PDA

Zobacz pełną wersję : Uszczelniacz skrzyni ej9...



Czaro4g
28-11-14, 09:53
Witam. Chodzi mi o wymiane uszczelniacza skrzyni biegów.Przy ostatniej wymianie oleju w mojej ej9 w skrzyni biegów s20 zauważyłem wyciek co mnie zmartwiło :( Postanowiłem sprawdzić stan oleju i ze wzgl. na to ze było mało postanowiłem wymienić go. Wszystko obczyściłem i ostatnio sprawdzając zauważyłem że się poci spod przegubu czyli to uszczelniacz. I teraz pytanie czy da sie go wymienić wyciągajac tylko półoś z przegubem czy trzeba wyciągać skrzynię ??? Bo nie wymienialem tego nigdy stąd proszę o radę i podpowiedź :) Pozdrawiam

Michał102
28-11-14, 15:09
Wysuwasz półośkę i dostęp do uszczelniacza masz dobry. Wydłubiesz go jakimś śrubokrętem.

GizY
28-11-14, 18:08
odkrecasz srube mocujaca poloske w zwrotnicy ( klucz 32) pozniej dolny sworzen ( wyciagasz zawleczke i odkrecasz nakretke. odciagasz zwrotnice na bok i wyciagasz półośkę. sworzen pewnie nie bedzie chcial wyjsc wiec polecam podwazyc i wyskoczy;] olej wymieniles juz? jesli nie to ok, jesli tak to pojemniczek, zlewasz olej, srubokret wyjmujesz simering zakladasz nowy i lecisz w odwrotnej kolejnosci, tylko olej wlewasz na koncu;]

Czaro4g
29-11-14, 17:22
Okej dzięki ;) No olej juz wlalem nowy ale polecili mi valvoline bo nie moglem dostac MTF u siebie na miejscu i jak jest zimno to ciezko wchodzi 1 i 2 a wczesniej nie bylo stanu oleju nawet i bylo o wiele lepiej. Powiedz mi czy orientujesz sie czym najlepiej zalac skrzynie zeby nie było problemów z biegami ? Bo wg mnie chyba zmienie na ten MTF a nie jakies byle co . Chociaz valvoline dobre oleje ale chyba akurat nie do skrzyn albo na lato bo teraz duzych mrozow jeszcze nie ma a jednak zaczynaja sie problemy :(

kepa416
29-11-14, 17:58
Zamów od Jarusneta przyjdzie ci na wtorek i będzie git. Chociaż wiem że ludzie tutaj polecali przekładniowy Motula i się sprawdzał a kosztuje połowę MTF.

GizY
29-11-14, 18:17
uroki zimna.. olej gestnieje i ciezej wchodza biegi.. co do oleju niewiem.. ja mam 10w40 w skrzyni:D

kepa416
29-11-14, 18:46
Żaden urok kwestia oleju i tego do czego jest przeznaczony. Ja mam mtf i nie mam problemu mimo ze skrzynia nie jest w super stanie. Może to nie wina oleju tylko sprzęgła, luzów na drążku bądź czegoś innego skoro ciężko wchodzą

GizY
29-11-14, 19:30
kepa temperatura ma znaczenie.. a dla mnie gadanie ze TYLKO mtf to glupota i tyle.. kupic olej o parametrach zalecanych przez producenta i lac.. nie wazne czy mtf, elf itd itp..

kepa416
29-11-14, 20:56
A gdzie jest napisane ze tylko MTF? Właśnie jak jest olej dobry to nie powinno być żadnych problemów. Jedyne co to np. Przy -30 w Mégane ciężko było wbić 1 przy jeździe np. Przy przejeżdzaniu przez progi.

Czaro4g
30-11-14, 16:33
No mowie teraz zalalem valvoline i tak sie stalo wczesniej byl orginalny olej raczej bo nie moglem korka odkrecic bez rury sie nie obeszlo i mimo ze bylo malo biegi wchodzily wporzadku a teraz po wymianie stal sie problem. Sprzeglo wydaje sie byc w porzadku ladnie lapie nie slizga sie zrywa kolem daje rade wiec ja juz nie wiem...