PDA

Zobacz pełną wersję : CRX del sol d16z6 problem przed kupnem POMOCY



karolvgen
18-11-14, 15:57
Witajcie. Szukałem informacji w internecie dotyczących mojego problemu ale coś nie mogłem znaleźć, a każdy pisał co innego. Otóż mam zamiar kupić bardzo okazyjnie del sola z d16z6 pod maską. Sprzedawcą jest człowiek, który kompletnie nie zna sie na samochodach i solke dostał od kogoś tam i jeździł nią raz na 4 miesiące jakieś małe dystanse. Podłączyłem swój akumulator i przekręcam kluczyk, wszystkie kontrolki się paliły ale jak chce odpalić to poprostu nie odpala, ale kręci. Kręci też jakoś dziwnie, tak jakby był słaby akumulator, a kupiłem go z 2 tyg temu, a do tego wydobywa się dziwny pisk aż drażniący uszy. Na początku stawiałem na jakiś pasek, ale dzwięk ten jest troche inny. Sprawdziłem ile oleju ma to było pusto, dolałem oczywiście. Samochód posiada sekwencje. Sprzedawca raczej nie chce mi nic wcisnąć, bo daje mi kluczyki i nawet nie interesuje go co w nim robie bo on nawet tam maski nie umiał otworzyć. Macie jakieś pomysły?

Michał102
18-11-14, 16:09
Sprawdziłem ile oleju ma to było pusto

Nie kupiłbym takiego samochodu.

Ciężki rozruch i piski mogą świadczyć o zatartym silniku, co by się pokrywało z brakiem oleju.

karolvgen
18-11-14, 16:11
Wiesz.. normalnie to też bym w tym momencie podziękował, ale samochód jest w cenie zeżartego eg3

Michał102
18-11-14, 16:54
No to już Twoja decyzja.
Widząc auto i jego stan sam musisz podjąć decyzję, czy opłaci się to brać.

Jednak jeśli silnik obraca się ciężko, nie ma w nim oleju, no to nie najlepiej to o nim świadczy i z góry trzeba się liczyć z remontem lub szukaniem innego silnika.

Młody ŁDZ
18-11-14, 17:01
Pisk i opor moze byc spowodowany np. zatartym alternatorem. Bez oleju nie probuj odpalac tego auta bo nie ma sensu.


Jednak jeśli silnik obraca się ciężko, nie ma w nim oleju, no to nie najlepiej to o nim świadczy i z góry trzeba się liczyć z remontem lub szukaniem innego silnika.
Jak w dobrej kasie jest to mozna zawsze kupic zdrowy dol d15 i zrobic minime :)

Seba27
19-11-14, 09:10
powiesz ile gosc za tego strupa niejezdzacego chce?

Chcialbym tylko zaznaczyc ze zdazaja sie "jezdzace" solki za 2-2.5k - wiadomo czego sie spodziewac za takie pieniadze - ale ja jak slysze od wlasciciela "ja nie wiem, ja sie nie znam" - to odpuszczam - chyba ze wiem o czyms o czym on nie wie

jedna_brew
20-11-14, 09:05
karolvgen,

to zależy od ceny. ewidentnie widać że czeka cię przynajmniej remont, jesli nie wymiana silnika. jesli blacha zdrowa i płacisz tylko za blachę to bym się zastanowił, ale jeśli zeżarta to bym odpuścił. wszystko zależy od budżetu zakupowo-remontowego i tego co chcesz z tym zrobić.

p.s. jakoś nie chce mi się do końca wierzyć że gościu nie wie nawet jak otworzyć maskę, a fakt że nie było oleju baaaaardzo wiele mówi o stanie w jakim jest silnik.