PDA

Zobacz pełną wersję : Civic EG5 i rdza



Szczooby
27-11-14, 18:57
Jak wiadomo rdza w Civicu to nic nowego, tak więc postanowiłem się za nią zabrać. Po wybraniu blacharza który wyglądał, że zna się na swojej robocie i miał komorę lakierniczą itd. chciałem oddać auto. Gdy to nastąpiło blacharz stwierdził, że do kupienia są 4x reperaturki i 4x reperaturka progu, a do tego drzwi z obu stron i zderzak przód. Zderzak dowiedziałem się, że lepiej kupić używany OEM. Montował ktoś drzwi zamienniki lub ma jakieś w dobrym stanie na sprzedaż? A teraz główne pytanie. Po co blacharzowi 4x reperaturka nadkola i 4x reperaturka progu? To normalne? Do tego liczył 116zł od sztuki za reperaturkę i 177zł za reperaturkę progu. To normalne ceny?

kubson012
27-11-14, 19:16
Drzwi jak juz trzeba to szukac uzywki w dobrym stanie. Zderzak z przodu jest tworzywa wiec nie zardzewial raczej ale jak cos to tez uzywaka. Z tylu masz dwie reperaturki nadkoli ew. moze mu chodzilo o kolejne dwie wewnetrzne. Reperaturki progow sa po dwie na strone wiec tez 4. Tu masz link poszukaj swojego wozidla i masz ceny.

http://autodetale.pl/pol_m_Honda_Civic-V-sedan-EG-EH-1991-10-1995-11_1-5-90KM-D15B2-_Czesci-nadwozia-664052.html

Szczooby
27-11-14, 19:41
Dzięki. Ceny widzę znacznie niższe niż blacharz przedstawił. To progi już widzę o co chodzi, ale reperaturek błotnika nie widzę wewnętrznych. Są takie same?

kubson012
27-11-14, 19:56
W sensie czy wenetrzna i zewnetrzna? Jak tak to sa inne w sumie nie widzialem wewnetrznych reperaturek u mnie robilem tylko zewnetrzne a wewnetrzne byly spawane poprostu bez reperaturki z blachy. Chyba ze chodzilo mu o przednie 2 i tylne 2. Moze ma wyzsze ceny ale jakies lepszej jakosci reperaturki dostepne nie wiem link podalem zebys tak orientacyjnie sprawdzil ceny.

Szczooby
27-11-14, 19:59
Na 100% mówił o 4 tylnych. Ale też czytałem, że powinno się te wewnętrzne ze zwykłej blachy zrobić więc nie wiem czemu powiedział że trzeba zamówić cztery zewnętrzne...

PlushaQ
27-11-14, 23:46
Może robił częściej golfy (to nie przytyk - po prostu reparaturki wewnętrzne są dostępne od ręki za grosze), niż V geny ;]
Jak bardzo masz skorodowane te nadkola? Może jak wstawi fragmenty reparatur, to starczy z resztek na wyspawanie nadkola wewnętrznego (w moim udało się tak zrobić i prawe wewnętrzne jest zbudowane z resztek z lewej reparatury).