PDA

Zobacz pełną wersję : Przerywanie po odpaleniu



Senej
18-11-14, 15:19
Witam,
w ostatnim czasie zauważyłem, że gdy pogoda jest wilgotna (deszcz, mgła) to silnik dziwnie mi odpala
mianowicie silnik załapuje i momentalnie gaśnie, gasną też kontrolki i cala elektryka. Czasem to tylko przerwa 0.5s i silnik dalej załapuje, a czasem musze odpalic go 2gi raz i wtedy nie ma problemu.
Czy myślicie, że może to być aparat zapłonowy, nieszczelna kopułka łapie wilgoć?
Gdy ją czyściłem rok temu to zauważyłem uszkodzone mocowanie śrub więc może tamtędy sie dostawać troszkę wilgoci. Świece i przewody WN wymieniane jakieś 9msc temu, UPG też robiona kilka msc temu więc silnik zdrowy.
Dziękuję za sugestie i porady.

sensej
18-11-14, 17:01
Mam to samo ! Również prosze o pomoc.
Przewody masowe, zaplonowe, swiece niedawno wymieniane

Młody ŁDZ
18-11-14, 17:12
Gdy ją czyściłem rok temu to zauważyłem uszkodzone mocowanie śrub więc może tamtędy sie dostawać troszkę wilgoci. Świece i przewody WN wymieniane jakieś 9msc temu, UPG też robiona kilka msc temu więc silnik zdrowy.
95% to wilgoć w kopułce, w taka pogode nie trzeba duzej szczeliny aby bylo w niej MOKRO

sensej
19-11-14, 08:20
A czy może sie tak z innych powodow niedomagania kopulki ?
Pytam bo u mnie sie to zaczelo w wakacje gdy bylo dosc cieplo ...

kaczka208D
19-11-14, 15:02
Ja proponuje wymienić kopułkę, palec i cewkę. Koszta są naprawdę małe jak zrobi się to samemu, a na 99% wyeliminuje wasz problem.

Senej
19-11-14, 15:38
Po wypłacie wpadnie nowa kopułka palec i chyba cewka. Na razie troszkę uszczelniłem łączenie kopułki z resztą aparatu. Zaczynają się mrozy więc nie będzie takiej wilgoci. Chyba...

Młody ŁDZ
19-11-14, 15:55
Jak nie będzie jak będzie jeszcze większa niż do tej pory była.

Suflarez
19-11-14, 20:56
U mnie podobny problem się pojawia raz na 2-3 miesiące, niezależnie od tego czy sucho, czy wilgotno - honda nie chce zapalić, a jak zapali to gaśnie. Pomaga odkręcenie na chwilę korka wlewu benzyny, słychać jak zasysa powietrze i potem pali już od strzału, ale u mnie jest LPG i korek benzyny jest rzadko odkręcany.

kruczekvu
24-11-14, 11:22
u mnie jest LPG i korek benzyny jest rzadko odkręcany.
To zatankuj więcej paliwa i po problemie

Senej
24-11-14, 17:31
Ostatnio dni sa mniej wilgotne ale juz w tamtym tygodniu uszczelniłem łączenie kopułki z resztą aparatu izolacja, nie wiem co to dało ale teraz odpala od razu.... Jak ktoś ma taki problem może spróbować, koszt i pracochłonność nikła a można ulżyć Hani w bólach rozruchu.