PDA

Zobacz pełną wersję : problem z ogrzewaniem D15B7



smoku93
20-11-14, 19:30
witam. na wstępie przepraszam, bo na pewno zaraz będe zlinczowany za opcje szukaj, lecz zmagam sie z tym już tydzień i cały czas czytam na ten temat i nic.

a więc strasznie słabo działa ogrzewanie w civicu, na początku podejrzewałem termostat więc został wymieniony, ale zmiany nie zauważyłem żadnej, ale sprawa wygląda o tyle dziwnie jakby motor nie mógł złapać optymalnej temperatury silnika
wskazówka temperatury jest w takiej pozycji
http://pics.tinypic.pl/i/00599/yhss2aryiw24_t.jpg (http://www.tinypic.pl/yhss2aryiw24)
brałem pod uwage też ze czujnik temperatury nawala ale zostawiłem auto zapalone na postoju i po około pól godziny dopiero załączył sie wentylator przy czym wskazówka nadal była w takiej pozycji.

zauważyłem jeszcze cos. a mianowicie silnik miał kiedyś walniętą uszczelkę pod głowicą i w efekcie teraz zauważyłem ze w zbiorniczku wyrównawczym jest na ściankach zaschnięty olej, więc pewnie w całym układzie też będzie (w płynie go nie ma). może ten olej powoduje niedogrzanie? jesli tak to jak sie go pozbyć? zbiorniczek próbowałem płukać ale wodą jest to raczej niemożliwe wypłukać.
ma ktoś jeszcze jakieś rady?

krzysiek93.3
20-11-14, 19:44
Sprawdź nagrzewnice, u mnie to pomogło, może masz wskaźnik popsuty :confused:
osad to chyba w każdym samochodzie miałem, ale nie wiem czy to był olej czy co ale było i sie nie przejmowałem :cool:

damian7444
20-11-14, 21:47
wymień nagrzewnice ja u siebie w ej2 mialem tak samo słabo grzało wymnienialem termostaty chłodnice po tem. podczas jazdy spadała tzn wskazówka.
wymieniłem nagrzewnice odpowietrzyłem porzadnie układ i bylo jak w domu ciepło ;) po przejechaniu 3km w aucie juz bylo cieplo.

PS; sprawdz jeszcze przy scianie grodziowej zawór od zamykania/otwierania płynu do nagrzewnicy. moze on ci nawala

smoku93
21-11-14, 18:00
PS; sprawdz jeszcze przy scianie grodziowej zawór od zamykania/otwierania płynu do nagrzewnicy. moze on ci nawala
jesli chodzi o zawór na scianie grodziowej to chodzi raczej bez zarzutów bo obydwa węże robią sie praktycznie jednoczesnie ciepłe i chodzi lekutko

a jesli chodzi o nagrzewnice to jak w ogole sie do niej dostać?

grzegorzsi
23-11-14, 13:41
zdejmujesz schowek za schowkiem masz taki biały plastik on jest bodajze na 2 srubkach i na zatrzaskach wyciagniesz ten plastik i z lewej strony w obudowie bedzie nagrzewnica :) aczkolwiek zeby ja wymienic to trzeba chyba wyciagnac deske. Tyle wiem bo sam kiedys do niej zagladałem.. ale jezeli sie myle to prosze mnie poprawic :) :)

kiko
30-11-14, 20:19
Jeżeli w/w rady nic nie pomogą to pomyśl nad pompą cieczy - kiedy była wymieniana ?

airman
01-12-14, 01:09
Sprawdź czy sobie czy panel sterowania nawiewami jest poprawnie połączony z klapą pod deską (stalowa linka, pod schowkiem).

AdiSli
04-12-14, 14:30
Miałem ten sam problem lecz u mnie problem był po stronie "elektryki" alternator był zbyt obciażony i po wyłączeniu wszelkiej elektryki (ogrzewanie szyby i inne bajery) było ciepło jak jak należy lecz jeszcze uważam że właśnie musi być coś po stronie silnikowej ;\