PDA

Zobacz pełną wersję : Elektryczny szyberdach w EG4



Pablo18Kce
02-07-08, 11:42
Witam wszystkich.
Zacznę od tego, że się przedstawie gdyż można powiedzieć, że jestem nowy.
Swoją przygodę z Hondą oraz pierwsze posty zacząłem 2 lata temu gdy dziewczyna kupiła Civic`a IV gen EG8 D13B2. Teraz sam od kilku dni posiadam już swoją własną V gen EG4 D15B2 przez co mam kilka pytań na których po przeglądnięciu forum nie znalazłem odpowiedzi.

Sprawa pierwsza.
Gdy otwieram szyberdach (odjeżdżam nim w tył) to w pewnym momencie ta takie jakby przeskoki. Zaczyna płynnie a gdy jest już w połowie otwarty to do samego końca troszkę właśnie przeskakuje i szyba się telepie. Czy to normalny odruch ?

I sprawa druga zauważyłem, że płyn od wspomagania kierownicy w zbiorniku jest przy zakresie low. Czy mogę kupić dowolny płyn do wspomagania i dolać czy jakiś konkretny typ i wymienić cały. Co radzicie ?
Proszę o pomoc

Z góry dzięki
Paweł

piotrstrojek
02-07-08, 12:57
Hej, pogratulować nabytku,
Ad.1 Taki urok trgo szyberdachu, prowadnice są wyrobione i nie równo chodzi, duuużo pomaga regularne smarowanie dobrym smarem, pamiętaj też o uszczelce zewnętrznej - ułatwia to otwieranie.
Ad.2 Nie wiadomo co było zalane, na razie obserwuj czy nie ubywa płynu, pojeździj trochę (jakieś 1000 km) jeżeli będzie ok to proponowałbym Ci zainwestować i zanabyć coś lepszego - sporo było o tym temaów. Przy okazji możesz wymienić termostat - koszt niewielki a będziesz miał pewność...

molekss
02-07-08, 13:04
gratuluje zakupu i zachęcam do opcji "szukaj"

ad1. miałem podobnie w moim szyberdachy, wyczyściłem wszystkie prowadnice i uszczelki i następnie posmarowałem prowadnice i uszczelki (zwłaszcza tą z tyłu) silikonem w spray-u. co jakiś czas muszę przesmarować tylną uszczelkę bo inaczej trzeba pomóc szybardachowi ręką przy otwierania

ad2. "Honda zaleca wyłącznie Honda Power Steering Fluid (PSF)." dostępny w ASO

Pablo18Kce
02-07-08, 13:21
Dzięki Panowie. Odnośnie tego wspomagania to powiem tak. Mam wrażenie, że kierownica jak na tą ze wspomaganiem chodzi troszeczkę ciężko. Wybieram się teraz na wczasy na drugi koniec polski, ogółem zrobię coś w granicach 900 -1100 km więc będę mógł zaobserwować czy płyn od wspomagania znacznie ubywa czy te braki spowodowane są po prostu nie dbałością poprzedniego właściciela.

Pozdrawiam

drypaul
02-07-08, 16:35
Mam podobny problem z szyberdachem. Póki tego nie nasmaruję itp. zalecam otwieranie "na raty".
Otwierasz po kawałku, poprzez powiedzmy trzy-cztery nacisnięcia guzika. Wtedy się nie telepie :-)

piotrstrojek
02-07-08, 16:57
Wiesz... wspomaganie w tych modelach jest delikatnie mówiąc kiepskie. Na pocieszenie powiem proponuję CI pokręcić trochę kierownicą bez niego w miejscu najlepiej - bedzie prawie jak w polonezie :P

Taki już tego samochodziku urok :)


Dodajmy że ten płyn - nie chcę kłamać chodzi po około 70zł za litr... na szczęście wiele go nie trzeba...

Przed ew. wymianą zaopatrz się w manual - tam jest opisane co i jak... po forum krażą opinie że łatwo pompę uszkodzić, ale jedni wymieniają i nic się nie dzieje a innym się pompa rozwala...

Pablo18Kce
02-07-08, 17:39
No dziś zamierzam zabrać się troszkę za swoją Hanię, na początek kupiłem i próbuje zamontować filtr paliwa wg wskazówek ze stronki www.fotoporadnik.prv.pl (http://www.fotoporadnik.prv.pl) ale już mam pierwszy problem. Widać, że filtr chyba nie był dawno wymieniany ponieważ śruba nr 2 (załącznik) jest tak mocno zapieczona, że nie da się jej niczym odkęcić :( szybciej to ją chyba zjadę dookoła niż odkręcę :/ Macie jakiś pomysł ? próbowałem już wielu rzeczy, nawet z trikiem by nabić klucz o numer mniejszy i próbować odkręcić.
Myślicie, że WD-40 pomoże ? Spryskać i zostawić na parę godzin ?http://dagg3r.republika.pl/zdjecia/filtrpaliwa02.jpg

piotrstrojek
02-07-08, 17:52
Z tymi śrubami - nie tylko przy tym filtrze, ale przy wszelkich końcówkach hydraulicznych jest duży problem, bo tylko płaski klucz podejdzie - jak masz sporą żabę to może w nią złap...

duża ilość WD - 40 na pewno nie zaszkodzi a może sporo pomóc...