PDA

Zobacz pełną wersję : Chłodnica B16A1 - mniejsze króćce w nowej chłodnicy?



patrick1989
26-11-14, 13:44
Witam!

Kupiłem grubą chłodnicę (25mm) byłem przekonany, że tylko wersje VTI mają taką grubość chłodnicy. Sprzedający zapewniał mnie, że będzie pasować (na chłodnicy też jest logo Hondy, więc wygląda na OEM).
Problem jest taki, że chłodnica ma chyba takie same wymiary jak moja stara, tylko króćce są mniejsze. W starej było 32mm, a w obecnej jest chyba 28mm.

Co zrobić w takim przypadku? Na chwilę obecną jest wlany nowy płyn, wszystko odpowietrzone itd. Prace wykonał mechanik, węże na króćcach są zaciśnięte opaskami stalowymi.
Czy wydajność chłodnicy znacząco spadnie? Troszkę polatałem i wydaję się być w porządku, a sama wymiana chłodnicy będzie już bardziej problematyczna.

Jak ugryźć ten problem? Robić redukcje węży? Czy jednak trzeba to przeboleć i szukać chłodnicy z większymi króćcami?

patrick1989
02-12-14, 18:21
Nikt, nic nie poradzi?
Nie chciałbym pozbywać się w chłodnicy, bo jest w fajnym stanie, wydajność ukł. chłodzenia znacząco spadnie przez to, że króćce mają 28mm, zamiast 32mm?
No i głupio też to wygląda, że węże są tak mocno zaciśnięte. Chciałbym to jakoś przerobić z głową :)

Tompro
02-12-14, 19:26
Daj opaski skręcane i będzie dobrze. Ja taką chłodzę H22A i nie ma żadnych problemów z przegrzewaniem.

patrick1989
02-12-14, 19:42
Obecnie tak jest, ale mam wrażenie że po średnim upalaniu wąż pęcznieje w miejscu łączenia z króćcem, choć da się go w miarę ściskać, nie jest twardy, jak skała.

GizY
02-12-14, 19:52
hmm wierze ze to zle wyglada;] hmm no na moje oko najlepiej byloby ogarnac redukcje.. co do wydajnosci mysle ze nie powinno byc problemu.. pompa wody pracuje tak samo jak wczesniej a roznica w konusach przy chlodnicy nie jest jakas mega duza.. co do redukcji niewiem co Ci poradzic.. tzn jak taka redukcje ogarnac/wykonac..