PDA

Zobacz pełną wersję : Skrzypienie w zawieszeniu



R3belz
27-11-14, 13:04
Witam klubowiczów :)
Mam pewnien problem ze skrzypieniem w okolicach prawego koła. Jadąc po niewilkich wybojach ( polskie drogi ;) ) skrzypi mi w tych okolicach, jaki i przy skręcaniu. Na przeglądzie dowiedziałem sie że amortyzator jak i sprężyny w idealnym stanie ale było to w okolicach maja.
co to może być ?

Dissnej
27-11-14, 17:18
Sworzeń zwrotnicy, sworzeń w górnym wahaczu... itd.

Faster87
27-11-14, 17:55
Stawiam na sworzeń zwrotnicy , lepiej wymień to jak najszybciej i nie byle jakiej firmy bo znów będzie to samo , polecam 555

GizY
27-11-14, 17:55
sworzen dolnego wachacza w moich oczach.. mialem takie same objawy i nie polecam jezdzic z skrzypiacym sworzniem.. grozi rozjechaniem sie kol i w dalszej konsekwencji skasowaniem znajomemu blotnik ( dobilo kolo do blotnika i zonk.. a mialem kolegi auto na dotarciu po remoncie silnika) .. kosz niewielki, z tego co pamietam ok 50-60 zl.

Eh.. Faster was Faster than me:D

R3belz
28-11-14, 10:07
wymieniając to machnąć też 2 koło żeby nie było różnicy ? tz. lewe i prawe wymienić ?
pamiętam że rok temu też mi tam lekko skrzypiało w okresie zimowy ale na wiosne przestało

Dissnej
28-11-14, 13:06
Jak będzie luz to wymieniaj. Jak nie będzie to dla świętego spokoju też wymień. Skoro jeden się posypał to drugi nie może być w dobrym stanie.

GizY
28-11-14, 17:01
wydasz stowke ale tym samym mozesz zaoszczedzik kilka kolejnych.. bo jak pusci sworzeń to mala szansa ze blotnik nie ucierpi.. w najgorszym wypadku wpakujesz sie do rowu albo pod inne auto.. wiec lepiej wymien i bedzie swiety spokoj;]