PDA

Zobacz pełną wersję : Ej6 - Check Engine i auto nie odpala - pomozcie prosze



Tekiel
28-11-14, 01:39
Witam Was :)

Pare dni temu, podczas powrotu do domu, zapalila sie kontrolka 'check engine'... Swiatla mijania zaczely pulsowac oraz predkosciomierz zaczal wariowac. Dmuchawa tez zaczela pulsacyjnie dzialac... Silnik o dziwo w miare dobrze pracowal - po zgaszeniu, auto juz nie odpalilo i nie odpala do dzis.

Troche wnioskow:
Akumulator nie wyczerpal sie, bo nadal kreci - kontrolka ladowania sie nie zaswiecila...
Przypuszczajac alternator, wymienilem go, ale nadal kreci i nie odpala...

No i pytanie: jaka elektryczna/elektroniczna moze byc tego przyczyna??

Jest to zwykle D16Y7 w coupe z 96 roku...

Jezeli ktos z szanownych kolegow ma jakies sugestie - bede bardzo wdzieczny.
Nie wiem gdzie mam szukac - co moglo spowodowac unieruchomienie auta, ktore w sumie nigdy mnie nie zawiodlo, i ktorego potrzebuje do pracy...

Za wszelaka pomoc stokrotne dzieki.

Pozdrawiam.

piotreek23
28-11-14, 06:35
Zrobić samodiagnostykę i odczytać kod błędu to raz.
Pomierzyć woltomierzem na spoczynku (minimum po nocy bez odpalania) akumulator to coś powie..bo to że kontrolka się nie pali to nie znaczy że aku jest dobry.

Tekiel
28-11-14, 10:08
Zrobić samodiagnostykę i odczytać kod błędu to raz.
Pomierzyć woltomierzem na spoczynku (minimum po nocy bez odpalania) akumulator to coś powie..bo to że kontrolka się nie pali to nie znaczy że aku jest dobry.


Kreci mocno, czyli uznalem, ze dobry...

GizY
28-11-14, 17:55
to nie akumulator.. zreszta co ma do tego aku?? skoro kreci to jest prad czyli ok. zrob samodiagnostyke bo to w sumie podstawa.. pewnie bedzie impreza z wiazka silnikowa.. ale pozniej bedziemy rozkminiac.. pierw zrob ta samodiagnostyke i napisz co Ci pokazalo..

piroman
28-11-14, 18:02
Pompa paliwa działa? Iskra na swiecach jest?

wiesko1261
28-11-14, 19:09
Witam Was :)

Pare dni temu, podczas powrotu do domu, zapalila sie kontrolka 'check engine'... Swiatla mijania zaczely pulsowac oraz predkosciomierz zaczal wariowac. Dmuchawa tez zaczela pulsacyjnie dzialac... Silnik o dziwo w miare dobrze pracowal - po zgaszeniu, auto juz nie odpalilo i nie odpala do dzis.

Troche wnioskow:
Akumulator nie wyczerpal sie, bo nadal kreci - kontrolka ladowania sie nie zaswiecila...
Przypuszczajac alternator, wymienilem go, ale nadal kreci i nie odpala...

No i pytanie: jaka elektryczna/elektroniczna moze byc tego przyczyna??

Jest to zwykle D16Y7 w coupe z 96 roku...

Jezeli ktos z szanownych kolegow ma jakies sugestie - bede bardzo wdzieczny.
Nie wiem gdzie mam szukac - co moglo spowodowac unieruchomienie auta, ktore w sumie nigdy mnie nie zawiodlo, i ktorego potrzebuje do pracy...

Za wszelaka pomoc stokrotne dzieki.

Pozdrawiam.

miałem podobnie kilka lat temu :) i winna była przetarta wiązka koło alternatora- pod kolektorem (okolice mocowania wiązki do silnika ) która się przetarła i robiła zwarcie
te same objawy

kaptur
28-11-14, 21:56
cewka lub modul w aparacie zapłonowym, raczej moduł.

Tekiel
03-12-14, 09:08
cewka lub modul w aparacie zapłonowym, raczej moduł.

Cewka jest nowa, nowy palec, kopulka i swiece.
Modulu nie ruszalismy... I teraz pytanie: czy kopniety modul moze powodowac nieodpalanie calkowite auta..?


miałem podobnie kilka lat temu :) i winna była przetarta wiązka koło alternatora- pod kolektorem (okolice mocowania wiązki do silnika ) która się przetarła i robiła zwarcie
te same objawy

Swiece, kopulka, cewka i palec sa nowe - auto nie pali.
Dzis bedzie sprawdzana wiazka od alternatora, jak radziles...


Pompa paliwa działa? Iskra na swiecach jest?

Pompa paliwa dziala...

Iskry na swiecach nie ma!! :(

Szybki update - padl bezpiecznik jakis od alternatora, kumpel wymienil i znikla kontrolka "check engine"...