tak jak zwykle powietrze jak zagrzejesz opony- wg mnie to na tor jezeli juz ... - serwisy wulkanizacyjne jeszcze jakies zalety wymieniaja ale nie pamietam.

o za pozno

Dobra może komuś się przyda co znalazłem na google :



Co daje azot?


zwiększa bezpieczeństwo jazdy poprzez zmniejszenie ryzyka wystrzału opony przy eksploatacji w wysokich temperaturach,
zapewnia utrzymywanie prawidłowego ciśnienia w oponie w znacznie dłuższym okresie eksploatacji. Według badań wydłużona trwałość opon o 20-30%
wydłuża okres eksploatacji opon poprzez zapewnienie większej elastyczności gumy a w związku z tym zmniejszenie oporów toczenia ,
zmniejsza zużycie paliwa. Oszczędność paliwa o 2,5%
zwiększa komfort jazdy,
spowalnia zużycie elementów zawieszenia.
Wkład w ochronę środowiska

drypaul
02-07-08, 16:20
Mi przy zmianie kółek napompowali azotem. Jeżdzę tak ze trzy tygodnie i nie widzę w zasadzie żadnej różnicy. Fakt, spalanie mi ostatnio trochę spadło, ale czy to dzięki azotowi to nie wiem...

qba1983
02-07-08, 18:24
pic na wode...
przypomne ze w powietrzu jest 78,09% azotu co oynacza ze zwolennicy azotu twierdza ze te 21,91% tlenu i innych tak znaczaco zmienia zachowanie auta itd... ludzie dajcie zyc... zdecydowanie bardziej polecam czeste kontrolowanie cisnienia, nawet co tydzien

e1b3k
02-07-08, 21:20
Azot w oponach, magnetyzery neodymowe pod maską, lpg iks [x] generacji zamiast bagażnika, stożek zamiast zwykłego dolotu, koła 13" i spalanie spadnie do 70%, a jak szybko sie będzie rozpędzać.. :P lol
Kontrolowanie ciśnienia kosztuje klka minut, reklamy mają to do siebie, ze nieco mijają się z rzeczywistością. Na torach raczej nie wielu śmiga, więc Panowie, Panowie, Panowie.. spokojnie ;-)